0
clear
  • Роботот Omni Тркала, Omnidirectional Тркала SPCC Челик 9 Управувано Ролки TPU Гума за Роботика Поле(Десно Тркало 5606-0000-0100)
  • -20%
  • -20%
Роботот Omni Тркала, Omnidirectional Тркала SPCC Челик 9 Управувано Ролки TPU Гума за Роботика Поле(Десно Тркало 5606-0000-0100)

Роботот Omni Тркала, Omnidirectional Тркала SPCC Челик 9 Управувано Ролки TPU Гума за Роботика Поле(Десно Тркало

DEN 1495.20

Износ
Това е достапна

На управувано ролери е направен од TPU гума и други делови се направени од ладно валани SPCC челик и алуминиум, кои се отпорни на абење и деформација.6 in Composition : 9pcs TPU гумени ролки, ладно валани SPCC челични тркала hub Feature : 45° omnidirectional wheel Purpose : Погоден за разни мали точни апликации, особено погоден за возење апликации од разни мали роботи Пакет Листа : 1 x Left Wheelor1 x Право Wheel Note : Одговара на точни дизајн позиција пред употреба. Мали и исклучителна, тоа може да обезбеди повеќе простор за изградба механизам да се соберат други делови да се реализира повеќе богата functions Specification : Предмет Тип : Omnidirectional Wheel Material : SPCC челик, rubber Diameter : Прибл.

Повеќе информации

Item Type:
Omnidirectional Wheel
Material:
SPCC steel, rubber
Diameter:
Approx. 100mm / 4in
Wheel Width:
Approx. 39.5mm / 1.6in
Composition:
9pcs TPU rubber rollers, cold rolled SPCC steel wheel hub
Feature:
45° omnidirectional wheel
Purpose:
Suitable for various small accurate applications, especially suitable for driving applications of various small robots
Package List:
1 x LeftWheelor :
1 x Right Wheel :
Match the correct design position before use. :

Најдобрите понуди во категоријата

Мала тежина и голема сила, идеален за максимизирање на сила да тежина сооднос.Висококвалитетни материј

Централната дупка со дијаметар е 6mm, лесно да се инсталира и расклопување, тоа е одличен додаток за индус

Поле на Примена : ќорсокак пост наменета за Pitsco Tetrix Премиер, можете да изберете да се купи според моделот

Индустриски робот опрема замена, вистински создателот е за интегрирање и repurposing.Централната дупка со ди

Кабел за податоци може да бидете сигурни дека стабилноста на поврзување.Комплетен прибор, лесно да се и

Обезбеди робот структурни база, мал и лесен, лесно да го инсталирате на робот тело.Дупки дизајн им се ово

6 in Composition : 9pcs TPU гумени ролки, ладно валани SPCC челични тркала hub Feature : 45° omnidirectional wheel Purpose : Погоден за разн

Големина : 58x37x25.5mm / 2.28x1.46x1 инч.Дебелина : 2mm.Материјал : Тешко Алуминиумска Плоча.Производ : Мултифункцион

За создавање на работни робот кој покажува инженеринг, едноставни машини 310300030032 Модел роботски L зрак, д

Please wait...