0
clear
  • Estes Solaris Модел Ракета за Полнење, Кафеава, 18 инчи, 2482
  • -20%
  • -20%
Estes Solaris Модел Ракета за Полнење, Кафеава, 18 инчи, 2482

Estes Solaris Модел Ракета за Полнење, Кафеава, 18 инчи, 2482

DEN 383.76

Износ
Това е достапна

Земја На Потекло : Кина.Број На Модел : 2482. Објектот Пакет Димензија : 4.0" L x 4.3" W x 14.8" H. Точка Пакет Тежина : 0.3 lb.Ниво на вештина : E2 X Лесно да се Соберат.Опис на производот Стандарден мотор придвижуван и одеднаш над 1.000 метри!На Solaris е уште една голема ракета ќе сакате да ги додадете во вашата колекција.Светли бои и шарени падобран ја прави оваа ракета лесно да ги пратите на небото.Од Производителот Високо летаат забава.Сигурно да се погоди.Лизга перка во перка може да се врзе шок мозок да носот конус и дека брзо, вие сте подготвени за летање поле.Моќта Патрола, powered by стандард мотори, може да се постигне височини над 1.100 сервисни нозе.Estes модел ракетна техника се препорачува за возраст од 10 и со возрасни надзор за оние под 12. Освен ако не е поинаку наведено, сите модели бараат собранието.Алати, изградба и завршна обработка резерви се продава одделно.Со цел да се започне, а стартување на системот, моделот ракетни мотори, igniters и обновување вата се потребни - се продава одделно-освен ако не е поинаку определено.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Наука Музеј Космички Ракета.Доживее возбудливи ракеталансирање забава со оваа оцет и сода прав подгреа

Please wait...