0
clear
  • Foxx Живот Науки 361-3113-ОЕМ EZFlow Мембрана Диск Филтер, ЈСВ, 0.45 µm, 13mm, Не-Стерилни
  • -20%
  • -20%
Foxx Живот Науки 361-3113-ОЕМ EZFlow Мембрана Диск Филтер, ЈСВ, 0.45 µm, 13mm, Не-Стерилни

Foxx Живот Науки 361-3113-ОЕМ EZFlow Мембрана Диск Филтер, ЈСВ, 0.45 µm, 13mm, Не-Стерилни

DEN 1776.00

Износ
Това е достапна

Foxx е EZFlow ЈСВ Мембрана Диск Филтри се идеални за употреба во широк спектар на воден филтрација апликации.Произведено во Кина.Лесен за употреба.Изградена од Foxx е ниска-протеин-врзувачки, ниско-extractable хидрофилна polyether sulfone, овие филтри за да обезбеди супер-брз проток и висока продуктивност кога филтрирање медиуми, buffers, и други filtrates заеднички за микробиолошки живот и наука апликации.ЈСВ Диск Филтри се достапни во две porosities : на 0,2 µm за стерилизација и заврши бактериски задржување, и 0.45 µm за particulate отстранување и појаснување.Двете porosities се достапни во индустриски стандард 13, 25, 47, и 90mm дијаметри.ЈСВ Диск Филтри се autoclavable и гама-стабилна.Foxx е EZFlow ЈСВ Мембрана Диск Филтри се идеални за употреба во широк спектар на воден филтрација апликации.Изградена од Foxx е ниска-протеин-врзувачки, ниско-extractable хидрофилна polyether sulfone, овие филтри за да обезбеди супер-брз проток и висока продуктивност кога филтрирање медиуми, buffers, и други filtrates заеднички за микробиолошки живот и наука апликации.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Бренд : Deschem.Земја / Регион на Производство : Кина.Модел : 70mm.Изработени Од Полипропилен.Големината на пор�

50mm Дијаметар.Micro PlСтерилни.Бела.Care Fusion 4897 T Вшмукување Комплет со Длабочина Ознаки, 2 ПравСлободен Винил �

1.0 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless за 3,7 см.Стакло микрофибер.Одделение AE парична Казна порозност и бр�

Бренд : Deschem.Земја / Регион на Производство : Кина.Модел : 50mm.Направени Од Страна На Polytetrafluoroethylene.Големинат

Пакет Димензии : 5.6 cms (L) x 17.4 cms (W) x 19.8 cms (H).Тип На Производ : Лабораторија За Снабдување.Пакет Количина : 1...

Мешани Целулоза Естри (MCE) се биолошки инертен мешаници на целулоза ацетат и целулоза нитрат резултат во

Бренд : Deschem.Земја / Регион на Производство : Кина.Модел : 110mm.Изработени Од Полипропилен.Големината на пор

Мембрански Филтер.Направени Од Страна На Polyethersulfone Смола.Дијаметар 110mm.Големината на порите 0.80 um.Земја н�

PTFE Ламинат Мембрански Филтри, 1.0 Micron, 142mm, 25 / Pk.PTFE Ламинат Мембрански Филтри, 1 micron, 142 мм, пакување од 25 Hydropho

Бренд : Deschem.Земја / Регион на Производство : Кина.Модел : 70mm.Изработени Од Полипропилен.Големината на пор�

1.0 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 2.5 cm.Стакло микрофибер.Одделение AE парична Казна порозност и брз пр�

Обичен или gridded Површината.Хидрофилна Wettability.Температурата на работа 55°C максимум.Обичен или gridded Површи

1.5 µm Стакло Микрофибер Филтер, Binderless 9.0 cm.Стакло микрофибер.Одделение E парична Казна порозност, брз прот

0.05 microns 142mm.Пакет од 20 0 0 Мејн Производство 1221290 Nitrocellulose Мембрански Филтер, 0.05 Microns, 142mm, Црна, Пакување од 20,

За еднократна употреба.Стаклени Влакна Мембрански Филтер Медиуми 1.2 µm Големината на Порите.Задржување

Ние нудиме широк спектар на филтер материјали, вклучувајќи и префилтер мембрани, како и hydrophobic и хидрофи

GE Healthcare LS Мембрански Филтер, 50mm кол., Целулоза, Круг, на 0,2 µm Големината на Порите, RC58 Тип, Autoclavable, Хидрофил

Различни мембрана видови за да се исполнат повеќе филтрација потреби.Ниска содржина на extractable соединен�

Материјал : ѕиркаат.Големината на порите (um) : 115 x 145 Отворен простор (проценти) : 56 Должина (cm) : 30 Width (cm) : 30 Ч�

Бренд : Deschem.Земја / Регион на Производство : Кина.Модел : 70mm.Изработени Од Полипропилен.Големината на пор�

Please wait...