0
clear
  • Timken HH224314 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 8.4640 надворешен Дијаметар, 2.0000 Ширина
  • -20%
  • -20%
Timken HH224314 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик, Инчен, 8.4640 надворешен Дијаметар, 2.0000 Ширина

Timken HH224314 Заострените Ролери Лого, Еден Куп, Стандард Толеранција, Директно надворешен Дијаметар, Челик,

DEN 900.00

Износ
Това е достапна

Сите возен лежишта се отворени, заштитени, или запечатени.2 Ширина толеранција standards ISO 492 Tapered ролери имајќи именување conventions ISO 720 Rolling лежишта употреба возен елементи за одржување на поделба помеѓу подвижни делови за да се намали ротациона триење и поддршка радијална и axial товари.Оваа Timken HH224300 Серија еден куп натпревари со еден конус (внатрешен прстен собранието, се продава одделно) за да се соберат во комплетна еден заострените ролери лого, погодни за апликации кои ги поддржуваат и двете радијална и axial товари.Оваа чаша е одговараше на својата конус собрание врз основа на товарот дека имајќи треба да се поддржи, и ако имајќи потреби радијална внатрешни дозвола да се приспособат на термичка експанзија.Обично монтиран во спротивните парови на окно да се еднакво дистрибуирате товари, оваа единствена заострените ролери имајќи собранието е во стабилна температури кои се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).Висок легиран челик за издржливост и топлина толеранција.Како дел од separable заострените ролери имајќи единица, една чаша има отворен дизајн кој овозможува за подмачкување и точни корекции.Запечатени лежишта се подмачкано со масло или маст во имајќи фабрика, додека отворено и заштитени лежишта се наменети да бидат подмачкани во место, со периодично менување на подмачкување, врз основа на употреба.Оперативни температури се движат од -54 до 120 степени C (-65 на 250 степени (F).На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопови кои ги исполнуваат Меѓународната Организација за Стандардизација (ISO) стандарди за обезбедување на квалитет.Отворете конфигурација за подмачкување кои се применуваат во место.Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високо-оптоварување, умерена брзина апликации кои вклучуваат автомобилската оска системи и транспортни системи во тешки индустрии, како што се рударството, градежништвото и земјоделството, меѓу другите.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

На Timken Компанија произведува голем број на лежишта, од легиран челици, и поврзаните компоненти и склопо�

Позиција = Задните Внатрешна Дополнителна Забелешка = Rockwell C100 Оска.Дизајниран со најновиот софтвер и пр�

На триење е мал,брзината е,на работа е стабилно,и тоа е издржлив.Повисоко производство на точност сила ч�

Модел : HM803149 (Понесе : 44.45 mm / 1.75", Ширина : 29.37 mm / 1.1563").Еден куп (надворешниот прстен) за поврзување на шиша

Модел : 25877 / 25821 (Понесе : 34.925 mm / 1.375", Надворешниот Дијаметар : 73.025 mm / 2.875", Ширина : 23.813 mm / 0.9375").Еден ред з�

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

CNC Рутер Малку Дизајн : Донесува CNC рутер малку дизајн, кој може да испуштање на чипови во супер‑големи с�

Предмет : 254812; Тип : Коси Ролери Имајќи.Големина : 25 mm x 48 mm x 12 mm.Внатрешен Дијаметар : 25 mm.Надворешниот Дија�

Еден конус (внатрешен прстен) за поврзување на компатибилни чаши (надворешниот прстени, се продава одде�

Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и д�

Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено,

Модел : 02420 (Надворешниот Дијаметар : 68.263 mm / 2.6875", Ширина : 17.463 mm / 0.6875").Еден куп (надворешниот прстен) за п

Предмет : 254514.5; Тип : Коси Ролери Имајќи.Големина : x 25мм 45mm x 14.5 мм.Внатрешен Дијаметар : 25 mm.Надворешниот Д�

Има униформа цврстина и отпорност на абење, отпорност на абење и висока температура отпор, долг животен

Карактеристики на производот Singleред заострените ролери имајќи дека поддржува axial оптоварување и еденн�

✔️ [Имајќи Тип] Заострените Ролери Имајќи : Конус 387 A, Купот на 382 A ✔️ [Димензии во Инчи] 2.25 во (21 / 4 во) (В�

Печат челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намалу�

Штитот го штити работните делови на поаѓајќи од животната средина остатоци кои може да се претстави и д�

Оваа единствена заострените ролери имајќи е за употреба во високооптоварување, умерена брзина апликац�

Овие елементи може да биде еден од следниве видови : топката, цилиндрични, сферични, барел, игла, вретено,

Предмет : 32311 Nachi Топката Имајќи.Тип : Nachi Заострените Roller Ball Имајќи.Кафез : Хром Челик.Димензии : 55мм x 120mm x 4

Листот челик кафез спречува ролки од кои доаѓаат се во контакт едни со други за време на употреба, намал�

Please wait...