0
clear
  • 50mm 10m Една Страна Бакарна Фолија Лента EMI Оклопна Еден Проводници Лепило за Гитара
  • -20%
  • -20%
50mm 10m Една Страна Бакарна Фолија Лента EMI Оклопна Еден Проводници Лепило за Гитара

50mm 10m Една Страна Бакарна Фолија Лента EMI Оклопна Еден Проводници Лепило за Гитара

DEN 2313.60

Износ
Това е достапна

∮[Главно се користи за да се елиминира електромагнетни EMI, да се спречи телото штета од електромагнетни бранови. ∮[Едната лента со еден проводници лепило. ∮[Не-оксидација, antistatic, УВ отпор, топлинска изолација и силна лепливоста. ∮[Водоотпорен, ладно и отпорност на топлина. ∮[Идеален за електрична гитара, трансформатор, мобилен телефон, компјутер, PDA, ПДП, и LCD монитор, КОМПЈУТЕР, копир итн.Спецификации : Лента Материјал : Cu 99.98% Лепило : Проводници за на доградба на Акрилни Лепило Отпор(ohm/in2) : 0.05 Држи Моќ(1kg/инчи) : >1140 180°Пилинг Сила : >8 N/25.4 mm Апликација Температура : -20~120℃ Складирање Состојба : 20℃, 65% RH Објект Големина : 9.5 * 9.5 * 5cm / 3.7 * 3.7 * 2in Објект Тежина : 154g / 5.4 оз Пакет Големина : 10 * 10 * 5.5 cm / 3.9 * 3.9 * 2.2 во Пакет Тежина : 190g / 6.7 оз Пакет Листа : 1 * Бакарна Фолија Лента.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Во прилог на сила и сигурност, оваа лента солзи лесно со рака и го отстранува чисто за некавга употреба н

[Size] 1 Ролна Од 33 Стапки x 1.2 Инчен Двојно Страна Лепило Крпа селотејп , Млечно Јасно [Трајни] Направени од

Флуоресцентна Боја Селотејп 4"(96mm)x 60 Yd12 Ролни По Случај.Зелена 4 БОИ : Флуоресцентно Зелена, Портокалова, �

СУПЕРИОРНА СИЛА Ова селотејп е исклучително силна, кога во споредба со други пакување ленти, тоа може д�

3 M(TM) за Извршување Плус селотејп 8979 има уникатна конструкција што овозможува и двете постојани и поврем

Врежана винил поддршка е conformable на многу површини.Ракаtearable.Гума лепило обврзници и за многу површини.Зе�

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Tarpaulins,Топла Glue.Net Тежина : 121g; Пакет Содржина : 1 x селотејп.Главна�

Име на производ : алуминиумска фолија запечатување лента; материјал : Алуминиумска фолија.Пакет Содржин

По се Тркалаат Вкупна Должина : 5m / 16.4 т; Лента Ширина : 50mm / 1.96 инчен; Дебелина : 1mm; Температура : Краток Рок

Насоки : користете ги како било која друга лента.Тешко, засилена поддршка; тесна ткаат придонесува за heft,

Спојување, со амандман, mending, заштита, занимаваат.Водоотпорен лента.Тешкидолжност кутија запечатување.Du

Висок Квалитет На Селотејп Сива Боја.Димензии : 2" x 10 Метри (30 Метри) 70 Мрежа / 200um Дебели.Агресивни Висок

ПАКЕТ ВКЛУЧУВАЈЌИ ќе добиете 6 ролни сребро селотејп, секој се тркалаат ширина 2inch, должина од 30 метри, в�

Вертикална и хоризонтална нагон за чешање на окото, може да се користат дома или на градилиштето.Со силн

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Tarpaulins,Топла Glue.Net Тежина : 118g; Пакет Содржина : 1 x селотејп.Главна�

АрмираноЛента : Да, Снимката Лепило Сила : 70 мл. / во., Селотејп Лепило : Гума.Филамент Лента, Лента Поддршк�

Фрустрацијабесплатно, високаперформанси пакување лента.Уникатен EZ Почне да се елиминираат сите тешкот

17 / 8 во.X 60 двор се тркалаат.Лесно солзи со рака за брза работа.Ткаенини зајакнати винил лента има голема �

UL723 оценет лента солзи чисто лушпи исклучување по 30 минути на примена на насликани челик топло како 200 С �

ПРИМЕНА : На селотејп е широко се користи дома, канцеларија, продавница, магацин, изложба и сите други ме�

Нашата цел е да ги задоволи клиентите!3.3 mm Specifications : Првата кора, транспарентен филм, потреба за изолациј�

Одличен за изработката, забавни и креативни проекти.Високи перформанси сила и лепливоста карактеристи�

【Висок Квалитет на Материјалите】 : Екстра цврсти и издржливи за да го користите, чувствувате шок апсор�

Тешкидолжност лента која работи на двете цврста и флексибилна ductwork.Лесно да се солза и UL181 AСТР наведени.

Големина : 1cmx50cm / 0.4 inchx55 метри.антиотскокнување, warping, отпорност на топлина, висока температура отпор, вис

Одлично за бесење или draping поли sheeting, и обезбедување на tarps.Моќен лепило создава долгорочна врска вертик�

Please wait...