0
clear
  • Liftex EN294X16PD Бескрајни Про-Edge Полиестер Веб Прашка, 2-Ply, 4 x 16', Жолта
  • -20%
  • -20%
Liftex EN294X16PD Бескрајни Про-Edge Полиестер Веб Прашка, 2-Ply, 4 x 16', Жолта

Liftex EN294X16PD Бескрајни Про-Edge Полиестер Веб Прашка, 2-Ply, 4 x 16', Жолта

DEN 3327.60

Износ
Това е достапна

На webbing на двојно-ply конструкција со stuffers, направен од високо-истрајност предиво.Рабовите се состојат од извртени гума-кабелот предиво.На webbing е обоена и импрегнирана со висок квалитет мешавина на различни врзива која подобрување на отпорност на триење.Про-Edge slings се достапни во најлон или полиестер.Про-Edge е различен од повеќето други премиум работ slings во кои работ заштита е структурни – тоа е изградена во прашка.Про-Edge карактеристики работ засилување со извртени гума – кабелот предиво – поради истата причина дека овие предиво се користи во гуми – тие се обезбеди максимална отпорност на абење (сечење и триење).Дополнително, извртување на овие предиво обезбедува подобрена степен на отпорност на сечење и триење во споредба со не-извртени предиво.Подолг живот намалени трошоци по употреба.Повеќето други премиум работ производи се направени со не-извртени предиво и со винил или полимер работ на облоги – премази кои може да се носат надвор со текот на времето и да го оставите на крајниот корисник со едноставна "стандард" работ прашка.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Сите намена, ниска профил тешки прашка.Направени од најлон.Вертикалните, ѓердан или кошница конфигурац

Сина полимер работ предиво се 2 пати повеќе намали отпорни, да ја прошири прашка живот и заштеда на пари.T

Прашка Ширина : 1 во.Број на Прашка Нозе : 1 Око Должина : 8 1 / 2 во.Се Противи : Триење, Сечење.Предмет : Веб Пр

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Капацитет во еден ѓердан конфигурација е приближно еднаква на вертикална капацитет пати 0.Соодветниот

Двоен ѕид маска за поголема прашка живот.Колоркодирани капацитети за брза идентификација.Нема сила заг

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Силна Практичност : На товарот капацитет е 6 T, често се користи во бродови, машини, пристаништа, транспор

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 12,000 lb.Прашка Должина

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Прашка Материјали : Најлон.Должина : 4 ft.Прашка Должина : 4 ft.Предмет : Синтетички Веб Прашка.Објект Web Slings :

Ширина : 2".Должина : 12 ft.Прашка Должина : 12 ft.Око Должина : 10 во.Прашка Оценка : Тип 3 Веб Прашка, Прашка Тип Р

1 T КАПАЦИТЕТ : Со голема носивоста до 1 тон, на кревање осигурува добра стабилност и добра сигурност, како

3 T Товарот : На товарот капацитет е 3 T, и продлабочување дизајн може да ги растера влече сила, и кревање е

Полиестер webbing се протега помалку за подобра контрола.Црвеноcore предупредување предиво помош инспекциј

Занишан Вратата Врата Висина 8 ft.Вратата Ширина 5 ft.Вратата Бела Боја Занишан Вратата Материјал Полиетил

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Бескрајни Тип 5 Вертикална Hitch Капацитет : 6500 lb.Прашка Должина : 20 ft.

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Објект Web Slings : Веб Прашка.Прашка Тип : Рамни Очи и Eye Тип 3 Вертикална Hitch Капацитет : 9600 lb.Прашка Должина :

Најлон веб протега повеќе, помага да се избегне шок вчитување.Црвеноcore предупредување предиво помош ин

Висок Квалитет Најлон Websling.Сите намена, лесен за употреба прашка.Вертикалните, ѓердан или кошница конфи

Модуларен Фиока Кабинети.Кабинети.Материјал Ракување.SHLVNG / STRGE / SHPFURN.Модуларен Фиока Кабинет Вкупна Вис

Please wait...