0
clear
  • SPNEC V Деколте, се Шие на Свадба Печ Beaded Sequin Кристал Кристал Appliques Дизајн за Шиење Облека DIY
  • -20%
  • -20%
SPNEC V Деколте, се Шие на Свадба Печ Beaded Sequin Кристал Кристал Appliques Дизајн за Шиење Облека DIY

SPNEC V Деколте, се Шие на Свадба Печ Beaded Sequin Кристал Кристал Appliques Дизајн за Шиење Облека DIY

DEN 4032.00

Износ
Това е достапна

Материјал : рачно изработени,beaded шема на нето ткаенини,mesh.Големина : 25x36cm.Функција : 3 D.Функција : рачно изработени.Техника.Apliqued.Материјал : рачно изработени,beaded шема на нето ткаенини,mesh Size : 25x36cm Feature : 3 DFeature : HANDMADETechnics.Apliqued Feature : Еко-Пријателски Тие се gogeous, rhinestones и камења рака beaded на ткаенина,може да се држи рака или шиење на ставка на облека/apparles/ фустани/ вечерни фустани/ декорација /торби/ куќа декорација,итн.тие се убави.Поради разликата помеѓу различни монитори, сликата може да не ги одразуваат фактичката боја на објектот.Ви благодариме!.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Кука поддршка patch за приврзаност кон тактички капи и опрема.Циклусот лента доаѓа за слободни.Печ мерки 3

2 инчи висок од 3 инчи, широк.Совршен за униформа рамената или операторот капи.Вклучува кука fastener на наза

Извезена Железо на Закрпи : 60 Pcs избрани различни модели и големини еднорози, кактус, пердув, сон catcher, вин

Димензија : 3.6 / 8 X2.1 / 8 инчи / Кликнете / Slide За Да На Следното Слики За Големина.Овие слатки закрпи се најд

Големина : 8 x 5cm.Ова е Извезена печ Леплива, Кука Лента на грбот.Пакет се вклучени : 1 buc.Може да се користи н

3.54 x 2.20 инчен (9cm x 5.61 cm).Овој Patch е совршен Подарок за Чудовиште љубители, без разлика дали се Мажи или Жени.

100% Полиестер.Рака Мие Само.Изработен од полиестер.Една големина на околу 2 1 / 2 x 3 1 / 2 инчи(различна големи

Големина : 2.7 / 8 X2 ИНЧИ / Шоу на следната слика.Настава За Железо На : 1 Прскање доволно пареа на платно пов

Овие железо на дамки може да се сокрие дупки на панталони и се украсуваат старата јакна ефикасно и да се

Материјал : Везени Ткаенина.Бои : Прикажува како слика(Боја на можеби малку поинаков од различни екран и

Многу погодна за декорација.Можете да ги красат вашата облека,чанти,капи,итн.Многу погоден за свадби,но

Не само што може да биде печ но, исто така, може да биде кул декорација.Состојбата е Ново.Тоа'so лесно!Топл

Извезена печ.Големина : 4'х10'; 2'х5'.Лепенки за Жените Човекот се со одличен квалитет.Вез печ и рабови се одл

ПЕЧ ГОЛЕМИНА : 2.25" Високи страна 2.25" Широк.КВАЛИТЕТ ГАРАНТИРАН : Висок квалитет на материјали извезени пе

Големина : 3.6 / 8 X3 ИНЧИ / Шоу на следната слика.Настава За Железо На : 1 Прскање доволно пареа на платно пов

Големината е 13 / 8" x 13 / 8".Висок квалитет, детални везови applique може да се пораби или пеглаат на полиестер ил

3pc Висок Квалитет Везени Печ.Тимот Zissou : x 3.0 3.0 инчен семафори 2 инчен Frogman 2.5 Железо за да се шие на.Направе

Големина : 7 x 9 см.Ова е Извезена печ Леплива, Кука Лента на грбот.Пакет се вклучени : 1 buc.Може да се користи

Пакет содржина : 2 пакет прамени со кукаfastener поддршка по пакет.Големина на & Квалитет : 3.15"(8 cm) x 1.97"(5 см).Дам

Американската Дизајниран од страна на Топла Leathers Бренд САД Сите Официјално Лиценцирани Ексклузивни Ор

Висок квалитет крои.Железо или шиење.Големина 2.5" x 3.0" Или за 6.3 x 7,6 cm.Добар Пакет да се Заштити вашиот обје

Дамки може да се пеглаат на, пораби на или лепат на 100% Везени Квалитет Chiffon Крилести Пчела Печ со Детални

Please wait...