0
clear
  • Mazzella QOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 80, 12' Должина, 5/8 Синџир Големина, 31300 lbs Капацитет на 60°
  • -20%
  • -20%
Mazzella QOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 80, 12' Должина, 5/8 Синџир Големина, 31300 lbs Капацитет на 60°

Mazzella QOF Заварени Легура Синџир Прашка, Фиксна-Нога, Одделение 80, 12' Должина, 5/8 Синџир Големина, 31300

DEN 1620.00

Износ
Това е достапна

Триаголник господар линк и леење, кука на секоја од четирите нозе за апликации кои бараат поширока кука отвори од земи или прашка куки.Ги исполнува ASME спецификација B30.Еден синџир прашка не водат во својот максимален капацитет, но тоа може да водат до 20% пред својата критична точка, да се обезбеди шок отпор.Во две-точки, три точки, и четири-точка лигамент конфигурации, прашка придава на товар во две, три и четири локации, односно, на таков начин што секоја нога е во ист агол на оптоварување.Основана во 1954 година, компанијата е со седиште во Кливленд, ОХ.Заварени изградба е потрајни од механичка конструкција.9 и Професионална Безбедност и Здравје Администрација (OSHA) спецификација 1910. На Mazzella QOF одделение 80 легиран челик четворни, фиксна-нога механички синџир прашка има триаголник господар линк и леење, кука на секоја од четирите нозе за кревање товари со четири-точка лигамент конфигурација во абразивни и високи-температура средини како што се леарници и челичните лимови.Капацитет е максималната тежина да биде укината или вертикална конфигурација (еден нога slings) или во 60 степени агол (два, три и четири-нога slings).На заварени изградба на овој синџир прашка е потрајни од механичка конструкција.Должината на четири нозе се протега од господар линк не може да се прилагоди, и леење куки имаат поширок отвор од земи или прашка куки.Соодветниот тип на прашка за апликација зависи од силата-да-тежина сооднос, флексибилност и отпорност на свиткување, отпорност на абразија и сечење, отпорност на дробење, отпорност на истегнување, и отпорноста на високи температури и други еколошки стрес.на 45 степени агол и приближна капацитет на (2,000)(0.Нозете се поддршка гранки кои се простираат од една точка на врвот на прашка на објектот се крена толку тежината на товарот е распределен меѓу гранките.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Должина : 10 ft.; Синџир Големина : 9 / 32"; Прашка Капацитет @ 30 Степени : 3500 lb.Кога станува збор за кревање на те

Сонцето и дождот не може да demage оваа cahin, и синџир може да се користи за многу години, што значи дека квали

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

Slings имаат очи (циклуси) или легиран челик фитинзи на краевите.Двојно, фикснанога синџир прашка за дветоч

[МОЌТА ПРСТЕН ]:легиран челик фалсификување на термичка обработка [BUTTERFLYBUCKLETO] : зајакнување на snap прстен

Синџир Прашка 1 / 2" x 5' Една Нога со Леење Кука Одделение 100 Технички Спецификации Објект : Синџир Прашка �

Номинална Капацитет : 4,500 lbs.Синџир : 5 / 16" Одделение 80 Легура.Прилагодливи Една Нога Синџир Прашка Кревањ�

Синџир Прашка 1 / 2" x 5' Двоен Нога со Прашка Куки Одделение 100 Технички Спецификации Објект : Синџир Прашк

Овој синџир прашка е направен на одделение 100 легиран челик, која е посилна од одделение 80 легиран челик.

Најнови сила е повеќе од 800mpa.Работен капацитет : 11,000 lbs.Изградена на G80 Mnчелик синџир и легиран челик кука

ГРУБ И ПОДГОТВЕНИ : HSI синџир slings се познати по нивната способност да го издржат голем број на тешки усло�

Please wait...