0
clear
  • Нивото на водата Сензор, 110V 3А Течни Ниво Сензор Плови Switch за Аквариум Пумпа Контрола
  • -20%
  • -20%
Нивото на водата Сензор, 110V 3А Течни Ниво Сензор Плови Switch за Аквариум Пумпа Контрола

Нивото на водата Сензор, 110V 3А Течни Ниво Сензор Плови Switch за Аквариум Пумпа Контрола

DEN 2383.20

Износ
Това е достапна

【Заштеда на енергија Сензор】 : Ова Ниво на Водата во Сензорот има мали димензии и едноставен жици, со ниска потрошувачка на енергија. 【Анти-мешање Switch】 : На Ниво Плови Switch има силна анти-мешање со висока стабилност. 【Многу Предности Сензор】 : Течност Ниво Сензорот има предности на не-токсични, отпорни на корозија, и е многу издржливи. 【Лесно за Инсталација Сензор】 : Ова Ниво на Водата Сензор е лесен за инсталација и лесен за употреба, со долг животен век. 【Широко се Користат Float Switch】 : Ова Ниво Плови Префрлување може да се широко се користат во снабдувањето со вода, канализација и водно ниво автоматска контрола со голем број на пумпа за поддршка.Карактеристики : Мали димензии, едноставна жици, ниска потрошувачка на енергија.Силна анти-мешање со висока стабилност.Тоа, исто така, има не-токсични, отпорни на корозија карактеристики.Лесно да се инсталира, лесен за употреба, и долг животен век.Производот може да се користат во снабдувањето со вода, канализација и водно ниво автоматска контрола со голем број на пумпа за поддршка.Спецификација : Предмет Тип : Префрлете се во Течна Контролер Модел : MD-5210 P Материјал : Пластични Работен Напон : 110 V Работат на струјата : 3А Работна Температура : 30℃~80℃ Максимална Температура : 85℃ Работен Притисок : 1 Mpa Макс Притисок : 1 Mpa Вкупната должина на Кабел : Прибл. 40cm / 15.7 инчен Тежина : Околу. 16g / 0.6 оз поле на примена : автомобилската, индустриска опрема, земјоделска опрема, апарати за домаќинство, итн.Пакет листа : 1 x Switch Течни Контролер .

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

ВИСОК КВАЛИТЕТ НА ПЕЧАТЕЊЕ! Ова 18 X24 репродукција постер печатење е отпечатен на висок квалитет, висока

Модел : M7008 + Симулација Образ (28 / Еез На Забите).Студија Учат Пракса Стандардниот Модел.Одвоен горна и до

* Кујна складирање полици, само едно нешто може да се рече да се каже збогум на хаос и да го врати Мултифу

Половина покриени со Дизајн : Назад е Половина покриени дизајн, и на ТВ прашина маска може да се користи

Примена (1)10 GBASET Ethernet(2)Податоците центар I / O Консолидација(3) центарот за Податоци на серверот за виртуел

ТВ Прашина Покрие ГОЛЕМИНА : Компатибилен со современите 32"70" со рамен екран, ѕид монтира ТВ, криви форма

ABS.Најлон материјал, прилагодлив, повеќе еластичен, повеќе дише во ткаење.Тоа е лесно да се стави на и пол

【Со магнетни завртка меморија мат】 поправка алатка комплет доаѓа со магнетни завртка меморија мат за

Машина За Миење.Дигитално Печатени во САД, Машина за Миење.Адвокатско големини : Мали, Средни, Големи, XL, X

Материјал : мека и дише Мрежа, Најлон, тоа го направи темперамент и поводник исклучително удобно и за вас

⌚【Компатибилни Модели】На трајни спорт бендови совршено дизајниран за Fitbit Полнење 5 smart watch.(Забелешка :

може да се даде за Велигден Роденден на Божиќ, Нова Година Мајка / Татко Дена и други празници.Пакувањето

Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Пан главата има ра

【Дома Чување & Патување пријателски】 : Убава домашна складирање, патувањепријателски, многу лесен и ле

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Кафена Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.3"H x 0.4"W Вкупна Големина : 0.5"H x

Please wait...