0
clear
  • CHINO IR-ТЕ Серија IP67 Вода-Доказ Дланка-Големина Ласерски Инфрацрвен Термометар [Направени во Јапонија]
  • -20%
  • -20%
CHINO IR-ТЕ Серија IP67 Вода-Доказ Дланка-Големина Ласерски Инфрацрвен Термометар [Направени во Јапонија]

CHINO IR-ТЕ Серија IP67 Вода-Доказ Дланка-Големина Ласерски Инфрацрвен Термометар [Направени во Јапонија]

DEN 551.76

Износ
Това е достапна

CE одобрено EN61326-1 Класа B.Shockproof изградба.Како растојанието се зголемува, мерење област треба да се зголеми за да се обезбеди точна читање.Модел IR-ТЕ IP67 вода-доказ дланка-големина инфрацрвен термометар е дизајниран за мерење на површинската температура на објекти без да остварите контакт.95 стандардно) и 1.ЧУВАЈТЕ ГИ АПАРАТУРАТА НАДВОР ОД ДОФАТ НА ДЕЦА. Бројките се на собна температура од 25 ± 2°C.НЕ ГЛЕДАЈТЕ ВО ЛАСЕРСКИОТ ЗРАК ИЛИ ЦЕЛ ЛАСЕРСКИ ЗРАК КОН ЧОВЕЧКИ СУШТЕСТВА.Точноста е ±1% ± 1 цифра или ±2°C ± 1 цифра, кој е поголем : за 0 до 300°C. Широк температура спектар на -40 до 300°C - °C/°F избор.0 вториот време на одговор.Се согласува да IP67 (dustproof и водоотпорен) и мие.Дланка големина и лесни - лесен за употреба во рака и лесно да се носат или да ги чуваат далеку.Вграден-во ласерски sighting pinpoints областа која се мери на целта.Мерење дијаметар на 45mm/500mm.Модел IR-TE е направен во Јапонија од страна на CHINO Корпорација, est. ±5°C : за помалку од -30°C.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Најголема Доверба Кујна Бренд најдобар пласман & најголема доверба производи за чистење.Чиста & полски

1)Димензија : Игра картичка мерење 5"x7", обезбедување ќе има доволно место на картичка за пишување...

Расположение : "јас сум толку благодарен за вашето пријателство" напишани на Куќиште Картичка 9"h раканас

Kaisi Алатки 30 Дена за Враќање и Замена Политика.8 inch Package Вклучува : 2 * Вшмукување Чаша Cups Kaisi Алатки 30 Дена з

Опис На Производот Мек Зафат Двоен Диск Топката Крајот & Хексадецимален Метрички ТСе Справи Со Сет, 8 Пар

Имаме повеќето конкурентни цени и најдобар квалитет на производи.Големина : XXLarge | Боја : A03розова Промоц

Оваа Очите На Змејот Круг Накит Кутија мерки околу 2.25" високи и 4" во дијаметар.Тоа тежи околу 13 унци.Оваа

Подобрување на успехот и возбудата на вашата програма со презентирање на Хејс награди!.Убава и автентич

4 Парче Деца Кревет Сет вклучува утешителот, опремени дното лист, рамни врвот на состојба, и реверзибилн

Ниско Напонски Поврзувања се toolless.Кабли приклучок во предниот и задниот дел од плочата на ист начин.Цвр

Растителна Основа, Biodegradable и.Нема Лажни Мирис или Боја 100% Чисто Етерично Масло Мешавини.Оваа корисна леп

Ноќта на вештерките врана скелет декорација создаде гаден атмосфера или одеднаш се плаши луѓе во парти

Ергономски облик на четка совршено се вклопува во рака овозможувајќи за одличен ракување.Таа има посеб

Новото Подебели Жици за Целосни Изглед.ПреИнсталиран Затворени Кабел Чешли.Висока Густина Mod Mesh Sleeving.Ши

【ГОЛЕМИНА】 :1 тркалаат околу 0.8 mm во дијаметар, 100 / 109 метри во должина.Достапни во различни бои,Изберет

MFJ4125 Префрлување Напојување има switchable AC влезен напон 110 VAC на 4762 Hz и 220 VAC на 4763 Hz.Работи со AC влез 85135 VAC или 1

【Заштеда на енергија Сензор】 : Ова Ниво на Водата во Сензорот има мали димензии и едноставен жици, со ни

4" манжетната за дополнителна заштита.Топ жито Cowhide дланка со Cowhide сплит засилувања.Пораби со Du Pont Kevlar за

Лесен за инсталација и лесен за ракување.Стабилни перформанси и висока сигурност 100% сосема нов и висок

Машина За Миење.Дигитално Печатени во САД, Машина за Миење.Адвокатско големини : Мали, Средни, Големи, XL, X

【Компатибилни Модели】 : Само компатибилен со LG Stylo 5 / Stylo 5 Плус / Stylo 5+ / Stylo 5 X / Stylo 5 V.НЕ е компатибилна

Претходна направени кабел BNC и Моќ Подготвени Да Одите.Преднаправи СитевоЕдно видео надзор кабли ќе се

Далеку помоќен од шефот на единицата.Лесна интеграција во рамките на табла.Компатибилен со сите раково

Издржлив материјал : овие string за нараквица на одлуки е направен на 3 plies полиестер и лесно восок, кој е здр

Материјал : Пластика.Направени од високо квалитетен материјал, издржлив за да го користите за долго вре

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Црна Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.49"H x 0.8"W Вкупна Големина : 0.68"H x 3.

Големина approx2in L*1 H;ТЕЖИНА:околу 3 ★Премиум Алуминиумски Материјали : На trinket кутија направени од страна

Ако имате било какви прашања, ве молиме да ги споделите со нас, ние ќе ви одговори што е можно поскоро.Чув

Please wait...