0
clear
  • Врба Дрво Благодарни, Обликувана За Рака-Насликани Слика
  • -20%
  • -20%
Врба Дрво Благодарни, Обликувана За Рака-Насликани Слика

Врба Дрво Благодарни, Обликувана За Рака-Насликани Слика

DEN 1007.04

Износ
Това е достапна

Расположение : "јас сум толку благодарен за вашето пријателство" напишани на Куќиште Картичка. 9"h рака-насликани смола стои слика во крем фустан, држи три жица цвеќиња со долги стебла во нејзините раце.Подарок за да го прослават пријателства, или за оние кои сакаат цвеќиња!Спакуван во опремени кутија подготвени за подарок-давање.Уметникот Сузан Lordi рака carves оригиналот на секоја Врба Дрвото парче од нејзиниот студио во Канзас Сити, MO.Ова парче е екипа од Сузан е оригинална резба и насликани со рака.Подготвени да се прикаже на полица, маса или mantel.Да се исчисти, прашина со мека четка или со крпа.Јас сум толку благодарен за вашето пријателство.Подарок за да го прослават поддршка на, се грижат пријателства, или за оние кои сакаат цвеќиња!.Подароци на пријателство и thoughtfulness, благодарност и почит. "Предизвикот за мене е да искрено sculpt она што го знам за да биде вистински и да се стави на моите емоции во опиплива форма.Да се надеваме дека ова ќе допир универзален хорда и да бидат значајни за други." - Сузан Lordi.Врба Дрво линија на фигуративните скулптури кои комуницираат преку гест..претставува емоции или mark меморија.Подарок од Врба Дрво комуницира надвор зборови.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Модерен и убави, трајни.Боите се богати и можете да изберете слободно.Ткаенината е мека и може да направ�

Долг животен век и брзо трчање.Нема потреба да се снабдувањето со енергија кога користите полињата за п�

Модерен и убави, трајни.Боите се богати и можете да изберете слободно.Ткаенината е мека и може да направ�

4 Парче Деца Кревет Сет вклучува утешителот, опремени дното лист, рамни врвот на состојба, и реверзибилн�

Ергономски облик на четка совршено се вклопува во рака овозможувајќи за одличен ракување.Таа има посеб�

100% Полиестер ✔Материјал : Водоотпорен печатени ткаенини туш завеса, 100% полиестер ✔Едноставна инсталац

【Заштеда на енергија Сензор】 : Ова Ниво на Водата во Сензорот има мали димензии и едноставен жици, со ни

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Црна Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.49"H x 0.8"W Вкупна Големина : 0.68"H x 3.

Машина За Миење.Дигитално Печатени во САД, Машина за Миење.Адвокатско големини : Мали, Средни, Големи, XL, X

【Со магнетни завртка меморија мат】 поправка алатка комплет доаѓа со магнетни завртка меморија мат за �

Стави изненадување во подарок кутија за семејството и пријателите!Совршен за сите, како што се свадби, б

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Кафена Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.3"H x 0.4"W Вкупна Големина : 0.5"H x

Вкупно добро обемот на 360 L, со препорачува работен волумен од 75 до 200 L; се препорачува медиум вметнете об�

Срцето Шема Инкрустирани Декоративни Правоаголна Кутија е украсен со срце и цветни мотив со кружни гра�

Главна Цел : Овој сензор може да се контролира итна кочница switch притисок на тркала loader за да се обезбеди �

2 дупки на страната на капакот, водата тече од страна 0.4 mm бакар колони врз база на бакар.Водата контакт о�

Класичен пеперутка елемент со сјајна Rhinestones.Две бои за да го изберете.Не Пирсинг Лажен Нос Прстен може д�

ТВ Прашина Покрие ГОЛЕМИНА : Компатибилен со современите 32"70" со рамен екран, ѕид монтира ТВ, криви форма

【Компатибилен Со】 : Дизајн за Samsung Галакси S8 Плус, НЕ се компатибилни со S8 и други уреди 【Подарок】 : Ние

Please wait...