0
clear
  • Прото - 7Piece Flex-Раководител Клуч Сет - 12 Pt. (J1270A)
  • -20%
  • -20%
Прото - 7Piece Flex-Раководител Клуч Сет - 12 Pt. (J1270A)

Прото - 7Piece Flex-Раководител Клуч Сет - 12 Pt. (J1270A)

DEN 5099.52

Износ
Това е достапна

Сатенски финиш обезбедува отпорност на корозија и се лизга отпорни зафат. 12-Точка кутија крајот овозможува фино индексирање, помага да се подобри брзина и пристап Вклопува 4, 6 и 12 точка сврзувачки елементи.Употреба на swiveling кутија крајот да се скрши или cinch завртки во тешки локации.Термички обработени легура челици производство на месо тело со висока потпора.Кутија завршува приклучи на Torque Plus систем.Опис на производот Сатенски финиш обезбедува отпорност на корозија и се лизга отпорни зафат, 12-точка кутија крајот овозможува фино индексирање, помага да се подобри брзина и пристап.Се вклопува 4, 6 и 12 точка сврзувачки елементи, Употреба на swiveling кутија крајот да се скрши или cinch завртки во тешки локации, термички обработени легура Челици производство на месо тело со висока потпора, кутија завршува приклучи на Torque Plus систем.Исцрпна во нашите напори за да го направи светот е најбезбедно алатки, Единствен на пазарот на трудот, релевантни за нашите клиенти работа стил, Прото помогна да се изгради 1934 Фордови, Златна порта мост и Аполон 980, направен во Америка, правејќи највисок квалитет на алатки Доаѓа на прво место, доверба дека нашите алатки ќе помогнат нив кои работат повеќе и побезбедно.Од Производителот Стенли Прото комбинација клучеви се конструиран за да бидат поефикасни и посилни од било кога.Прото инженери постојано да работат за да се создаде клучеви дека зафат на построги и овозможи на корисниците да применуваат повеќе вртежен момент, без страв од fastener штета.Сите се обложени или галвански да се издржливи и отпорни на корозија.Swiveling кутија крајот ви овозможува да да се скрши или cinch завртки во тешки локации.Сет Вклучува : 3/8"; 7/16"; 1/2"; 9/16"; 5/8"; 11/16"; 3/4" и Алатка се Тркалаат.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Карактеристики и Предности : Долго шема должина за поголема потпора, сила и пристап Карактеристики Повр

РАДИУС на АГЛИТЕ : Контрола на рамни страни на fastener глава наместо на аголот за да се спречи кругоф.КУТИЈА

Водечки производител на високо квалитетни алатки.Доверливи и се користат од страна на експерти, профес

ОТПОРНОСТ на КОРОЗИЈА : Клуч Сет Доаѓа со Целосна полски Хром Финиш.БРЗ АНГАЖМАН : ЗАНАТСКИ алатки имаат

Станковиќ.да DIN 3113 , се Формира, ISO 3318, ISO 7738 Прстен форумот до 15°.Вилицата поставен на 15°.Мет сатен хромобл

Изградена од трајни хром vanadium челик 12 точка кутија завршува.Целосно полиран хром финиш.Доаѓа со корисна

За многу тешки работи.За да се користат со клубот чекан или пневматски чекан за затегнување или расклат

Топлина третираат легиран челик изградба.Сатенски финиш.Заградени.Димензии Вклучуваат : 13 / 8", 11 / 2", 15 / 8",

12 Парче Ratchet Сет.Црна Оксид Заврши.Флексибилна Глава за Лесен Пристап до Тесни или Тешко Области.Увезени

19Парче сет.Сатенски хром текстура заврши обезбедува голема чувствуваат и екстра грчевито држејќи се за

[ТЕШКИ] : Пад фалсификувани, индустриска сила челик обезбедува силна потпора и црна оксид слој обезбедув

7 pc.Поставете големини : 5 / 16", 3 / 8",7 / 16",1 / 2", 9 / 16", 5 / 8" & 3 / 4"инч, Мазен Профил Овозможува Повеќе вртежен момен

За многу тешки работи.Станковиќ.да DIN 7444 До должината 435 мм хромvanadium челик 31 Cr V3, погоре 480 мм од C35 GEDORE се з

Please wait...