0
clear
  • AFANGMQ 1 Дворови рачно изработени Везови Ткаени Жакард Лента Скратува Цвеќиња Дизајн за Шиење Изработката Дома Декор, Свадба, Подарок Завиткување, Раководител Бендов
  • -20%
  • -20%
AFANGMQ 1 Дворови рачно изработени Везови Ткаени Жакард Лента Скратува Цвеќиња Дизајн за Шиење Изработката Дома Декор, Свадба, Подарок Завиткување, Раководител Бендов

AFANGMQ 1 Дворови рачно изработени Везови Ткаени Жакард Лента Скратува Цвеќиња Дизајн за Шиење Изработката

DEN 287.76

Износ
Това е достапна

Материјал : Полиестер.Брзо бои и висока јачина.Лентата е многу детални,шарени и живописни.Оваа жакард е совршен за embellishing и beautifying проекти како дома décor додатоци,облека,purses,headbands,коса додатоци,честитки,празник картички,покани,слика рамки, placemats,јоргани,табела тркачи,pillowcases,крпи,престилки,марами,ленти,календари,паричници,спојки,watchbands,накит одлуки,чекова книжка носители,tote кеси,пелена чанти,итн, leashes или јаки за мали миленичиња, lanyards, скратува за кеси или елеци,итн.УНИКАТЕН ПОДАРОК : Дали вашата тема е домот,елегантен,стилски,модерен,мали,слатки,пријателски, ritzy,или забава.Жакард е таква флексибилност лента, тоа е совршен издание на било кој проект!.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Сатен 【ГОЛЕМИНА】2 Ролни по пакет,Вкупно 20 Метри.Вклучува 1 Тркалаат Сатен Розова 1 / 4Инчен x 10Двор,1 Тркал

Квалитетот полиестер сатен лента со златен сјај бисер заврши за луксузен изглед и сатен се чувствуваат.

✤ Dupion Направени печатени лента средување дизајниран од страна на IBA Indianbeautifulart.✤ Квалитет : со Висок ква�

【ДЕТАЛИ за производот】Солидна Боја Континуирано Сатен Лента, Секој се Тркалаат 50 Метри, Изберете разл�

Солидна ВаланиFormat МеталикФункција Мека лента карактеристики бургундија кадрава ringlets.Жица спакувани в�

На рабовите на етикетата не ќе кавгата поради нашата страна сечење метод со употреба на топлина.Мора да

Organza,Чипка,Најлон.Име : organza лента.Материјал : 100% најлон.Ширина : 20 / 25 / 40 / 50mm.Должина : 50 јарди / серија.Упот

Нашите чипка ткаенина скратува и чипка панделки да ја направат совршена за било поставка и ќе ја подобр�

Направени од високо‑квалитет полиестер, и има карактеристики на издржливост, мала тежина, не исчезнува

43 метри) Burlapper burlap ткаенина се тркалаат.Исто така, имајте во предвид дека нашата 6" ролс се машина намали о

Широк : 30мм x 20mm (Рефлексивни делови е 20mm, Лента широк е 30мм) Lenght : 10yards.Се применуваат : Шиење на спортски ра

【ГОЛЕМИНА】21 / 2 инчи широка лента,15 Feets (5 метри) секој тркалаат,4 ролни по пакет 【КВАЛИТЕТ】Направени на �

● Ширина : (6mm50mm) ● Убава премиум квалитет панделки.Се сечат во било колку што треба, многу лесен за употр

11 / 2" со висок квалитет на злато Бохемски црна, црвена жакард панделки намали за шиење изработката дома д

Карактеристики : Материјал : Полиестер, Пластика, Дрво Боја : Како На Сликата Покажува Лента Големина : Ок

5 / 8 инч од 100 двор 100 Percent полиестер.Одличен квалитет.Достапни во различни ширини и бои.Совршен за свадба,

Стил : Еден Face Fabric.Тип : Grosgrain.Модел : Солидна Боја.Материјал : Полиестер.Ширина : 1".Здраво!Добредојдовте на

Yardage : 2 Метри.Боја(s) се Достапни : available : Аква, Банана, Праска, Розова, Бела и Жолта.Мерења : 52".Материјал : 100%

Нашите чипка ткаенина скратува и чипка панделки да ја направат совршена за било поставка и ќе ја подобр�

Направи ексклузивен подарок : Можете да го користите жолто злато лента за да се направи персоналните за�

Производителот гаранција може да не се применува.Отоманската лента.Лента Ширина : 15mm.Со еластична бенд.�

Пакетот вклучува : ќе добиете 3 ролни Божиќ панделки со бела снежен човек шамија модели, 5 cm x 5 метри / 2 ин�

【БУМБАРИ ПЧЕЛА ЛЕНТА】ќе добиете 4 ролни на жичен раб на ткаенина панделки во различни модели, вклучува�

Сатен.Најпопуларните живописни бои дамка лентата за да ги задоволи потребите на вашата различни декора

Шик пчела шема : овој grosgrain лента сет е дизајниран со темата на пчели и има 12 различни модели, вклучувајќи

МОРА да се ИМА ЗА ДЕКОРАЦИЈА : Не пропуштите доколку сте изборот на подарок заврши лента за вашата декор�

Please wait...