0
clear
  • EASYUSE Клуч Сет 7pc. SAE Комбинација Ratcheting Клуч Сет, 12 Точка, 72 Заби, во пластична рамка за чување
  • -20%
  • -20%
EASYUSE Клуч Сет 7pc. SAE Комбинација Ratcheting Клуч Сет, 12 Точка, 72 Заби, во пластична рамка за чување

EASYUSE Клуч Сет 7pc. SAE Комбинација Ratcheting Клуч Сет, 12 Точка, 72 Заби, во пластична рамка за чување

DEN 789.12

Износ
Това е достапна

7 pc.Поставете големини : 5/16", 3/8",7/16",1/2", 9/16", 5/8" & 3/4"-инч, Мазен Профил Овозможува Повеќе вртежен момент за да биде Удобно да се Применува на Fastener.Работа во Тесни Простори : 72 Заб Кутија Крајот има 5 степени Замав Лак за работа во тесни простори.Исклучување Агол Вчитување : Обезбедува сигурна потпора на сврзувачки елементи и го намалува fastener заокружување.За да се Користат во Различни Апликации : За употреба во изградба, изградба, водовод, механички, електрични, автомобил поправки, и повеќе.Висок Квалитет на Материјалите : Оваа комбинација клуч сет е направен со супериорен јаглероден челик кој дава сила и издржливост. 72 заб опрема систем за брзо движење во тесни простори.Големина : вклучува 5/16", 3/8",7/16",1/2", 9/16", 5/8" & 3/4" Пакет : секој сет спакувана во пластична рамка, тоа ќе фиксна секоја големина на нивната позиција и лесно да се препознае.Материјал : Јаглероден челик ratcheting кутија крајот е дизајниран да треба малку, како и 4° да се движат сврзувачки елементи клучеви се направени од легиран челик со светол, полн лак финиш.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

За многу тешки работи.Станковиќ.да DIN 7444 До должината 435 мм хромvanadium челик 31 Cr V3, погоре 480 мм од C35 GEDORE се з

ОТПОРНОСТ на КОРОЗИЈА : Клуч Сет Доаѓа со Целосна полски Хром Финиш.БРЗ АНГАЖМАН : ЗАНАТСКИ алатки имаат

[ТЕШКИ] : Пад фалсификувани, индустриска сила челик обезбедува силна потпора и црна оксид слој обезбедув

Изградена од трајни хром vanadium челик 12 точка кутија завршува.Целосно полиран хром финиш.Доаѓа со корисна

Топлина третираат легиран челик изградба.Сатенски финиш.Заградени.Димензии Вклучуваат : 13 / 8", 11 / 2", 15 / 8",

12 Парче Ratchet Сет.Црна Оксид Заврши.Флексибилна Глава за Лесен Пристап до Тесни или Тешко Области.Увезени

За многу тешки работи.За да се користат со клубот чекан или пневматски чекан за затегнување или расклат

Водечки производител на високо квалитетни алатки.Доверливи и се користат од страна на експерти, профес

19Парче сет.Сатенски хром текстура заврши обезбедува голема чувствуваат и екстра грчевито држејќи се за

Карактеристики и Предности : Долго шема должина за поголема потпора, сила и пристап Карактеристики Повр

Станковиќ.да DIN 3113 , се Формира, ISO 3318, ISO 7738 Прстен форумот до 15°.Вилицата поставен на 15°.Мет сатен хромобл

РАДИУС на АГЛИТЕ : Контрола на рамни страни на fastener глава наместо на аголот за да се спречи кругоф.КУТИЈА

Please wait...