0
clear
  • Пролет Челик PEI Кревет Плоча, 3D Принтер Делови Висока Температура Отпорни Флексибилни Печатење Платформа Стандардна Големина 12.2x12.2in за CR-10-ТИ за CR-10
  • -20%
  • -20%
Пролет Челик PEI Кревет Плоча, 3D Принтер Делови Висока Температура Отпорни Флексибилни Печатење Платформа Стандардна Големина 12.2x12.2in за CR-10-ТИ за CR-10

Пролет Челик PEI Кревет Плоча, 3D Принтер Делови Висока Температура Отпорни Флексибилни Печатење Платформа

DEN 1170.96

Износ
Това е достапна

[ПРИМЕНЛИВ МОДЕЛ] големината е 310x310mm, што се користи за иста големина зграда одбор, погоден за CR-10, за CR-10-ТИ модели.Блиску до PLA, челик, прекалени млазницата е recommended TPU50-60℃200-220℃Поддршка И Sides Wood50-60℃200-220℃Поддршка на Двете Страни.Функција : 1. Челик е еластична челик, како и за печатење плоча треба да биде рамен кога се користи, и магнетна привлечност е силен, што може цврсто adsorb плоча на плоча.Спецификација : Предмет Тип : Пролет Челик Plate Material : Steel Color : Golden Product Големина : Прибл. [ПРОЛЕТ ЧЕЛИК] флексибилни PEI лист е направен од одлични пролет челик, која има добар виткање на корозија и не е лесно да се kink или да искриват.

Повеќе информации

Item Type:
Spring Steel Plate
Material:
Steel
Color:
Golden
Product Size:
Approx. 310 x 310mm / 12.2 x 12.2in
Applicable Model:
For CR-10, for CR-10S
Print Reference Temperature:
 
MaterialHot BedNozzleDescriptionPLA50-60℃200-210℃Support Both Sides.ABS70-120℃240-250℃Powder side is recommended. After the temperature of the smooth surface exceeds 80℃, the surface is easy to foamPETG60-85℃230-245℃Support Both SidesCarbon Fiber50-60℃200-220℃Support Both Sides. Close to PLA, hardened steel nozzle is recommendedTPU50-60℃200-220℃Support Both SidesWood50-60℃200-220℃Support Both Sides. Close to PLA :
Package List:
1 x Spring Steel Plate :
1. The steel plate is elastic steel plate, and the printing plate needs to be flat when used, and the magnetic attraction is strong, which can firmly adsorb the plate on the plate. :
2. The first layer sprinklers should not scratch the platform, otherwise the sprinklers will scratch the platform and wear out the sprinklers. :
3. When printing the first layer, the nozzle should not be too far away from the platform, otherwise it will not stick to the printing platform, and the gaps between the nozzle and the stee :

Најдобрите понуди во категоријата

Спецификација : Состојба : 100% Сосема New Item Тип : Microscope Model : HT60 SMain Контрола Чип : Посветена Мајстор за DSPMagnific

Ги исполнува МИЛИSTD810 F, Метод 512.Со литиум батерија и изборни шлем планината.Една година ограничена гара�

Име на производ : Пластични Шишиња; Пакет Содржина : 5pcs x Пластични Шишиња.Главната Боја : Clear; Материјал : �

Номинална струја : 30 A; Боја : Црна / Црвена.Направени од добар квалитет Бакар позлатен пролет може да го и�

Автомобил Задното Седиште Безбедност Видите Огледало Бебе Задниот Дел Свртен Автомобил Внатрешни Рабо

Материјал : Високо квалитетна ABS пластика, одлична ефикасност и издржливост.Делукс Моделирани Поздравн�

❤♛。◕‿◕。 Здраво пријатели,Добредојдовте на BBZUI.Услуги на клиентите е врвен приоритет во BBZUI.Задоволс�

Рачен вентил е направено од алуминиум кој е отпорен на притисок и експлозија.Со долг животен век и обезб

Надворешниот Caliper Се Користи За Мерење На Надворешниот Пречник На Цилиндерот Или Должината На Објектот.

Кога ќе заврши вашата коса со тоа, скалпот и косата нема да се чувствувам целосен.Тоа е голем дар за семе�

DC Famale 5.5x2.1mm џек до 12 Приклучоци / Конектори со 2 Машки да Машки Кабли : 5.5 X2.1mm до 5.5 X2.1mm, USB 2.0 до 5.5 X2.1mm за Лап�

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.А.А.Опис на производот : ◎ облека оди с

Објектот Пакет Висина : 0.25 Инчи.Објектот Пакет Должина : 4.0 Инчи.Објектот Пакет Ширина : 6.5 Инчи.Тип На Про�

Преинсталиран водоотпорен гумена заптивка.Компатибилен со i Phone XR (Dual SIM Верзија).Тоа се користи за да го �

Стабилна Издржливи : Изработени од Екопријателски дрво, доаѓа со торба на гума бендови за двојно прицвр�

Секој Flex Shield екран заштитник не е само внимателно дизајнирани, но, исто така, ласерски сече за прецизно и

Висок квалитет на славина за реверзна осмоза (RO) вода филтер системи, алкална системи, јаглерод филтри, д

Сопствени дизајниран за вашиот уред.Лесна инсталација ткаенина за Чистење вклучени.Штити од прашина, sm

Спектакуларни Осветлување : Ова вдлабнати retrofit вградна светилка со мазна трим создава совршено топло и

Направен во сад.Пакетот Должина на Производот е 5.5 инчи.Целта на Марката е да ве снабди со се што ви треба

✅ ВИСОКА ПОЛОВИНАТА & СТОМАК КОНТРОЛА Тренингот Legging ЈогаПанталони Жените е Дебела Руно Наредени Leggings �

сакаме да ви помогне да се направи нешто, само кажи ми вашиот нешто во врска со оваа точка ЕДНОСТАВНОСТ 02

Вертикална челик вртливата главата на завртката : одлична за род виси на pitched zpurlin 18Мерач на 16Мерач.XПРИТ�

Храбар и експресивен icicle злато метал заврши.Intel Core i58265u Процесор (6 M Кеш, до 3 9 GHz) 15 6" FHD широк приказ на екр�

На здрав Оксфорд материјал е многу издржлив и да дише.На две врати погоре и погоре брзо може да се земе о�

100% Полиестер 70 инчи x 70 инчи Полиестер ткаенини, Не лагер е потребно, Вклучува 12 слободни куки.Лесен За У�

Совршен материјал.На дрвени знак има убав изглед и е безбедно.Ве молиме овозможи 1 инчен отстапување се �

Должина : 24 инчен Плетење на Косата Екстензии.Тежина : 100g / еез Синтетички Влакна Екстензии.Материјал : Ви

ДИМЕНЗИЈА : околу 9.3 Hx 11.8 Wx 15.9 L инчи.Тоа е совршен за универзитетот, дом и семејство употреба.МАТЕРИЈАЛ : 30

Please wait...