0
clear
  • Qoyntuer DIY Ангел Форма на Силиконски Калап,Свеќа Силиконски Калап и 3D Силикони Сапун Калапи,Свеќа Одлуки Калап за Правење Свеќа,Чоколадо Торта за Печење Калап за DIY Тор
  • -20%
  • -20%
Qoyntuer DIY Ангел Форма на Силиконски Калап,Свеќа Силиконски Калап и 3D Силикони Сапун Калапи,Свеќа Одлуки Калап за Правење Свеќа,Чоколадо Торта за Печење Калап за DIY Тор

Qoyntuer DIY Ангел Форма на Силиконски Калап,Свеќа Силиконски Калап и 3D Силикони Сапун Калапи,Свеќа Одлуки

DEN 705.60

Износ
Това е достапна

Висок квалитет : свеќа мувла е направен од високо-квалитет со силиконска материјал, кој е мека, трајни, еднократно, перат и лесно да се размонтираат.Тоа не е лесно да се процени и може да се користи за долго време.Лесен за чистење : безбедно температура опсег е -40 до +446 степени Фаренхајтови (-40 до +230 целзиусови степени).Answer : ___________________________ Note : не допирајте на директен пламен или во близина на извор на топлина на силиконски свеќа мувла.Чистење е многу лесна и не е потребно време.Лесен за користење : Прелива вашиот омилен материјал во калап се додека не се потполно формирани.Површината на овој меки силиконски калап не е мрсна и лесно да се отстрани.Можете лесно може да се извади на готовиот производ со притискање на долниот дел од калапот.Совршен подарок : Оваа 3 D мувла е многу погодна за родендени, Денот на Вљубените, Ден на Мајката, свадби, подароци за семејството и пријателите, или како уметнички подароци за смола занает љубовници, или за пријатели и семејство.Флексибилност : Можете да го користите одлична DIY калапи да се направи смола занаети, свеќи, рачно изработени сапуни, торта декорација и смола украси.3 D силиконски калап ви овозможува да направите свој занаети, која е многу погодна за домашни занаети.Материјал : Силикон големина : Тип : 11.5x8.5cm/4.53x3.4 инчи Тип Б : 7.5x6.5cm/3x2.56 инчи Пакување листа : 1 x силиконски калап .

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Количина : 1 сапун леб мувла, димензија 10.2"х5.1"x2.6"inch (Edge не се вклучени),Тоа може да се одржи прибл 2.2 kg сапун

Тоа може да се користи за да се DIY рачно изработени украси, како што свеќи, сапун, украси и глина.Можете ис

❖Трајни свеќа мувлаЈа цилиндрични свеќа мувла е направен од висок квалитет на КОМПЈУТЕР материјал.Пор�

САПУН КАЛАПИ СЕТ : Содржи 3 pack силикони сапун калапи со брановидна, цвет и правоаголник форми, па можете д

Овие смола комплет калапи може да се користи за keychains и DIY Накит, pendant.Тие се совршени за вашето семејство

Ако сте почетничка, можете да прочитате некои упатство пред да го прават тоа.Како да го инсталирате свеќ

Одлични во Квалитет : свеќа мувла е направен од висококвалитет со силиконска материјал, кој е мека и изд�

Лесен за ракување : Хуманизирано дизајн, сите, па дури и деца лесно може да се направи исклучителна колач

【100% ХРАНА ОДДЕЛЕНИЕ СИЛИКОНСКИ】Отпорни на Топлина од 40 ℉ да 446 ℉.Безбедна употреба за Рерна, Фрижидер,

Количина : 6+2 акрилик dividers,1 сапун силиконски калап и 1 дрвена КУТИЈА.Материјал : Акрилик одбор,силиконски

Се препорачува Восок Фрлаат Температура : 140°F 167 °F степени [Совршен подарок]совршен подарок за пријател

ШИРОКА ПРИМЕНА : Големи кастинг калапи совршен за правење смола jewelries, cabochons, кристал топки, восок од свеќ

Силиконски Калап со реални лав главата форма е лесно да се demold откако ќе бидат целосно да се излечи, и за�

Применливи температура спектар 40℉ на +446℉,Може да се користи за микробранова,фурна и замрзнувач.Пакет и

Материјал : Направен од професионална храна одделение силиконски материјал, тоа може да биде еднократн�

Во вашиот ден, можете да diy вкусна торта и други потенцијални закуски со вашето семејство.Земете на темп�

Солзаотпорни : На Силиконски Калап Сапун е солзаотпорни, трајни и има долг животен век.Примена : Правење

Please wait...