0
clear
  • Едб Жица 0.6 mm Цврсто Јадро Лемење на Жица Содржи Флукс Не Чистење Лемење Железо Заварување Додатоци за Електрични Лемење Железо Лемење
  • -20%
  • -20%
Едб Жица 0.6 mm Цврсто Јадро Лемење на Жица Содржи Флукс Не Чистење Лемење Железо Заварување Додатоци за Електрични Лемење Железо Лемење

Едб Жица 0.6 mm Цврсто Јадро Лемење на Жица Содржи Флукс Не Чистење Лемење Железо Заварување Додатоци за Електрични

DEN 239.76

Износ
Това е достапна

✅【ДОБРА SOLDERABILITY】 Со добра solderability, изолација отпор, без поздравниот и нема корозија. ✅【КОРИСНИ ЗАВАРУВАЊЕ ДЕЛОВИ】 Широко се користи во заварување делови на електрични, коло и електронска опрема. ✅【НИСКА ТОЧКА на ТОПЕЊЕ】 производот содржи флукс, има добри флуидност, ниска точка на топење, не чистење и лесен за употреба. ✅【ЛЕСНА за НОСЕЊЕ & ПРОДАВНИЦА】 Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси. ✅【СИЛНА & ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ】 со Користење на високо‑квалитетни материјали, силни и издржливи, има долг животен век.Функција : 【ДОБРА SOLDERABILITY】 Со добра solderability, изолација отпор, без поздравниот и нема корозија【КОРИСНИ ЗАВАРУВАЊЕ ДЕЛОВИ】 Широко се користи во заварување делови на електрични, коло и електронска опрема.【НИСКА ТОЧКА на ТОПЕЊЕ】 производот содржи флукс, има добри флуидност, ниска точка на топење, не чистење и лесен за употреба【ЛЕСНА за НОСЕЊЕ & ПРОДАВНИЦА】 Мали димензии, лесна за носење и чување, лесен за употреба и со добри перформанси【СИЛНА & ИЗДРЖЛИВИ МАТЕРИЈАЛИ】 со Користење на високо‑квалитетни материјали, силни и издржливи, има долг животен life Specification : Предмет Тип : Калај Жица Тип : Цврсти core Material : Tin Whether Содржи Флукс : Yes Scope на Примена : Лемен железо solder Package Листа : 1 x Калај Жица.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Pb олово слободни лемење, со колофон јадро, лесно тече, лесно лемење, Ro HS согласност добро за заштита на жи

Sn60 / Pb40 60%Калај 40%Олово.Висок КВАЛИТЕТ на АЛУМИНИУМ : Лемење на жица направени од 60% калај и 40% води со 2% кол

(2) Kester 2463370010 Spools, 1 Фунта по Гајтанот.Дијаметар : 0.020"Инчи (0.50 mm) 63% Калај / 37% Олово (Производ содржи Халоген

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

【Параметар】Материјал : Калај; Тежина : 50g; Жица со Дијаметар : 1mm 【Специјален Дизајн】 Со prefluxed изградена

Пакетот Должина на Производот е 6.096 сантиметри.Пакетот Ширина на Производот е 6.096 сантиметри.Пакетот Ви

ПЕРФОРМАНСИ & ПРОДУКТИВНОСТА Оптимизиран перформанси со загарантирана и во согласност 100% постојан флу

Пакет димензии : 6.096 cms L x 2.032 cms W x 1.777 cms H Пакет Количина : 1 Тип на производ : АЛАТКИ.Земја На Потекло : Кина.О

Стандард калајводи Sn 60%, Pb 40% формула за електроника.Колофон активира флукс за посилна зглобовите 0.062" ди

Боја : злато.Број на модел : најдобри.Текст voltagle : најдобри.Излезна температура : најдобри.Температурна с

Она што ќе добиете : овој пакет доаѓа со 3 парчиња на 6337 колофон solders, 0.8 mm, секоја тежи 50 g и можете да избер

CN, Боја : 1.0 mm 1.Ниска точка на топење, посветен производ за SMD / LSI / PCB индустрија со светли и полни лемење по

Легура надминува JSTD006 C и ги исполнува ASTM Б 32 чистота барања.Флукс ги исполнува JSTD004 B.Колофонактивиран фл

ПЕРФОРМАНСИ & ПРОДУКТИВНОСТА Оптимизиран перформанси со загарантирана и во согласност 100% постојан флу

Ние ќе ви испратиме еподарок карта за куповната цена на вашиот опфатени производ.Во некои случаи, ние ќе

Ги исполнува JSTD004 / JSTD006 Некорозивни и electrically непроводници флукс остатоци.Стандард Флукс Core процент во 2

Please wait...