0
clear
  • Jammas Нови Продажба 10g од Колофон Лемење Флукс Паста Лемење Висок Интензитет Заварување Маснотии
  • -20%
  • -20%
Jammas Нови Продажба 10g од Колофон Лемење Флукс Паста Лемење Висок Интензитет Заварување Маснотии

Jammas Нови Продажба 10g од Колофон Лемење Флукс Паста Лемење Висок Интензитет Заварување Маснотии

DEN 434.40

Износ
Това е достапна

Пакетот Вклучува : 1 x10g Колофон Лемење Флукс Паста |.Број на модел : A-SH-БИ-846. Големина на честички : 25-48µm. 100% сосема нов и висок квалитет.Колофон флукс се користи за да се олесни лемење.Тоа кожата и го спречува метал оксидација, што овозможува лемење да се создаде силна, долготрајна al и електрични обврзници.Тоа, исто така делува како мокрење агент, зголемување на протокот на лемење и ефикасноста на лемење процес.Кожата и го спречува оксидација го Зголемува протокот на стопена лемење Неутрален PH 7 ±0.3 Спецификации : Материјал : Колофон Нето тежина : 10g Пакетот вклучува : 1 x10g Колофон Лемење Флукс Паста Објект специфики : број на Модел : A-SH-БИ-846 Particle големина : 25-48µm.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Корисна Флукс е многу издржлив и силен општа намена флукс што ќе ги заштитува вашите делови до 1,600 степе�

Комплет вклучува 1 / 8" x 1 / 4# доведе слободни лемење, 2 мл.лемење паста флукс и три флукс четки.Водовод Комп�

Активниот опсег 1050°F 1800°F 5lb Тегла.Произведено во САД 5 lb.Jar.Сите целта, висока температура флукс за употр�

Please wait...