0
clear
  • QuantiScientific А2 Амин Модифицирани Microplate, 10/pkg
  • -20%
  • -20%
QuantiScientific А2 Амин Модифицирани Microplate, 10/pkg

QuantiScientific А2 Амин Модифицирани Microplate, 10/pkg

DEN 321.60

Износ
Това е достапна

Премиум полипропилен плочи, 96 добро и 10/pkg.SBS согласност, погодни за употреба со автоматски течни ракување роботски workstations.Оптички јасност за употреба со флуоресценција-врз основа на слики.Прошири и дното површина.Заоблени, квадратни и дизајн за оптимално мешање без wicking.Овие премиум плочи со висок квалитет, хемиски отпорни полипропилен беа наменети за работа со мултиплексирање assays.Тие поседуваат одлични оптички јасност и ниска внатрешна флуоресценција за слики апликации.На заоблени, квадратни и дизајн овозможува оптимално мешање без wicking, додека проширена површина на добро дното дозволи поголема густина забележување на т.н".Униформност и рамност на плоча тоа го прави корисен за акустична издавање.Плочата е изменета со covalently прилог површината амин групи што го прави влажна маса и воден и органски растворувачи.Biomolecules како што протеини и нуклеински киселини можеби се поврзани со површината низ достапните површината амини да креирате e.г.антитела microarrays за immunoassay или ДНК низи за genomic апликации.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Labware алатки вклучуваат multiwell и есеј плочи, култура јадења, колби, coverslips, и Culture Slides.Cellware акти, како и на моб�

Плоча употреба : immunoassay.Добро грофот : 96 Добро облик : Cдното.Боја : црна.Добро капацитет : 350l.Оваа полистир�

Плоча употреба : immunoassay.Добро грофот : 96 Добро облик : транспарентна F на дното.Боја : јасно.Добро капаците�

ТЕРМО ФИШЕР SCI / ПИРС БИОТЕХНОЛОГИЈА бренд производ.Произведени од страна на Термо Научни Пирс.Направе�

Произведени од високо квалитет кристално стиропор.Станот дното за spectrophotometric работа.Vдното минимизирањ�

Please wait...