0
clear
  • Притисок Сензор за Замена, Лесна Инсталација 9‑32V 421-43-32922 Добар Натпревар Притисоци Трансдуцерот за WA380-6 WA470-6 WA500-6 WA600-6
  • -20%
  • -20%
Притисок Сензор за Замена, Лесна Инсталација 9‑32V 421-43-32922 Добар Натпревар Притисоци Трансдуцерот за WA380-6 WA470-6 WA500-6 WA600-6

Притисок Сензор за Замена, Лесна Инсталација 9‑32V 421-43-32922 Добар Натпревар Притисоци Трансдуцерот за WA380-6

DEN 820.56

Износ
Това е достапна

Главна Цел : Овој сензор може да се контролира итна кочница switch притисок на тркала loader за да се обезбеди машина работи добро.Издржлив Материјал : сензор за притисок е направен од одлични материјали, отпорни на абење, и издржливи.ОЕМ Број : OEM број на притисок сензор е 421-43-32922, која може да го замените стариот или скршени сензор.Применливи Модели : Погоден за WA380‑6 WA470‑6 WA500‑6 WA600‑6 тркала loader модели, со силна компатибилност.Лесно Операција : На сензорот е мал и компактен, и е со стандардна големина, лесно да се инсталира и расклопување.Функција : 1. ОЕМ Број : OEM број на притисок сензор е 421-43-32922, која може да го замените стариот или скршени сензор.2. Применливи Модели : Погоден за WA380‑6 WA470‑6 WA500‑6 WA600‑6 тркала loader модели, со силна компатибилност.3. Главна Цел : Овој сензор може да се контролира итна кочница switch притисок на тркала loader за да се обезбеди машина работи добро.4. Издржлив Материјал : сензор за притисок е направен од одлични материјали, отпорни на абење, и издржливи.5. Лесно Операција : На сензорот е мал и компактен, и е со стандардна големина, лесно да се инсталира и расклопување.Спецификација : Предмет Тип : Притисок Sensor Model : TOSD-04-349 BConventional Работен Напон : 9-32 VOEM : 421-43-32922 Application : Тркалото Loader WA380-6 WA470-6 WA500-6 WA600-6 Пакет Листа : 1 x Притисок Sensor Note : ве Молиме стандардизирање на работа за време на инсталацијата, во спротивно производ може да биде оштетена.

Повеќе информации

Item Type:
Pressure Sensor
Model:
TOSD-04-349B
Conventional Working Voltage:
9-32V
OEM:
421-43-32922
Application:
For Wheel Loader WA380-6 WA470-6 WA500-6 WA600-6
Package List:
1 x Pressure Sensor :
Please standardize the operation during installation, otherwise the product may be damaged. :

Најдобрите понуди во категоријата

Класичен пеперутка елемент со сјајна Rhinestones.Две бои за да го изберете.Не Пирсинг Лажен Нос Прстен може д�

Стави изненадување во подарок кутија за семејството и пријателите!Совршен за сите, како што се свадби, б

Ергономски облик на четка совршено се вклопува во рака овозможувајќи за одличен ракување.Таа има посеб�

Машина За Миење.Дигитално Печатени во САД, Машина за Миење.Адвокатско големини : Мали, Средни, Големи, XL, X

Бронзирање Washi Лента Поставена Гроздобер Маскирање Лента Декоративни Бележник Лента Шарени Лепливи По�

2 дополнителни чување на џебови за чување на додатоци како што се подножјето на возилото, моќта канапи, bo

Дел : Моќ Погледнете Во Огледало (НеFoldaway).ОЕМ Број : 51168245128 Partslink : BM1321117 Дизајниран да одговара на ригорозн

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.смешни качулка plaid качулка мечето кач�

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Кафена Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.3"H x 0.4"W Вкупна Големина : 0.5"H x

2 дупки на страната на капакот, водата тече од страна 0.4 mm бакар колони врз база на бакар.Водата контакт о�

Модерен и убави, трајни.Боите се богати и можете да изберете слободно.Ткаенината е мека и може да направ�

【Заштеда на енергија Сензор】 : Ова Ниво на Водата во Сензорот има мали димензии и едноставен жици, со ни

Ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања, ние ќе се потрудим

⌚【Компатибилни Модели】На трајни спорт бендови совршено дизајниран за Fitbit Полнење 5 smart watch.(Забелешка :

⌚【Компатибилни Модели】На трајни спорт бендови совршено дизајниран за Fitbit Полнење 5 smart watch.(Забелешка :

【Компатибилен Со】 : Дизајн за Samsung Галакси S8 Плус, НЕ се компатибилни со S8 и други уреди 【Подарок】 : Ние

Модел : M7008 + Симулација Образ (28 / Еез На Забите).Студија Учат Пракса Стандардниот Модел.Одвоен горна и до�

Економски и Практична настава : 4 парче сет, за помалку од 8 по парче(1012 Инчен);.Пакет се Вклучени : Овој пак

【Дома Чување & Патување пријателски】 : Убава домашна складирање, патувањепријателски, многу лесен и ле�

Долг животен век и брзо трчање.Нема потреба да се снабдувањето со енергија кога користите полињата за п�

【Функции】Брадата slimmping рака е специјално дизајниран за да ги затегнете кожата, подигнете кожата и прес

Резба Глава : Посебна глава за нафта главата резба, ножот за сечење без проблеми, силна моќ, не влече или �

Срцето Шема Инкрустирани Декоративни Правоаголна Кутија е украсен со срце и цветни мотив со кружни гра�

Со Ѕвончето И LED : Дојде со ѕвончето и LED, може да се користи за велосипед или автомобил одржување на работ

Please wait...