0
clear
  • Multimeter & Банана Приклучок за Мини Грабител 5PCS
  • -20%
  • -20%
Multimeter & Банана Приклучок за Мини Грабител 5PCS

Multimeter & Банана Приклучок за Мини Грабител 5PCS

DEN 1343.76

Износ
Това е достапна

Smart Режим : повеќе метар defaults да Smart Режим.Во Smart Режим, на метар може да го тестира напон, отпор, континуитет автоматски тоа може да се идентификуваат на мерење на содржината и избира опсег со најдобра резолуција, што не треба да прави ништо повеќе!.Надгради се Прикаже : На voltmeter со голем LCD екран во боја, и светлото за лесен за читање дури и во светли или слабо места.Покрај тоа, voltmeter може да се прикаже аналогни бар, во реално време, температура, ниско ниво на батеријата брзо и оштетени осигурач брза.Широк Апликации : Овој дигитален multimeter е погодна за дијагностицирање на автомобили, индустриски и апарати за домаќинство електрични проблеми.На KM601 multimeter може прецизно мерење на AC/DC напон, отпор, континуитет, AC/DC струја, capacitance, фреквенција, диоди, должност циклус, температура, NCV и телевизија жица.Мини grabbers Совршен Дизајн】Мини grabbers се идеални за прикачување на multimeter на breadboard коло.Тоа е многу корисна за проверка кола во експериментални дизајни, Фатете Мали Компоненти Цврсто.Овие тест кука жици се корисни малку се води за сите видови на електрични и електронски работа.Ние обезбедуваме 36-еден месец по-продажба на услуги и слободен живот техничка поддршка откако ќе го купите овој сеопфатен тест доведе во собата.Не двоумете се да не контактирате ако имате било какви прашања.Овој дигитален multimeter е вклучена со 6 AAA батерии, доаѓа со носење, 2 пристоен кабел води, user manual и thermocouple.На води се меки и издржливи жица 22 AWG.Напон : 500 V; Струја : 5 A.Банана Приклучок : 4 mm.На банана завршува се моделирани пластовидно стил на конекторот.Овие multimeter води со 5 различни бои (Црвена, Црна, Сина, Жолта, Зелена) за широк апликации.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Автоматска идентификација на компонента тип (Thyristor или Triac), Автоматски доведе идентификација (само повр

☆【Батерија за Напојување】:9 V батерија инсталација, правилно инсталирање на позитивни и негативни по�

OTDR може да брзо и прецизно откривање на локацијата и типот на оптички влакна кабел грешка поени.Тестира�

Instek LCR6100 10 Hz ~ 100k Hz Висока Прецизност LCR Метар Последователен тест фреквенција Основна точност : 0.На комп�

Тоа функции Континуитет Beep со Фенерче, Податоците се Одржи, Авто Назад Светлина, Авто Затвори, NCV Тест, Ре

Загреан течност бања (општо вода) за да се загрее на примерок.Сите ставки вклучени се покажа како на photto,

Внимателно развиена за теренски тест на трифаза, мултифункционални, интелигентни, едноставен човекмаш�

6000 Точки Trms Дигитални Multimeter Неконтакт напон тест, AC / DC напон, струја, отпор, континуитет, фреквенција, capa

????【Мултифункција Multimeter】Дигитални мулти тестер карактеристики 6000 точки автокои се движат за точно мер

Лесно да се провери влакна грешки со визуелни , Преносни и солиден,Прашинадоказ дизајн задржи влакна ко�

Количина : 10sets (5sets црвена + 5sets црна).Тип : Лемен Печат Заштита Обвиткан 4mm Банана Приклучок Конектор Multimeter

Тоа доаѓа со повеќе целосно функција, поголема прецизност, и полесно ракување.Излез тестирање напон сме

Ние гарантираме за стилот е иста како што е прикажано на слики Поради разликата помеѓу различни монитор

★Овој Тестер на Напон може да ги проверува сите електрична енергија без да се поврзеш со жици кои покаж�

Опис : дигитални multimeter е моќен, сигурен алатка која безбедно мерки на напон, отпорност и струја, дали ќе с

Вметнете ја црвената тест доведе во 10 A на текст терминал и црна тест доведе во COM текст терминал.На метар

Мултифункција дигитални multimeter сонда тест доведе / aligator клип.Тоа може да биде вклучен во multimeter и сондата

Добра Изолација : Флексибилни пластични ракавици, направени од високо квалитетен материјал, има добра е

5v AAA батерија (не се вклучени)Боја : orange Size : 205*38*29mm / 8.0%(+ 3) Dc струја : 20 m A / 200 m A±(1.ПРАКТИЧНА настава : Тоа е н

5%читање+10)60 MÎ, 10 KÎ, ±(2.5%читање+5) Phlx / LED : отворена коло напон : прибл.001 нф, ±(3.Видлива на сите агли.Авто ко

Aenllosi тежок Случај замена за Fluke 101 / 106 / 107 Рачни Дигитални Multimeter.Карактеристики : Случај е направен од врв�

Aenllosi Тешко Заштитни Случај е да се изградиво супер квалитет поставата одразува чувствувате вкус и обез�

? Анализа на забрзување, брзина, и раселување ?За проверка на дебаланс, неусогласеност, лагери и брзини ?Г

* Дигитален дисплеј дава точната читање со не сомневајќи или грешки; Широк опсег на мерење и висока резо�

Без загревање време е потребно, quick startup, многу погодна за потребата за често се префрлате и фреквенцијат

Please wait...