0
clear
  • HHIP 3900-0068 Toolmaker е менгеме на назад, 4
  • -20%
  • -20%
HHIP 3900-0068 Toolmaker е менгеме на назад, 4

HHIP 3900-0068 Toolmaker е менгеме на назад, 4

DEN 7333.68

Износ
Това е достапна

Сите површини се стврдне (52-58 HRC) и прецизност земјата.Плоштад и паралелно со точност од +/- .0002".Стегање места се обезбедени и вилиците се лесно да се замени.Земјата "V" начин.HHIP 4" Toolmaker е менгеме на назад сите површини се стврдне (52-58 HRC) и прецизност земјата.Плоштад и паралелно со точност од +/- 0.0002".Стегање места се обезбедени и вилиците се лесно да се замени.Земјата "V" начин.Еден е 255mm.Б е 98mm.В е 82mm.D е 40мм.E е 42mm.С е 40мм.G е 0-120mm.H е 50mm.Јас е М8 завртка.J е 12mm и Л е 196mm.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Вилицата ширина : 2 инчи.Вилицата отворање : 23 / 8 инчи.Грлото длабочина : 1 инч.Паралелизам : 0.0004 инчи.Squareness

Идеален за утовар и истовар вилушка камион батерии.Карактеристики на ролери платформа за лесно батериј

2" Sine менгеме на назад со 25 / 8" Отворањето Појачани и земјата.обезбедува толеранција на .0004" за двете парал

За употреба со 315 Коло Носителот, 333 Брза Собранието Коло во Држачот, и 324 Електронски Работат Центар.8 mm) н

Аголмонтирани клешти се еден вид на машина, инструмент прилог за стегање workpieces кога обработка со фреза.

Материјал : алуминиум легура.Здрав и светлина.Алуминиум легура умре кастинг, трајни, мала тежина.Агли : 90

Произведени од изберете алатка челик, овие цврсти sine vises се целосно појачани (5560 HRC) и зацврстен, монтиран

Workbench vises.Прецизност vises се излиени од висок напон, блискуgrained фрлија челик.Пролетнатоварени топката аре

Висок prescision 2" широк screwless менгеме на назад 4 пара на 3 : " долги тенки паралели.Менгеме на назад е прецизнос

Одлична мазност и долг живот.Плочата е направен од висок квалитет на алуминиум легура, со добра отпорно

Материјал : Гума.Едната страна има Vобликува бразди во хоризонтална насока,од друга страна има Vобликува

СО ЗАВРТУВАЊЕ БАЗА : Капкафалсификувани, бескрајно променлива ротација помеѓу 0 и 360 степени.Позиција lock

Еден 25 квадратни дупка drawplate дека мерките околу 6"(152 mm) долги.Еден 20 квадратни дупка drawplate дека мерките ок

На менгеме на назад може да ротира 360 степени, може да се заклучи за повеќе удобен операција.песна, не заг

→ Алатка носителот тип 3.175, Ладење тип (внатрешни ладење / надворешно ладење) 3175 → Сечење дијаметар (mm) 3175

2" / 50 MM СУПЕР ПРЕЦИЗНОСТ ВРТЛИВАТА БАЗА МАШИНА ЗАМЕНИК МЕЛНИЧКАТА ИНЖЕНЕРИНГ 2" / 50 MM СУПЕР ПРЕЦИЗНОСТ В

Добра Цврстина Челик Материјал : Направен од челик материјал, висока цврстина и долг животен век.Нуди Уб

Мала ТЕЖИНА : На менгеме на назад вшмукување чаша е лесен, кој е лесно да се носат.ДРЖЕТЕ се ЦВРСТО : компа

Материјал : алуминиум легура.Максимална стегање ширина : 35mm.Поддржува круг, овал објекти.Се користи за о

Вилици индукција закорави.Бренд Име : Gedore.Земја на Потекло : Данска.GEDORE се залага за една универзална, се

Искусни Висока Доза На Квалитетот На Кастинг Тело.Квалитет Само Центрирање Заменик Менгеме На Назад За

Овој вид на машина може да се широко се користи на многу видови на метални работи како што се заварување,

Предмет : Филтер за Воздух, За Употреба Со Grainger Реден Број : 44 X166, 44 X181, 44 X183, 44 X143, 44 Z097, За Употреба Со Mfr.Бро

Поправи или Поддршка, Кога Затегнување : специјално дизајнирани V облик на површината и работ може да се

V Обликот ЖлебовиСо специјално дизајнирани V обликот на површината и edge, тоа може да се поправи и да се за

ГОЛЕМ НАКОВАЛНАТА РАБОТА ПОВРШИНА : За формирањето и обликувањето на материјали.ИДЕАЛЕН за ПОЗИЦИОНИРА

Магнетни поддршка работи со целосна должина на капа за да се безбедно на обврзници на vies вилица.Пакет Ди

Соодветна монтажа плоча исто така, мора да се користи за да се прилагодат на единица обновен во менгеме

Сите Може Да Се Следат На Превозот.TRUSCO ●Должина x W x H (мм) : 255 x 221 x 80●Отворање Ширина (мм) : 151●Отворањ

Please wait...