0
clear
  • Sandvik Coromant, DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, 4315 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio Слој Технологија (Пакување од 10)
  • -20%
  • -20%
Sandvik Coromant, DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, 4315 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio Слој Технологија (Пакување од 10)

Sandvik Coromant, DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали,

DEN 4032.48

Износ
Това е достапна

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Алатки со висока прецизност coolant за одлична чип кршење.Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Sandvik Coromant DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење е дел од мрежата на T-Max P производ семејство.Т-Max P е вашиот прв избор за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.На инсерти се вклопат во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant се достапни за челик, од нерѓосувачки челик и HRSA материјали.Во конвенционалните CVD алумина облоги, кристално раст насока е случаен.Кога развој Inveio, нашите експерти се најде начин за контрола на растот во овој слој слој за да се осигура дека сите кристали линија во иста насока, со најсилниот дел кон врвот површината.Ова може да се види во микроскоп сликите подолу, каде што секој кристал насока се дава уникатна боја.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

WIDIA 6287951 Победа Вртење Вметнете Т Стил Внесува Вметнете 9.5250 MM Големина, 16.5 MM Сечење на Работ, MTTi CN Карбид М

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Општи Сечење.Стандард Прекинувач.За употреба со Челични.CVD обложени карбид одделение MC6015 со висок носат

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Погоден за челик полузавршна обработка, лесен за ракување, висока ефикасност.Добра прецизност, висока ц

Нестабилен Сечење.FP Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен

【Indexable Внесува】 Позитивни 35 степени VBGT VBMT arbide Insert (внеси) 【Апликација】Алатка Носителите на Црн се Окси

На машина бар е направен на пролет челик.Висока цврстина, добри сеизмички перформанси.Ножеви таписерии

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Погоден за страна мелничката, на крајот мелничката, а по завршувањето на леано железо и титаниум.Висока

Тоа има карактеристики на издржливост, набитост и стабилност, и добар анти ' рѓа перформанси.Таа има доб

10 Pcs во 1 Сет : комплет содржи 10pcs карбид вртење инсерти, доволни во квантитетот, лесен за употреба и да го

Оптимизиран супстрат и обложување комбинација за врвни перформанси.Геометријата на вметнете оптимизи

Висока контрола сила, силна отпорност, очигледно брзината предност во голем средување и обработка.Одрж

Може да се користи во повеќето апликации, еден вметнете може да се земе на повеќе работното парче матери

CVD Слој : Овие карбид вртење внесува имаат CVD слој, со висока отпорност и отпорност на абење, тешко и издрж

Coro Turn 107 завртка стегање систем користи позитивни внесува со 7º царинење агол 55 Степен дијамант вртење в

Please wait...