0
clear
  • Смола Комплет Калапи Големи Јасно Силикони Епоксидна Смола Калапи DIY Накит Занает Одлуки Калап Сапун Свеќа Калап за Печење Резерви(Коцка,50mm)
  • -20%
  • -20%
Смола Комплет Калапи Големи Јасно Силикони Епоксидна Смола Калапи DIY Накит Занает Одлуки Калап Сапун Свеќа Калап за Печење Резерви(Коцка,50mm)

Смола Комплет Калапи Големи Јасно Силикони Епоксидна Смола Калапи DIY Накит Занает Одлуки Калап Сапун Свеќа

DEN 1236.00

Износ
Това е достапна

ШИРОКА ПРИМЕНА : Големи кастинг калапи совршен за правење смола jewelries, cabochons, кристал топки, восок од свеќи, домашно сапуни,дома декорација, уметнички проекти,итн.Ве молиме овозможи мала димензија разлика поради различни прирачник за мерење.БЕЗБЕДНО и ИЗДРЖЛИВИ : Тоа се направи на безбеден и издржливи силиконски материјал, овие обновливи калапи се многу флексибилни и лесно да се чисти.По вашиот проект целосно ќе се излечи тоа може да биде лесно да се појави надвор од мувла, или можете да користите порака спреј.По вашиот проект целосно ќе се излечи тоа може да биде лесно да се појави надвор од мувла, или можете да користите порака spray WARM СОВЕТИ : Можете да го користите за да бидете занаети сакате со исушени цветови или било какви други материјали за светло до вашето расположение и живот.Лесно да се ДЕ-МУВЛА : Секој калап има мазна внатрешност, намалување на потребата да се намали и полски заврши смола предмети.ОПИС : Боја : transparentmaterial : silicone Quantity : 1pc NOTE : Поради светлината и на екранот за поставување разлика,објектот е боја може да биде малку разлика од слики.ТОПЛО СОВЕТИ : Можете да го користите за да бидете занаети сакате со исушени цветови или било какви други материјали за светло до вашето расположение и живот.Со својата транспарентен изглед, можете да проверите кастинг процесот во секое moment Easy да се ДЕ-МУВЛА : Секој калап има мазна внатрешност, намалување на потребата да се намали и полски заврши смола предмети.ПАКЕТ вклучувајќи 1pc кристал епоксидна силиконски калап.БЕЗБЕДНО и ИЗДРЖЛИВИ : Направи на безбеден и издржливи силиконски материјал, овие обновливи калапи се многу флексибилни и лесно да се чисти.ШИРОКА ПРИМЕНА : Големи кастинг калапи совршен за правење смола накит, cabochons, кристал топки, восок од свеќи, бања бомби, домашно сапуни, дома декорација, уметнички проекти, итн.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Ако цемент производ на мувла се зацврсти, отстранување на калап директно да demold.Отпорност на температур

Убав здрав дебели леб мувла со 100% Висок Квалитет на Храна Одделение Силиконски,страни на оваа мувла се п

Силиконски калапи Боја : Случајни.Брод од Кина.Машина за миење садови безбедно,Лесен за користење и брзо

Иновативни Мувла : Тоа може да се задржи вградени сапун во внатрешноста на мувла и погоден за создавање �

[Висок Квалитет] Оваа Мувла направени од храна одделение силиконски, флексибилност и издржливи на повто

Во вашиот ден, можете да diy вкусна торта и други потенцијални закуски со вашето семејство.Земете на темп�

по гума бендови се во место.Свеќа не се вклучени.лоша споеви на вашиот свеќа.на фитил центриран и права, �

Солзаотпорни : На Силиконски Калап Сапун е солзаотпорни, трајни и има долг животен век.Примена : Правење

Тоа е нормално ако добро е формирана по производ е завршена.Бидете сигурни да следете ги препорачува во�

1 Сите смола калапи се направени од силикон материјал, високо флексибилни, трајни и обновливи, супер лес�

Прво на сите, ве молиме да се пополни на вода во калапи и се стави во микробранова печка или печка трансф�

САПУН КАЛАПИ СЕТ : Содржи 3 pack силикони сапун калапи со брановидна, цвет и правоаголник форми, па можете д

конечниот сапун големина на : 88*50**30 мм финалето сапун тежина : 100 грама.Материјал на мувла:храна одделен�

"Pretty One World" е овластено од страна на бренд : Prettyard(Регистрирани на Обединетите Членка).Можеби и правење на

Пренослив дизајн : 3 D зајакот форма Велигден печење muolds се дизајнирани со убаво еластичноста и флексиби�

Материјал : Свеќа Мувла направени од храна одделение силиконски е нестап, флексибилни,траен и стабилен,

【100% ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ СИЛИКОНСКИ】Отпорни на Топлина од 40 ℉ да 446 ℉.Безбедна употреба за Рерна, Фрижидер,

Материјал : Направен од професионална храна одделение силиконски материјал, тоа може да биде еднократн�

Тежина на последната свеќа : 250 грама околу.Големина на последната свеќа : 7*7*22 cm.Материјал : храна одделен

❖Трајни свеќа мувлаЈа цилиндрични свеќа мувла е направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР материјал.Пор�

Парична казна изработка и исклучителна детали за да се осигура нејзината практичност и популарност.Мор

Сапун за Бричење : Рамни бричење сапун, постојано се наметнува неколку пати, додека на површината станув

Широка примена опсег : Спирала свеќа мувла може да се користи за да се произведе парафински, восок и восо

Широк спектар на употреба : Нашите калапи се многу погодни за правење на бонбони,чоколади,меки бонбони,ж

Количина : 6+2 акрилик dividers,1 сапун силиконски калап и 1 дрвена КУТИЈА.Материјал : Акрилик одбор,силиконски

Материјал : храна одделение силиконски Производ големина : 8.6×1 инчи за 6 шуплина.3×1 инчи (8 празнина), 6.Со �

Може да биде слободен да DIY, висока температура отпор, добра флексибилност, може да се користи.Широк апли

Одлични во Квалитет : свеќа мувла е направен од висококвалитет со силиконска материјал, кој е мека и изд�

ПРЕМИУМ КВАЛИТЕТ : BOOWAN НИКОЛ калапи се направи на безбеден, нетоксични силиконски материјал кој е свитл�

Please wait...