0
clear
  • 6063 Алуминиум Правоаголни Цевки, Неполиран (Мил) Финиш, Исфрлени, T52 Темперамент, АМС-QQ-А 200/9, ASTM B221, 0.5 Висина, 1 Ширина, 0.125 Дебелина на Ѕид, 36 Должина, OnlineMetals
  • -20%
  • -20%
6063 Алуминиум Правоаголни Цевки, Неполиран (Мил) Финиш, Исфрлени, T52 Темперамент, АМС-QQ-А 200/9, ASTM B221, 0.5 Висина, 1 Ширина, 0.125 Дебелина на Ѕид, 36 Должина, OnlineMetals

6063 Алуминиум Правоаголни Цевки, Неполиран (Мил) Финиш, Исфрлени, T52 Темперамент, АМС-QQ-А 200/9, ASTM B221,

DEN 3511.68

Износ
Това е достапна

T52 Екструдиран.125 Инчен Објект Должина : 36 Инчи Алуминиум Правоаголна Цевка 6063-T52 нуди исклучителна отпорност на корозија, мала тежина, и добар formability.5 Инчи Објект Ширина : 1 Инчен Ѕид : 0. Легури : 6063 Материјал : Алуминиум Облик : Правоаголна Цевка Производен Метод : Екструдиран Објект Висина : 0.Ги исполнува ASTM-B221.Тоа често се користи како легура бидејќи алуминиум по себе не е особено силна.Тоа е поевтино од бакар и губење на тежина е речиси два пати како добар проводник.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Нерѓосувачки челик туш црево.Добар собранието, висока цврстина, отпорност на корозија, висока сјај, и уд

ЛЕСЕН ЗА КОРИСТЕЊЕ : Ова ПВЦ Цевки Канал Бендер од Морис Производи поедноставува процесот на свиткување

26 Инчи велосипед цевка butyl гума Долг живот воздухот задржување Висока Пункција Отпор 32милиметри долга

Функција : 2 парчиња 0.59инчен ID x 0.63инчен OD, 305mm / 1 Ft Должина Јасно Крути Цевки се цврсти и издржливи, има доб

Изградена Во замена Пролет : Бакарна цевка цевка проширувач изграден во замена пролет, удобен и лесен за

100% Јаглерод Влакна.Обично оваа точка ќе се испраќаат од НАС склад освен објектот надвор од акциите на НА

Големина : 6x10mm(I D x O.Г.); Должина : 1m / 3.28'; Дебелина на Ѕид : 2mm(0.08").Температурата на работа : 76°F до +428°F; Цврсти

Големина : 1 / 4 инчи цевка , Должина : 30 нозе, Боја : бела.Неtosxic состојки,без Мирис и невкусна.Се вклопува во

Овие предфабрикувани 90 степени 14ga.топло валани благичелик плоштадот цевка парчиња се совршени за мног

6061T6 Алуминиумски Круг Цевка 3 инчен OD x 0.125 Ѕид x 2.75 инчи ID.Должина : 36 инчи.Крај : Неполиран (Мил).Ѕид Тип : Ле

[МАТЕРИЈАЛ] Направен од бакар со обработливост и еластичност.Тоа може да бидат обработени според должи

Индустриски метал продавница, машина продавница, текстилна работилница, облека работилница, боење, обу

Answer : ___________________________ NOTE : Сите карбонски влакна цевки ќе има отстапување од + / 0.15 3 K Чист Јаглерод Влакна,

1 / 4" 3 / 8" Е Надворешната Димензија (OD) EZ Близнак Поставени Двете Линии се Приклучи Заедно како Близнак По

Должина : 500mm ,Надворешниот Дијаметар : 22mm, Внатрешен Дијаметар : 20mm, дебелина на Ѕид : 1mm 3 K 100% Јаглерод вла

ЗАШТЕДИТЕ ОГРОМНА : 5Pack 1 / 2 Инчи Поцинкуван Цевки за Значително Намалена Цена и Нерви Слободно Проект.ДЕ

Please wait...