0
clear
  • uxcell DC24V 80W 100RPM 8N.М Реверзибилна Црв Опрема Моторни Висок вртежен момент Брзина Намалување на Електрични Менувачот Мотор-JCF63R
  • -20%
  • -20%
uxcell DC24V 80W 100RPM 8N.М Реверзибилна Црв Опрема Моторни Висок вртежен момент Брзина Намалување на Електрични Менувачот Мотор-JCF63R

uxcell DC24V 80W 100RPM 8N.М Реверзибилна Црв Опрема Моторни Висок вртежен момент Брзина Намалување на Електрични

DEN 1824.00

Износ
Това е достапна

Напон : 24 V DC; Брзина : 100 RPM; Моќност : 80 W; вртежен момент : 8 N.M; Прав Агол.Моторни Големина : 63mm x 100mm/2.5" x 3.9"; Окно Кол : 10мм/0.39"; Должина на Кабел : 30cm/11.8"; Завртка Дупка Кол : 5mm/0.2".Материјал : Пластика,Метал; Нето Тежина : 1260g; Сертификација : CE,Ro HS.Пакет Содржина : 1 x Електрична Опрема Мотор; Модел : JCF63 R; Главна Боја : Црна, Сива.Примена : банката опрема, сеф, внесувач на хартија, интелигентни гас метар, машина, додаток на , ад опрема, анализа инструмент, електронски игра машина.Користи електрични апарати, вклучувајќи и далечински управувач завеси, брави, хартија shredders, машини за копирање, и сефови Внатрешниот. *Ова е сосема нова електрична опрема мотор која има исклучително висок вртежен момент за да се справи со многу тешки-оптоварување апликации.*Цилиндричен облик и со 10мм дијаметар вратило и навој крајот да одговара на 5mm затегнување орев.*Одлична замена за rusty или оштетени DC насочена мотор од машина.Спецификациите се наведени подолу : Номинална Напон : DC 24 VRated Брзина : 100 RPMRated Оптоварување : 80 Watts Mounting : M5 завртка holes Package Содржина : 1 x Електрична Опрема Motor Typical Апликација : гаражни врати, етикета принтери, авто shutter, автоматски го стабилизираат напон снабдување, скара, фурна, чистење машина, ѓубре disposers, апарати за домаќинство, слот машини, пари детектор, автоматски actuator, монета наплата уреди, перисталтиката пумпа.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

【Опис : 】Ова е 50 KTYZ 110 V 1012 RPM Г.С. / CCW синхрони мотор, овој мотор е висок вртежен момент моторот,може да раб�

Коњски сили : 1 / 70 Напон : 115 Засилувачи : 1.00 / 0.50 ВРТЕЖИ во минута : 1550 Фреквенција : 60 Hz Должина : 215 / 32" Куќи�

Овој објект се продаваат од страна на трети лица продавачот.Попуст е предвидено од страна .Ова е огранич

2.4 засилувачи, 115 V 60hz; 1550 ВРТЕЖИ во минута.Ротација = Г.С.; 3.3" Дијаметар.Вратило : 5 / 16" x 2"; Случај Должината 31

Номинална напон : DC12 V; Неоптоварување на ветер : 10 RPM; Номинална вртежен момент : 40kg.Апликации : Брод, Венти

【метал опрема】моторот е направен од метал опрема, има добра носатотпор перформанси, избегне заб кршењ�

Име на модел : 6 Парчиња Синхрони Synchron Моторни Плочата Моторни Електрични Cuptisserie Моторни Првенство Тарне

Топката лого, мали триење, силна нафта печат, висока носивоста.Тоа го одредува супер мазна, речиси и да н�

Генерално се користи во завеса машини, рекламирање опрема, прозорец отварачки и паметни уреди.Сите мета

Објектот Тежина : 14.57 lb.Земја на Потекло : Кина.Бренд име : А К Смит.Објектот Димензии : 11.0"L x 7.0"W x 7.5"Х Век ел�

24 часа услуги на клиентите.Потекло : CN(Потекло).Сертификација : ce.Постојана Струја(A) : 24 V.Commutation : Brushless.Пот�

Brogan Замена За Моторни Модел 511 Моторни Спецификации : 0.9Засилувачи, 120Volt, 60 Hz.Точно Замена Мотор За : 15556, 3456

CРамка мотор; 1 1 / 2 инчи магацинот.Вратило 5 / 16" x 27 / 8"; ротација CCW вратило крајот 4 монтажа studs на вратило ст

Please wait...