0
clear
  • KURUI Дрво Сечкање Секира со Обвивка, 15 Отворено Кампување Hatchet за Сечење и Kindling, Камп Разделување Секира со Стаклени Влакна Шок-Абсорбента Против Пролизгување Рачка
  • -20%
  • -20%
KURUI Дрво Сечкање Секира со Обвивка, 15 Отворено Кампување Hatchet за Сечење и Kindling, Камп Разделување Секира со Стаклени Влакна Шок-Абсорбента Против Пролизгување Рачка

KURUI Дрво Сечкање Секира со Обвивка, 15 Отворено Кампување Hatchet за Сечење и Kindling, Камп Разделување

DEN 1711.20

Износ
Това е достапна

Силна Композитни – Нашето разделување секира се состои од силен helve направен од високо-квалитет fiberglass композитни, кои можат ефикасно да се намалат вибрациите, додека разделување на дрво, и на трајни и високо-сила секира главата направени од најтврдокорните јаглероден челик, која останува остра подолго дека традиционалните оски.Оваа трајни 15-инчен разделување секира е изграден за подобро користење на искуство.ЕРГОНОМСКИ ДИЗАЈН – дршката на KURUI разделување секира алатка е покриен со флексибилни TPR композитни за подобра шок апсорбирање резултат; она што е повеќе, црна TPR се справи со е, исто така, на одлична отпорност на лизгање.На ергономски дизајниран дел од главата и да се справи нуди крајна користење на удобност.Лесно Одржување – Кога ќе примите овој firewood секира, ќе најдете дека тоа веќе е изострен, така може и директно да се користат за сечкање дрво лесно; кога треба да се изостри со тоа, само се користи острат камен и мелење на сечилото лесно.ОДЛИЧЕН ПОМОШНИК ЗА КАМПУВАЊЕ & ГРАДИНАРСТВО – KURUI секира го прави лесно за вас да се справи со цврсто дрво, kindling, произлегува и гранките со висока ефикасност, служи како вашата безбедност и сигурен соработник за градинарство, кампување, преживеаните, пешачење и сите други активности на отворено.ОНА што ЌЕ ДОБИЕТЕ за – ќе добиете 1 15-инчен сечкање секира, 1 сечилото заштита капак и 1 секира обвивка.Секој отворен разделување секира доаѓа со нашите 1 месец бесплатно наплата & замена гаранција за да се осигура вашата шопинг задоволство и грижете се-бесплатна услуга за вас!.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Производ 1 : Дизајниран за максимална ефикасност за да ви даде повеќе од еден штрајк дели.Доживотна гара

Професионална и практична моќен luthier алатка е за поправка и одржување на гитара.Направени од високо‑кв

Рачка Материјал : Челик.Главата Тежина : 12 lb.Вкупна Должина : 30 во.Стандарди : Надминува ASME Стандард B107.54 M.

На Helsper Алатка Фабрика зголеми својот извоз на оски и вон границите на Европа во текот на почетокот на дв

Jeep TJ 0305 (D44 / D30) 5.13 опрема пакет пред & задните со KOYO господар ремонт колекции (не се вклучени превозникот с

БОЖИЌ ПОДАРОК ПАКЕТ MDM СОПСТВЕН РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ TOMAHAWK ВИКИНГ HATCHET BEARED КАМПУВАЊЕ СЕКИРА ШУМА СЕКИРА ЛОВ С

Капка фалсификувани и зацврстен S2 алатка челик.Произведени за да се надмине ANSI / ASME спецификации...

► Нашите Дрво Сечкање Секира е дизајниран за лесно сечкање На Firewood, Дневници, Kindling и Гранки.Оптимизиран

【 ВИКИНГ СЕКИРА 】ЗА КУЈНА TOMAHAWK БРАДА СЕКИРА РАКА ФАЛСИФИКУВАНИ ВИКИНГ СТИЛ HATCHET БОРБА СО СЕКИРА, 【 Пове

FITMENT 20072011 за Јамаха Grizzly 350 20072008 за Јамаха Grizzly 400 20072010 за Јамаха Grizzly 450 20052006 за Јамаха Kodiak 400 20052006 за Јамаха

[ ШИРОК АПЛИКАЦИИ ] Погодна за отворен истражување, спасување, научни истражувања, градина одмор, семејн

Тешкидолжност впечатлива алатка 41 / 2" десната рака се намали.Голем рамен возење се соочи со beveled рабови.М

CV зглобовите функција висок артикулационите агли и се одликува со синтетички маснотии, па тие ќе остана

На Bahco Sразделување секира има оптоварување на трудотво облик на секира главата која обезбедува полесно

Посебни заб облик дизајн, дури и непречено, ефикасно да се подобри сечење способност.Погоден за употреб

Сопствен рачно изработени Јаглероден Челик Викинг секира Брада Секира Со Пепел дрво се Справи со Убава

Вкупна должина : 9 инчи.Како и со повеќето hatchets, тоа, исто така, има силен, издржлив најлон обвивка која ги

Хит на Додади во Кошничка копчето & Место Вашата Нарачка Сега!Пакет Included1 x Прозорец И Врата за Безбеднос

Топла Натопена Поцинкуван 2x2 Квадратни 3500lb Капацитет.Обичај Големини На Располагање.Поцинкуван 2" X 2" бр

Прилично Дизајн : Секој заштитна маска е внимателно да се намали и да се заврши со најдобри рачно произв

Луд во Јапонија!Рачно изработени од страна на Јапонски Занаетчии од страна на Јапонски Традиционални Т

СОПСТВЕН РАЧНО ИЗРАБОТЕНИ ЗМЕЈ НОРДИСКА ВИКИНГ СЕКИРА ЗМЕЈ ВРЕЖАНИ НА СЕКИРА СЕЧИЛОТО & СПРАВИ СО ПОДАР

【Димензии】15.2" генерално, нож должина на 3.3" и тежина од 3.13 lbs 【Димензии】35.4" генерално, нож должина на 3.43"

Топла Натопена Поцинкуван 2x2 Квадратни 3500lb Капацитет.Обичај Големини На Располагање.Поцинкуван 2" X 2" бр

Please wait...