0
clear
  • Конкретни Mezuzah Шин во Боја - Зелена
  • -20%
  • -20%
Конкретни Mezuzah Шин во Боја - Зелена

Конкретни Mezuzah Шин во Боја - Зелена

DEN 1694.40

Износ
Това е достапна

Современите Judaica.ce MMent од Marit Meisler, Оригинални дизајни.Направен во Израел.Рачно изработени.Овој современ дизајн места конкретен објект назад во неговата оригинална архитектонски контекст.На ש (Шин) буква се наоѓа внатре во морето на зелени полимер.Оваа Mezuzah е погодна за 12cm пергамент. **Кошер свитоци се продава одделно.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Модерната Mezuzah Случај со обоени глеѓ пломба.Карактеристики на хебрејски писмо Шин и Ѕвездата на Давид.П

Димензии : 0.5" (W) x 3.75" (H).Подготвени за Бесење.Материјал : Алуминиум.Потекло : Се Увезуваат.НЕ вклучува Копч

Mezuzah Маска, Црна, Розова & Бело Стакло, Рачно Изработени Judaica,Еврејската Housewarming Подарок,Еврејската Свадба

Големината на Нашата mezuzah случај е по желба : 1.66 инченW Овој Случај Големина Направени за да ги Собере до 1

Ова е една прекрасна Глеѓ Насликани Mezuzah, Рака утврдени со Пенливи Вистински Австриската кристали.Ова е

Сет од 3 бои, злато, сребро и бронза, 2 предмети за секоја боја.Телото на Mezuzah направен од стакло.Секој mezuzah

Димензии (во инчи) : 6.7 L x 4.3 W се ЗАШТИТИ СО УТЕХА – Лесни, дише и еластичен материјал.Направени со 2 слоја н

Ова е една прекрасна Глеѓ Насликани Mezuzah, Рака утврдени со Пенливи Вистински Австриската Кристали.Ова е

5.75" инчи Висок.Стаклена цевка е 3 Инчи долго.Вклучува Хебрејски Писмо Пергамент.Кралот е Кралската Круна

Димензии (во инчи) : 6.3 L x 4.0 W се ЗАШТИТИ СО УТЕХА – Лесни, дише и еластичен материјал.Направени со 2 слоја н

8.5" X 1.5" X 1.1" Одличен Квалитет, од Нерѓосувачки челик Mezuzah Случај.Модерен и елегантен Дизајн, инспириран о

mezuzah.Perspex.шема на златотон.photochemical техника на гравирање.иконскиот Еврејскиот симбол.Во овој извонреден me

Сет од 5 Пресадена во Месијанска симболи Mezuzahs во фенси кутија, направени во Израел!.Висок квалитет, напра

Mezuzah Маска, Бела Moretti Стакло со Millefiori Стакло,рачно изработени Judaica,Еврејската Housewarming Подарок,Еврејската

ИЗДРЖЛИВИ : се Направени од издржлив алуминиум.МОДЕРНА и КЛАСИЧНА : Елегантни Злато Мат финиш за модерен

Ерусалим Камен.Светат во Темница.Осветлете ја темнината со овој прекрасен сјајinthedark Mezuzah направени од Е

Направен од маслиново дрво со рака enamelled метална плоча.Вклучени не кошер печатени mezuzah копчето.Пар на по

ве молиме да обрнете внимание дека случајот е секогаш поголем од скролувајте 15cm е за 15 cm дојдете и истио

Убава Mezuzah со емајл како што е прикажано 24k Злато Позлатен Декоративни Mezuzah.Доаѓа со 10 Заповеди како што е

Со Ѕвезда на Magen Дејвид декорација.Вклучени не кошер печатени скролувајте (валани во внатрешноста на mezuz

Злато Позлатен Декоративни Mezuzah Случај Направени во Израел.Големина на Mezuzah Случај 7 см / 2.75 инчи...

Please wait...