0
clear
  • Лабораторија Цевка Полици, Двојно-Layer Тест Цевка Поддршка Тест Цевка Рек 40 Дупки Голем Капацитет User-Friendly Лабораторија на факултетот за Направи Експеримент(15.540 mm)
  • -20%
  • -20%
Лабораторија Цевка Полици, Двојно-Layer Тест Цевка Поддршка Тест Цевка Рек 40 Дупки Голем Капацитет User-Friendly Лабораторија на факултетот за Направи Експеримент(15.540 mm)

Лабораторија Цевка Полици, Двојно-Layer Тест Цевка Поддршка Тест Цевка Рек 40 Дупки Голем Капацитет User-Friendly

DEN 1893.60

Износ
Това е достапна

Тест цевка решетката е најстариот основните експериментални инструмент во сува тест цевка на хемиска лабораторија.Многу user-friendly дизајн за подобро користење на искуство.Вкупно 40 мали дупки, двојно-layer дизајн, многу голем капацитет.Се прават многу добро и тест цевка не ќе падне.Изработени од нерѓосувачки челик за подолг живот и издржливост.Многу user-friendly дизајн за подобро користење на искуство.Се прават многу добро и тест цевка не ќе падне.Тест цевка решетката е најстариот основните експериментални инструмент во сува тест цевка на хемиска лабораторија.Вкупно 40 мали дупки, двојно-layer дизајн, многу голем капацитет.Изработени од нерѓосувачки челик за подолг живот и издржливост.

Повеќе информации

Material:
Stainless Steel 304
Hole Quantity:
40
Hole Size(Optional):
15.5mm/0.61in   18.5mm/0.73in
Package List:
1*Test Tube Rack :

Најдобрите понуди во категоријата

Со цел да се вклопи тест цевки до 15mm во дијаметар; Вклучува 2 сопствениците, 50 цевка капацитет секој (цевк

Користење на материјали, служи за многу години.Парична казна изработка, прекрасен изглед, популарни.При

Пластични тест цевка решетката.За 20mm тест цевки 40 дупки.WDH : 25010565mm.Монтажни, лесен за чистење.Времето за и

Има 36 цевки.За 16mm Цевки 5"L x 5"W x 2.75"H Изградена на Delrin безбедно да се справи со екстремно ладни и топли темп

Unassembled полиетилен управување со целосно отворен страни за јасно гледање.Има 6 тест цевки и има 6 сушење и

Antagen е голематестцевка коцкирек има повеќето типови на голем дијаметар тест цевки кои се користат во се

Ефективни, може да се купи овој практичен производ по прифатлива цена.За ултра ниска температура за чув

сина 6 дупки 22mm дијаметар.Направени од високо квалитетна ABS материјал,кој има предности на одлична отпор

Отпорен на корозија.Лесно собранието.Достапен во 4 различни бои.стандарден стил на решетката 24 цевки.По

Рек погоден за Bijou шишиња и низок профил на цевки до 25 милиметри кол.Достапен во 2 x 6 или 5 x 10 формат.Mesh дно

Удобен, чиста, убава и простор за заштеда.Изработен од пластика , лесен, удобен за носење.Монтажни, лесен

Име На Производ : Центрифуга Цевка Држач;Боја : Сина.Позиција : 72 Позиции;Материјал : Пластика.Направени о

Задржи еден цевки исправени во ограничени простори.Блокирам полипропилен полици за да формираат линиј

Целосно Autoclavable.Еден дел, три (3) основен капитал (тиер мрежа дизајн за безбедна и стабилна racking на цевки.Го

Идејата за HPLC Autosampler ампули во 18mm дијаметар и други слично големина тест / култура цевки како 1,5 ml / 1.8 ml ни

Please wait...