0
clear
  • NedFoss Hatchet со Обвивка, 9 инчен Full Танг Мали Оски и Hatchets, Компактен и Лесен Опстанок Hatchet со Дрво се Справи, Кампување Секира за Практична Дрво, Бришење на Патека или Kindling
  • -20%
  • -20%
NedFoss Hatchet со Обвивка, 9 инчен Full Танг Мали Оски и Hatchets, Компактен и Лесен Опстанок Hatchet со Дрво се Справи, Кампување Секира за Практична Дрво, Бришење на Патека или Kindling

NedFoss Hatchet со Обвивка, 9 инчен Full Танг Мали Оски и Hatchets, Компактен и Лесен Опстанок Hatchet со Дрво

DEN 1183.20

Износ
Това е достапна

Вкупна должина : 9 инчи.Како и со повеќето hatchets, тоа, исто така, има силен, издржлив најлон обвивка која ги штити и вие и ножот кога не е во употреба.ДИМЕНЗИЈА:9" вкупна должина со нож должина од 4.5", а сечилото дебелина од 4.Оваа hatchet е совршено конструиран за да доставување каде што работи.Целосната танг изградба на оваа секира е стабилна и сигурна, обезбедување на врвот функционалност и гарантира долговечност.Заштитни најлон обвивка со интегриран појас јамка може да се покрие ножот за безбедно и сигурно носат со лесен пристап.Одликувајќи се со скратени се справи и широк нож секира, тоа идеален за разделување kindling дрво и вршење на други прецизност работа.За разлика од hatchets со подолги рачки, на краток рачка на Warthog Hatchet овозможува далеку попрецизно хитови поради скратена растојанието помеѓу handhold и перките.Мали, сите намена hatchet за основните користи како што се прави kindling, го прават светлина расчистување и работи во градината.Заштитни најлон обвивка со интегриран појас јамка може да се покрие ножот за безбедно и сигурно носат со лесен пристап.Рачка материјал : Дрвени.Вкупната тежина : 15.Тоа е одличен стил на hatchet за ситуации каде тежина и големина работи, како и во задниот земјата пешачење.Кампот секира е остра и опасна, ве молиме да се биде внимателен кога ќе го користите.Глава материјал : 440 нерѓосувачки челик.ВИСОК КВАЛИТЕТ на НОЖОТ : Оваа мала секира е дизајниран со премиум 440 нерѓосувачки челик топлина третираат нож, обезбедување на остар жилет своите перформанси.Можете да го носите во вашиот половината појас или да го складирате во вашиот ранец што го прави вашиот пешачење полесно и поудобно.4 милиметри и тежина од 0.Мали, сите намена hatchet за основните користи како што се прави kindling, го прават светлина расчистување и работи во градината.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

FITMENT 20072011 за Јамаха Grizzly 350 20072008 за Јамаха Grizzly 400 20072010 за Јамаха Grizzly 450 20052006 за Јамаха Kodiak 400 20052006 за Јамаха

Хит на Додади во Кошничка копчето & Место Вашата Нарачка Сега!Пакет Included1 x Прозорец И Врата за Безбеднос�

CV зглобовите функција висок артикулационите агли и се одликува со синтетички маснотии, па тие ќе остана

Производ 1 : Дизајниран за максимална ефикасност за да ви даде повеќе од еден штрајк дели.Доживотна гара�

Прилично Дизајн : Секој заштитна маска е внимателно да се намали и да се заврши со најдобри рачно произв�

【Димензии】15.2" генерално, нож должина на 3.3" и тежина од 3.13 lbs 【Димензии】35.4" генерално, нож должина на 3.43"

Тешкидолжност впечатлива алатка 41 / 2" десната рака се намали.Голем рамен возење се соочи со beveled рабови.М

FITMENT 20102014 за Поларис Ranger 400 20112013 за Поларис Ranger 500 20132014 за Поларис Ranger 800 20112013 за Поларис Ranger Екипажот 500 2010

FITMENT 20012004 за Хонда Надзорник Рубикон 500 20032004 за Хонда Rincon 650 OE ДЕЛ БРОЕВИ 42220HN0A01,42350HN2003 Високо Квалитетен

Топла Натопена Поцинкуван 2x2 Квадратни 3500lb Капацитет.Обичај Големини На Располагање.Поцинкуван 2" X 2" бр�

ВРЕДНОСТА ПАКЕТ ОБРОК : Мултицел секира обвивка, добредојдовте водич, нашите грижи слободен три години �

На Bahco Sразделување секира има оптоварување на трудотво облик на секира главата која обезбедува полесно

【 ВИКИНГ СЕКИРА 】ЗА КУЈНА TOMAHAWK БРАДА СЕКИРА РАКА ФАЛСИФИКУВАНИ ВИКИНГ СТИЛ HATCHET БОРБА СО СЕКИРА, 【 Пове

Луд во Јапонија!Рачно изработени од страна на Јапонски Занаетчии од страна на Јапонски Традиционални Т�

На Helsper Алатка Фабрика зголеми својот извоз на оски и вон границите на Европа во текот на почетокот на дв

Топла Натопена Поцинкуван 2x2 Квадратни 3500lb Капацитет.Обичај Големини На Располагање.Поцинкуван 2" X 2" бр�

Мултицел Градина предмети Стан essentials Дрво сечкање секира Сеча секира.Исто така опремен со serrated нож, маг�

СОПСТВЕН РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ЗМЕЈ НОРДИСКА ВИКИНГ СЕКИРА ЗМЕЈ ВРЕЖАНИ НА СЕКИРА СЕЧИЛОТО & СПРАВИ СО ПОДАР

► Нашите Дрво Сечкање Секира е дизајниран за лесно сечкање На Firewood, Дневници, Kindling и Гранки.Оптимизиран

Тежина : 0 [Градинарство] Градинарство опрема за хоби gardeners и професионалци.Овој широк спектар на произво

Професионална и практична моќен luthier алатка е за поправка и одржување на гитара.Направени од високо‑кв�

Please wait...