0
clear
  • DIY Волна Почувствува, Игла Felting Комплет Дома Декорација Занает Кукла Изработка на Материјали за Децата Ден Роденден, Божиќ, Денот на Мајката
  • -20%
  • -20%
DIY Волна Почувствува, Игла Felting Комплет Дома Декорација Занает Кукла Изработка на Материјали за Децата Ден Роденден, Божиќ, Денот на Мајката

DIY Волна Почувствува, Игла Felting Комплет Дома Декорација Занает Кукла Изработка на Материјали за Децата

DEN 2253.60

Износ
Това е достапна

Комплетен прибор се донесе едноставна за правење, исклучителна модел може да се користи како почетен decoration Specification : Предмет Тип : Игла Felting Foam Мат Големина : Прибл.Ве молиме купувачите иглата посебно во продавницата според вашите потреби.Иглата е лесно да се пробие во текот на производството на почетници. Овој производ е материјал пакет, не е готов производ, а вие треба да го направите тоа самите.Дури и почетниците може да се користи лесно.2 in Finished Големина : Прибл.9 во Пакет Листата : 2 x Корисникот Упатство2 x Пластични Eyes4 x Felting Игла(2 средни + 2 тенка)1 x Копче Chain1 x Пена Mat1 x Accessory5 x Волна Почувствува Лента(црна, бела, розова, сина, црвена 1 секоја)Забелешка : 1.Доаѓаат со детални англиски чекори и висока резолуција на сликите за да ги учат како да се направи една симпатична зајакот кукла.Функција : 1.Користење на загадувањето-free, без мирис, и нечистотија-слободен волна да направи симпатична играчки, можете да ги користат со доверба. Игла felting е добар начин за зголемување на односот помеѓу децата и родителите или ублажување на притисокот на работа и study4. Користење на загадувањето-free, без мирис, и нечистотија-слободен волна да направи симпатична играчки, можете да го користите со confidence2.Доаѓаат со детални англиски чекори и висока резолуција на сликите за да ги учат како да се направи една симпатична зајакот doll3.Комплетен прибор се донесе едноставна за правење, исклучителна модел може да се користи како домашна декорација.Игла felting е добар начин за зголемување на односот помеѓу децата и родителите или ублажување на притисокот на работа и студирање. Очите и додатокот се прицврстени со лепак.

Повеќе информации

Item Type:
Needle Felting
Foam Mat Size:
Approx. 11.5 x 8.5 x 3cm / 4.5 x 3.3 x 1.2in
Finished Size:
Approx. 10cm / 3.9in
Package List:
2 x User Manual :
2 x Plastic Eyes :
4 x Felting Needle(2 medium + 2 thin) :
1 x Key Chain :
1 x Foam Mat :
1 x Accessory :
5 x Wool Felt Strip(black, white, pink, blue, red 1 each) :
1. The eyes and accessory are fixed with glue. The needle is easy to break during the production of novices. Please purchase the needle separately in the store according to your needs. :
2. This product is a material package, not a finished product, and you need to do it yourself. :

Најдобрите понуди во категоријата

Целосна Вежба Дијамант Сликарство DIY 5 D дијамант сликарство е дизајниран со целосна вежба дијаманти за

3 Нога / 1 Метар кабелот е два пати должина на стандарден кабли, што штекер пристап полесно.0 плус Монтажн

●Солидна Автомобил Врската го прават овој апарат совршен за двете патни и складирање КУПИ СЕГА ОГРАНИЧ

Не грижете се за недостиг на дијаманти, имаме зголемен бројот на дијаманти од 30%, така што почетници, ист

Материјал : автомобил покритие е направен од висок квалитет на оксфорд ткаенина, без мирис, мека, еласти

План започнува на датумот на купувањето.Производ дефекти и дефекти се покриени по производителот.Нема

Сосема нов Бренд Нови JCB BACKHOE / LOADALL TRUNNION СОБРАНИЕТО КОМПЛЕТ, ПОСТАВУВАЊЕ НА 4 ПАРЧИЊА (JCB Дел Бр 453 / 30401 ИЛИ

【Богата Содржина】 : На акрилна боја сет содржи : 12 бои на акрилна боја, 8 четки, 6 8x10 платно панели, 1 Пласт

ПЛАТНО : Мерки околу 15 x 13 инчи, вклучувајќи 1.5 инчен граница.ДИЗАЈН : Stitchable област мерки околу 12 x 10 инчи.Бо

Карактеристики : Интимни и безбеден дизајн, со високо рефлективна рефлексивни ленти за да се спречи ноќ

2 Tiedown Сидро Поени, Хардвер Вклучени.Големина : 5 1 / 4" Вкупна Должина, 1 1 / 2" Високи, 3 5 / 8" Дупка Проред.Овие т

Квалитет на материјали Направени од високо квалитетни материјали.И внатре и надвор се водоотпорен.Во т

Птици.Животни.Firebird.Фантазијата и Магија.Растенија и Цвеќиња.Паун во Цвеќиња DIY Beading Комплет Количество н

*Безбедност Еластична делови и подпојас направи тоа лесно да се инсталира и да се обезбеди...

Фантазијата и Магија.Дама.Луѓе.Тече Tresses 2 DIY Beading Комплет Количество на монистра : 7613 Количество на бои : 9

Тоа е една прекрасна doityourself вез за полнење за фрли перница.Идеален подарок за почетници и искусни stitchers,

Вистински проект боја може да биде малку поинаков поради светлосни ефекти / средина, осветленост на дис

Преносни Крик СПС0104 Моделирани Полимер Ранец е дизајниран да се вклопуваат СПС0102 Моделирани Транспорт

Капа ' n Кука пет пламен совет за лемење до 1Инчен бакар цевкиU Патент Бр 4,191,333.Облека, вклучува солиден мо

Заврши фолија сликарство поставите дава изглед на насликаните стакло.Изградена на квалитетот уметник

HOME и САЛОН USE безбедно и лесно да се користи доаѓа со корисна 1.Нашата премиум комплет вклучува пенење lash

Можете да ги учат вашите деца да бидат креативни, и откако ќе заврши, тие ќе имате чувство на задоволство

Идеална DIY домот и декорација на подарок.Крстот бод е лесна техника за сите возрасти.Секој може да го нап

НОВИОТ ДИЗАЈН : 4 слот мултиброд дијамант слика или beading послужавник.тоа има коцки дека за 2.45 инчи широка

Функција : DIY помине string уметност комплет може да се стимулира детскиот цртеж забава, и во исто време мож

Железо пенкало : двете заварување и дрво согорување функции, можат да работат во прилагодлива температу

Професионално дизајнирана Работи за Дела за вашиот Самсунг Galaxy C7 32 GB го прави овој 1.2 комплет супериорен

Тип На Производ : Играчки И Игри.Објектот Пакет Димензија : 8.382 cm L X14.986 cm W X23.876 см Х Точка Пакет Тежина : 0.295

Добредојдовте на нашиот шопската посакуваме пријатен шопинг искуство!Нашите производи се целосно тест

Please wait...