0
clear
  • Роботот Omni Тркала, Omnidirectional Тркала SPCC Челик 9 Управувано Ролки TPU Гума за Роботика Поле(Револвер 5606-0100-0100)
  • -20%
  • -20%
Роботот Omni Тркала, Omnidirectional Тркала SPCC Челик 9 Управувано Ролки TPU Гума за Роботика Поле(Револвер 5606-0100-0100)

Роботот Omni Тркала, Omnidirectional Тркала SPCC Челик 9 Управувано Ролки TPU Гума за Роботика Поле(Револвер

DEN 1351.20

Износ
Това е достапна

6 in Composition : 9pcs TPU гумени ролки, ладно валани SPCC челични тркала hub Feature : 45° omnidirectional wheel Purpose : Погоден за разни мали точни апликации, особено погоден за возење апликации од разни мали роботи Пакет Листа : 1 x Left Wheelor1 x Право Wheel Note : Одговара на точни дизајн позиција пред употреба. На omnidirectional воланот е составен од 9 управувано ролки, кои може да се води самостојно, и може да се движи напред, назад, лево и десно. Оваа omnidirectional тркала често се користи во роботиката поле за да овозможи на робот за да се постигне omnidirectional движење, додека поддршката на поголема носивост. На управувано ролери е дизајниран со вградени двојно лежишта, што го прави движењето флексибилни и сјајни, а товарот е силна.Функција : 1.примена : Ова omnidirectional тркала често се користи во роботиката поле за да овозможи на робот за да се постигне omnidirectional движење, додека поддршката на поголема носивост.висок квалитет На : управувано ролери е направен од TPU гума и други делови се направени од ладно валани SPCC челик и алуминиум, кои се отпорни на абење и деформација.Мала : Мали и исклучителна, тоа може да обезбеди повеќе простор за изградба механизам да се соберат други делови да се реализира повеќе богата функции.Независна диск : На omnidirectional воланот е составен од 9 управувано ролки, кои може да се води самостојно, и може да се движи напред, назад, лево и десно. Мали и исклучителна, тоа може да обезбеди повеќе простор за изградба механизам да се соберат други делови да се реализира повеќе богата functions Specification : Предмет Тип : Omnidirectional Wheel Material : SPCC челик, rubber Diameter : Прибл. На управувано ролери е направен од TPU гума и други делови се направени од ладно валани SPCC челик и алуминиум, кои се отпорни на абење и деформација.Двојно лого дизајн : На управувано ролери е дизајниран со вградени двојно лежишта, што го прави движењето флексибилни и сјајни, а товарот е силна.

Повеќе информации

Item Type:
Omnidirectional Wheel
Material:
SPCC steel, rubber
Diameter:
Approx. 100mm / 4in
Wheel Width:
Approx. 39.5mm / 1.6in
Composition:
9pcs TPU rubber rollers, cold rolled SPCC steel wheel hub
Feature:
45° omnidirectional wheel
Purpose:
Suitable for various small accurate applications, especially suitable for driving applications of various small robots
Package List:
1 x LeftWheelor :
1 x Right Wheel :
Match the correct design position before use. :

Најдобрите понуди во категоријата

Обезбеди робот структурни база, мал и лесен, лесно да го инсталирате на робот тело.Дупки дизајн им се ово

Големина : 58x37x25.5mm / 2.28x1.46x1 инч.Дебелина : 2mm.Материјал : Тешко Алуминиумска Плоча.Производ : Мултифункцион�

За создавање на работни робот кој покажува инженеринг, едноставни машини 310300030032 Модел роботски L зрак, д

Индустриски робот опрема замена, вистински создателот е за интегрирање и repurposing.Централната дупка со ди

Мала тежина и голема сила, идеален за максимизирање на сила да тежина сооднос.Висококвалитетни материј�

Централната дупка со дијаметар е 6mm, лесно да се инсталира и расклопување, тоа е одличен додаток за индус

Кабел за податоци може да бидете сигурни дека стабилноста на поврзување.Комплетен прибор, лесно да се и�

Please wait...