0
clear
  • Нова Голема Двојно Скали Отворен Игра Врвот Ковано Железо Птица Папагал Parttot Финч Macaw Cockatoo Кафез, Вклучуваат Семе Стража и Играчка Кука
  • -20%
  • -20%
Нова Голема Двојно Скали Отворен Игра Врвот Ковано Железо Птица Папагал Parttot Финч Macaw Cockatoo Кафез, Вклучуваат Семе Стража и Играчка Кука

Нова Голема Двојно Скали Отворен Игра Врвот Ковано Железо Птица Папагал Parttot Финч Macaw Cockatoo Кафез,

DEN 263.76

Износ
Това е достапна

【Простран и Елегантен Ковано Железо Изградба】, playtop-стил на голем птичји кафез нуди и неверојатен простор и часа на исполнување на активностите за вашата птица.Надворешни Димензии : 40" x 30" x 72"H (Вклучува Игра Врвот, Не се вклучуваат семе стража), во Внатрешноста Димензии : 40" x 30" x 52"H. Бар Проред 1 1/4".Целосна должина Голема влезна врата.Метал семе здолниште помогне да се спречи spillage. 5 замав од фидер врати. 2 отстранлив коцки и решетки.Поделба помеѓу големи и пан (птица не може да пристапите на пан).Заклучување храна чинии (внатрешни и playtop). 5 семе/чаши вода. 2 природни дрво perches.Одгледувачот на вратата.Возен casters.Лесно собранието.Совршен големи птичји кафез за macaws, cockatoos и други големи птици.Совршен за голем птица сака macaws, cockatoos, , Африкански Сив и други големи димензии птици.Како да се избере вистинскиот кафез за вашиот птица Кога ќе изберете кафез за вашиот птица, ве молиме имајте на големината на вашиот птица во умот.Секогаш е подобро да се купи најголемата кафез што веројатно може за вашата птица.Имајќи птица во кафез што е премногу мал, може да доведе до несакани однесувања како што се вреска, гризе, психолошки нарушувања, и пердув удирање, да го именува неколку.Добар кафезот треба да биде доволно голем за вашиот птица да се шетаат удобно, и целосно да се прошири и да се размавта нејзините крилја.Консултирајте се со вашиот птичји ветеринар за препорачува кафез големини за вашиот особено оној пред да ги купите овој кафез.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Можете да го носат на било кое место и целосно гарантирање на безбедноста на птица и гулаби.Различни гол

5 инчи?Бара собрание : лесна инсталација?Пакет листата : птичји кафез*1, Храна контејнер*4, стои бар*1, мелењ

Мека, грациозен ткаенина им овозможува на циркулацијата на воздух, и да не блокира светлина, па вашиот п

Едноставен и елегантен дизајн, чиста бои, погоден за околината каде што птиците живо, малку на вашиот со

Оваа птица кафез е вашиот loveless птица навика, вашиот птица може да остане таму, да играат едни со други; мо

Едноставен и елегантен дизајн, чиста бои, погоден за околината каде што птиците живо, малку на вашиот со

Ние сакаме нашите клиенти, вашето задоволство е наш врвен приоритет, ако имате било какви прашања, ве мо

Категорија : Birdcage / Птица Полици.Материјал : не ' Рѓосувачки челик.Применливи објект : старлинг / thrush.Birdcages

Пред Купување, ве Молиме Проверете Боја и Големина.Задебелена ракаодржан На : рачен дел усвојува дебели

Ви благодариме за посетата на мојот продавница, кликнете на за да влезат во мојата продавница, ќе има мн

Голем простор, едноставен, но внимателен дизајни се направи совршен избор за миленичиња продавници и пе

Ако најдете било какви проблеми со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контакт

Намалување на птица ниво на стрес и ви дава добар преглед за да се провери на вашето домашно милениче бл

✐ Овој висок квалитет папагал кафез е погодна за двете домашна и надворешна употреба.Голем простор, едн

✔ [Лесно да се чисти] : На птичји кафез има водоотпорен метален кафез и лизгачкиизлез лента на дното...

Игра Врвот со Внатрешноста Perches Птици може да застане на врвот костур за да се релаксираат, обука, и да за

Ако најдете било какви проблеми со нашите производи, ве молиме да се чувствуваат слободни да не контакт

Нашите класичен круг птичји кафез им оддава почит на традиционалниот стил на птица кафези.Идеален за finc

Please wait...