0
clear
  • Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, Типот F, #10-32 Тема Големина, 3/8 Должина (Пакување од 100)
  • -20%
  • -20%
Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, Типот F, #10-32 Тема Големина, 3/8 Должина (Пакување од 100)

Челик Тема Сечење Завртка, Цинк Позлатен, Хексадецимален Главата, Дупчиња Диск, Типот F, 10-32 Тема Големина,

DEN 237.84

Износ
Това е достапна

Тема сечење завртка со типот F точка е машина завртка теми кои коси надолу за да тап раб, и е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.Цинк позлата отпорен на корозија и има рефлективна изглед.Хексадецимален главата стегната од страна со клуч, овозможување на употреба кога нема простор погоре за возачот.Дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Челик тема сечење завртка има цинк позлата, Типот F точка стил, и хексадецимален главата со дупчиња диск.Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.На завртката е машина завртка теми кои коси надолу за да тап точка со повеќе сечење на рабови и чип на кариес.Челик често се користи во апликации каде сила е примарен.На цинк позлата нуди отпорност на корозија и има рефлективна изглед.На хексадецимален главата има шест рамни страни дека клуч може да потпора да се сврти на завртката од страна, овозможување на употреба кога нема простор над главата за возачот.На дупчиња диск има линеарна слот за употреба со рамна сечилото на возачот.Тема сечење и конец возен завртки, два видови на само-прислушување завртки, се навој сврзувачки елементи што се создаде парење тема во ѕидот на дупка.Двете завртки се разликуваат еден од друг во начинот на кој тие се создаде теми.Тема сечење завртки намалување на ѕидот на дупка за креирање на нишка, создавање материјал чипови кои треба да се расчисти далеку од дупка за да спречите затнување.Тема возен завртки, исто така се нарекува тема формирање завртки, не се отстрани материјалот, но наместо притиснете против ѕидот на дупка да се менува материјал и форма на нишки.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Далеку помоќен од шефот на единицата.Лесна интеграција во рамките на табла.Компатибилен со сите раково

Материјал : елката Кеса направена од тешки оксфорд ткаенина е долгатрајни и водоотпорен, трајни и стаби

Ергономски облик на четка совршено се вклопува во рака овозможувајќи за одличен ракување.Таа има посеб

Новото Подебели Жици за Целосни Изглед.ПреИнсталиран Затворени Кабел Чешли.Висока Густина Mod Mesh Sleeving.Ши

100% Полиестер ✔Материјал : Водоотпорен печатени ткаенини туш завеса, 100% полиестер ✔Едноставна инсталац

Типот F точка е погодна за тешки мерач лим, алуминиум, леано железо, месинг, и пластика.Пан главата има ра

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Кафена Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.3"H x 0.4"W Вкупна Големина : 0.5"H x

Здраво, добредојдовте на yanjinbin продавница!Дали сте во потрага за соодветна работна капа која ви овозмож

Оваа прилагодливи вртежен момент шрафцигер со повеќе битови е идеална алатка во електрични, лесна инду

⌚【Компатибилни Модели】На трајни спорт бендови совршено дизајниран за Fitbit Полнење 5 smart watch.(Забелешка :

Материјал : Волна + Метални Игли.Направени од рачно изработени DIY производи, и само на суровини и репрома

Долг животен век и брзо трчање.Нема потреба да се снабдувањето со енергија кога користите полињата за п

Опис На Производот Мек Зафат Двоен Диск Топката Крајот & Хексадецимален Метрички ТСе Справи Со Сет, 8 Пар

【ГОЛЕМИНА】 :1 тркалаат околу 0.8 mm во дијаметар, 100 / 109 метри во должина.Достапни во различни бои,Изберет

* Кујна складирање полици, само едно нешто може да се рече да се каже збогум на хаос и да го врати Мултифу

【Заштеда на енергија Сензор】 : Ова Ниво на Водата во Сензорот има мали димензии и едноставен жици, со ни

Издржлив материјал : овие string за нараквица на одлуки е направен на 3 plies полиестер и лесно восок, кој е здр

Големина approx2in L*1 H;ТЕЖИНА:околу 3 ★Премиум Алуминиумски Материјали : На trinket кутија направени од страна

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Црна Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.49"H x 0.8"W Вкупна Големина : 0.68"H x 3.

Примена (1)10 GBASET Ethernet(2)Податоците центар I / O Консолидација(3) центарот за Податоци на серверот за виртуел

Одберете Големина за да ги видите политика на враќање за објектот.смешни качулка plaid качулка мечето кач

Please wait...