0
clear
  • Timken HH228340 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.7500 ID, 3.2500 Ширина
  • -20%
  • -20%
Timken HH228340 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен, 4.7500 ID, 3.2500 Ширина

Timken HH228340 Заострените Ролери Лого, Еден Конус, Стандард Толеранција, Директно ги Понесе, Челик, Инчен,

DEN 1545.60

Износ
Това е достапна

Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена конус е направен од Timken сопствена високо-од легиран челик за издржливост, топлина толеранција и отпорност на деформитет под тешките бремиња.Печат челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалување на триењето, вибрации и бучава.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Оваа Timken HH228300 Серија еден конус со еден печат челик кафез се совпаѓа со еден куп (надворешниот прстен, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Спецификации Met Tapered валчести лежиштаГраница димензии и серија designations ISO 355 Inch дел брои system ABMA стандард 19.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Печат челик кафез рамномерно простори ролки за намали триењето, вибрации и бучава.Конус собранието не договорот или да се прошири по оперативни температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одделно) за да се формира комплетен еден заострените ролери имајќи.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Овие заострените плоштадот крајот мелници се направени од кобалт челик.Овие заострените плоштадот кра�

Има униформа цврстина и отпорност на абење, отпорност на абење и висока температура отпор, долг животен

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб�

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

CNC Рутер Малку Дизајн : Донесува CNC рутер малку дизајн, кој може да испуштање на чипови во супер‑големи с�

Модел : 23100 (Понесе : 25.4 mm / 1", Ширина : 21.463 mm / 0.845").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки

Предмет : 254514.5; Тип : Коси Ролери Имајќи.Големина : x 25мм 45mm x 14.5 мм.Внатрешен Дијаметар : 25 mm.Надворешниот Д�

Основана во 1899, на Timken Компанијата е со седиште во Кантонот, Охајо.Отворете конфигурација за подмачкува�

Предмет : 32311 Nachi Топката Имајќи.Тип : Nachi Заострените Roller Ball Имајќи.Кафез : Хром Челик.Димензии : 55мм x 120mm x 4

Оваа Пара На Заострените Валчести Лежишта Се Вообичаено Се Применуваат Во Возилото И Возилото Тркала.З�

Конус (внатрешен прстен собрание) и куп (надворешниот прстен) се комбинираат за да формираат една целосн

Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шишарки (внатрешен прстен собранија, се продава одделно)

Возен лежишта се користи во голем број на апликации од земјоделски машини за пренесување на опрема, роб�

Карактеристики на производот Singleред заострените ролери имајќи дека поддржува axial оптоварување и еденн�

Поддржува и двете радијална и axial товари помеѓу ротирачки и неротирачки член.Оперативни температури се

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

На триење е мал,брзината е,на работа е стабилно,и тоа е издржлив.Повисоко производство на точност...

Модел : 25877 / 25821 (Понесе : 34.925 mm / 1.375", Надворешниот Дијаметар : 73.025 mm / 2.875", Ширина : 23.813 mm / 0.9375").Еден ред з�

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА PICTUREDITEM.СЕ ПРОДАВА ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ И / ИЛИ ОЗНАЧУВАЊ�

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

На живеалишта се како компактен како е можно без да се жртвува нивните brawny ruggedness.Ефикасноста на печатот

Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежиш

Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и д�

Предмет : 264512; Тип : Коси Ролери Имајќи.Големина : 26mm x 45 mm x 12 mm.Внатрешен Дијаметар : 26 mm.Надворешниот Дијам

Заострените ролери имајќи замена кертриџ вметнете за вршење на шахти со радијална или радијални и удар

Please wait...