0
clear
  • Fiskars X25 Разделување Секира, 28-Инчен
  • -20%
  • -20%
Fiskars X25 Разделување Секира, 28-Инчен

Fiskars X25 Разделување Секира, 28-Инчен

DEN 1358.40

Износ
Това е достапна

Дизајниран за максимална ефикасност за да ви даде повеќе од еден штрајк дели.Со гордост се направени во Финска, оски се дизајнирани со цел да бидат едноставни, функционални и ефективни, и ви помага да добиете повеќе работа во помалку време.Забелешка : Сликата е прикажано е на Fiskars X25 Разделување Секира.Закорави, кован челик ножеви исто така и да остане остри подолго од традиционалните оски, и ниско-триење сечилото слој им помага на моќ преку тешки најавува и го спречува секира глава од добивање заглавени.Супериорен Сечилото Design The ножеви на X-Серија оски се направена со комерцијален мелење техника која обезбедува поостри работ за подобар контакт и почисти делови.X-Серија Advantage View поголеми.X-Серија оски се комбинираат иновативни карактеристики за сечкање оски кои се исецка 3 X подлабоко и разделување на оски кои нудат повеќе од еден штрајк дели.Шок-апсорбирање на Fiber Comp се справи со е лесен уште посилни од челик, така што не може да се прекрши преку overstrike.Погледнете поголеми.Погледнете поголеми.Практично Unbreakable X-Серија оски, не само outlast други секири-тие се речиси невозможно да се скрши.Ова совршенство тежина дистрибуција обезбедува оптимален моќ-да-тежина сооднос со што се зголемува замав брзина да се размножуваат моќ, слично како на алуминиум бејзбол палка.X-Серија Разделување Оски, исто така, вклучува напредни bevel конвексни сечилото геометрија што додава уште поголема сила и disperses дрво од нож за чистење, еден-strike дели.Идеален за разделување на средни до големи деловни логови.Доживотна гаранција.Како и секоја X-Серија Hatchet Fiskars Секира, на X25 комбинира совршенство тежина дистрибуција, напредни сечилото геометрија, ултра-остар раб, и практично нераскинливо дизајн за да се зголеми ефикасноста на вашиот.Закорави, кован челик сечилото нема да чип или попуштат, и иновативни Perma Head дизајн е над-украсениот па нож не може да се одвои од дршката.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Мултицел Градина предмети Стан essentials Дрво сечкање секира Сеча секира.Исто така опремен со serrated нож, маг

CV зглобовите функција висок артикулационите агли и се одликува со синтетички маснотии, па тие ќе остана

Производ 1 : Дизајниран за максимална ефикасност за да ви даде повеќе од еден штрајк дели.Доживотна гара

На Bahco Sразделување секира има оптоварување на трудотво облик на секира главата која обезбедува полесно

Топла Натопена Поцинкуван 2x2 Квадратни 3500lb Капацитет.Обичај Големини На Располагање.Поцинкуван 2" X 2" бр

[ ШИРОК АПЛИКАЦИИ ] Погодна за отворен истражување, спасување, научни истражувања, градина одмор, семејн

Тешкидолжност впечатлива алатка 41 / 2" десната рака се намали.Голем рамен возење се соочи со beveled рабови.М

Топла Натопена Поцинкуван 2x2 Квадратни 3500lb Капацитет.Обичај Големини На Располагање.Поцинкуван 2" X 2" бр

Jeep TJ 0305 (D44 / D30) 5.13 опрема пакет пред & задните со KOYO господар ремонт колекции (не се вклучени превозникот с

【Димензии】15.2" генерално, нож должина на 3.3" и тежина од 3.13 lbs 【Димензии】35.4" генерално, нож должина на 3.43"

Вкупна должина : 9 инчи.Како и со повеќето hatchets, тоа, исто така, има силен, издржлив најлон обвивка која ги

СОПСТВЕН РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ЗМЕЈ НОРДИСКА ВИКИНГ СЕКИРА ЗМЕЈ ВРЕЖАНИ НА СЕКИРА СЕЧИЛОТО & СПРАВИ СО ПОДАР

Сопствен рачно изработени Јаглероден Челик Викинг секира Брада Секира Со Пепел дрво се Справи со Убава

ВРЕДНОСТА ПАКЕТ ОБРОК : Мултицел секира обвивка, добредојдовте водич, нашите грижи слободен три години

Посебни заб облик дизајн, дури и непречено, ефикасно да се подобри сечење способност.Погоден за употреб

FITMENT 20012004 за Хонда Надзорник Рубикон 500 20032004 за Хонда Rincon 650 OE ДЕЛ БРОЕВИ 42220HN0A01,42350HN2003 Високо Квалитетен

Прилично Дизајн : Секој заштитна маска е внимателно да се намали и да се заврши со најдобри рачно произв

【 ВИКИНГ СЕКИРА 】ЗА КУЈНА TOMAHAWK БРАДА СЕКИРА РАКА ФАЛСИФИКУВАНИ ВИКИНГ СТИЛ HATCHET БОРБА СО СЕКИРА,...

Луд во Јапонија!Рачно изработени од страна на Јапонски Занаетчии од страна на Јапонски Традиционални Т

Рачка Материјал : Челик.Главата Тежина : 12 lb.Вкупна Должина : 30 во.Стандарди : Надминува ASME Стандард B107.54 M.

За debarking, сеча и одгледување.Секира "ILTIS" Модел Канада 2,20 lbs.Со висококвалитетни справи изработени од hickory

FITMENT 20102014 за Поларис Ranger 400 20112013 за Поларис Ranger 500 20132014 за Поларис Ranger 800 20112013 за Поларис Ranger Екипажот 500 2010

► Нашите Дрво Сечкање Секира е дизајниран за лесно сечкање На Firewood, Дневници, Kindling и Гранки.Оптимизиран

FITMENT 20072011 за Јамаха Grizzly 350 20072008 за Јамаха Grizzly 400 20072010 за Јамаха Grizzly 450 20052006 за Јамаха Kodiak 400 20052006 за Јамаха

Please wait...