0
clear
  • Mifty Вез за Полнење за Почетници - Смета Крстот Бод Комплет - Mbroidery Комплет 11CT - DIY Комплет-Ножици,Игли и Боја Теми,Needlepoint Комплет за Возрасни
  • -20%
  • -20%
Mifty Вез за Полнење за Почетници - Смета Крстот Бод Комплет - Mbroidery Комплет 11CT - DIY Комплет-Ножици,Игли и Боја Теми,Needlepoint Комплет за Возрасни

Mifty Вез за Полнење за Почетници - Смета Крстот Бод Комплет - Mbroidery Комплет 11CT - DIY Комплет-Ножици,Игли

DEN 1434.48

Износ
Това е достапна

Висок квалитет на памучна ткаенина точно пред-печатени симпатична дизајн, како и Арапските броеви, симболи и DMC бои го прави овој крст-крои работа лесно и забавно учење. Таму може да биде мала големина отстапувања поради прирачник за мерење, различни мерни методи и алатки.Табелата е обично се испечатени на страната на ткаенина. ★Топло Белешки : →Важно→ ве Молиме не се добие пред-печат модел влажни пред да заврши, бидејќи бојата е перат. ★ HD Модел : ткаенина е јасно печатени со мали плоштади кои се обоени и означени со симболи.На Перат бои што се користат се безбедни за човекови и домашни миленици, без несакани ефекти на кожата. Сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот, бидејќи на различни фотографирањето светлина, агол на екранот и мониторот.★ Добри Вести за Крос-Бод Љубители : Радост недела Печат крстот бод за полнење е погоден за оние кои сакаат да ги красат нивните просторија со својата работа, за оние кои сакаат да embroider но немаат основа.Опис : Големина : 40x60cm/15.11 CT крстот бод дизајн треба да се заврши со 3-насоки тема.6in Color (везови ткаенина) : White Material : cotton Package содржина : Embroider конец, embroider ткаенина, игла, pattern Reminder : 11 CT : ве Молиме да користите три-жица embroidery Note : 1.Боја блокови на печатени шема не се вистинската боја на коса, бидете сигурни да го користите обоени оди според симболи.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Бајка Смета Крстот бод за Полнење.SODAstitch ТАКАK5 W 497count × H 111count.Комплет SODAstitch е оригинален дизајн(Произвед

Vervaco создава прекрасен дизајн во класични и современи стилови идеални за почетници и на експерти слично

15 смета Aida Бенд ткаенина.Игла & DMC конец.Поддршка се Чувствува и Tassel.Мапираа црнобела шема & инструкции.На

смета крстот бод.дизајниран од страна на Шерил Ruehle.се вклопува во 4 инчи со 5 инчен рамка без мат.се произ�

18count aida крпа.вез конец и игла.cording.целосна мапираа инструкции 3" X 3 завршена.Тоа го прави она што го вели г�

Украс Рамка.Самолепило за Монтажа на Одборот 18 Брои Ткаенина.DMC Конец, Игла, лесно да се следат инструкци

Крстот Бод Ткаенина КТ број : 11 CT unprint платно.Материјал : 100% Памук.Шаблон тип : Сценско.Рамка : Нема.Употреб

Оваа шармантна комплет вклучува сите материјали кои се потребни за да се заврши на stitched парче : Мил Хил С

Теа Gouverneur Смета Крстот Бод за Полнење на Aida ткаенина 16 брои.Заврши големина : 45см x 110cm (17.Ние нудиме над 300

Крстот Бод Ткаенина КТ број : 14 CT.Шаблон тип : Сценско.Материјал : 100% Памук.Тип : Пакет.Стил : Американски С�

* Завршена сликарство Погоден за Рака DIY занает, дом, канцеларија, трпезарија, ѕид hangings украси Пакетот вк�

Вез Поставите ❤ Везови Материјали Популарни Модели : Секој Везови Платно Е Отпечатен Образец Да Ги Задо

【11 CT печатени ткаенини големина】 40 x 50 CM / 16 x 20 инчи (без рамка) Пред embroidering, ве молиме осигурете се дека �

Дедо мраз е Тајна напредни смета крстот бод комплет вклучува 18 брои бела Aida, памук и металик конци, игла,

【Поддршка на клиентите прилагодување】 Можете да ја испратите сликата до нас преку емаил.Ако не сте зад

17 Бои.Теми : волнени / акрилик.Заврши големина : 21*30cm (8¼" x 11¾").Рамката не е вклучена.Ткаенини : Zweigart 14каратн

Please wait...