0
clear
  • Sandvik Coromant, DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, 4315 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio Слој Технологија (Пакување од 10)
  • -20%
  • -20%
Sandvik Coromant, DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали, 4315 Одделение, Ti(C,N)+Al2O3+Калај, Inveio Слој Технологија (Пакување од 10)

Sandvik Coromant, DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење, Карбид, Дијамант 55°, Неутрални се Намали,

DEN 4032.48

Износ
Това е достапна

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продуктивно решение со wiper и Xcel технологии.Алатки со висока прецизност coolant за одлична чип кршење.Сигурен и безбеден обработка, дури и во roughing апликации.Sandvik Coromant DNMG 432-ПР 4315, Т-Max P Вметнете за Вртење е дел од мрежата на T-Max P производ семејство.Т-Max P е вашиот прв избор за општа вртење, која се протега од мали компоненти за да се тешки за обработка.На инсерти се вклопат во сите Sandvik Coromant високи перформанси држи системи и може да се користи во различни апликации во сите материјали.Geometries специјално дизајниран за висок притисок coolant се достапни за челик, од нерѓосувачки челик и HRSA материјали.Во конвенционалните CVD алумина облоги, кристално раст насока е случаен.Кога развој Inveio, нашите експерти се најде начин за контрола на растот во овој слој слој за да се осигура дека сите кристали линија во иста насока, со најсилниот дел кон врвот површината.Ова може да се види во микроскоп сликите подолу, каде што секој кристал насока се дава уникатна боја.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Објект : Претворање На Insert.Вметнете Облик : Trigon.Внесете Стил : WCGT.Вметнете Големина : 1.81.50.5 ЧипПрекинувач :

ВИЕ СТЕ КУПУВАЊЕ НА СЛИКАТА 3 INSERTSSOLD ОД M & J ИНСТРУМЕНТАЛНО LLCDAYTON, OHIOPRODUCT СПЕЦИФИКАЦИИ : СОСТОЈБА : NEWMATERIALCARBI

Погоден за челик полузавршна обработка, лесен за ракување, висока ефикасност.Добра прецизност, висока ц

Ново одделение технологија овозможува поголема продуктивност преку зголемување на брзината способнос

10 Pcs во 1 Сет : комплет содржи 10pcs карбид вртење инсерти, доволни во квантитетот, лесен за употреба и да го �

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Фабриката за директна продажба, ние не сме дилери, за да заработи разликата во средината, квалитет, одрж�

Може да се користи во повеќето апликации, еден вметнете може да се земе на повеќе работното парче матери

Висока контрола сила, силна отпорност, очигледно брзината предност во голем средување и обработка.Одрж�

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Општи Сечење.ММ Прекинувач.За користење со Нерѓосувачки Челик.Мицубиши Материјали САД Corporation произведу

Предности на овој производ семејство : Посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

Стабилна Сечење.МА Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува резен �

Предности на овој производ семејство : Подобрување на чип контрола.Ниска сечење сили.Одлична предност в

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

10 PCS TCMT110204 VP15 TF / UE6020 / Карбид Сечилото Надворешни Вртење Алатка ЦПУ Струг Врти Вметнете,На Челик, од Нерѓо

Предности на овој производ семејство : посветена оценки и geometries за сите апликации и материјали.Продукти

WCMX030208 FN WCMX040208 FN WCMT050308 FN WCMT06 T308 FN WCMT080412 FN карбид алатка за претворање на вметнете ЦПУ струг.Погоден за Чел�

WIDIA 6208258 Победа InПозитивни Геометрија C Стил Внесува Вметнете 9.5250 MM Големина, 9.6720 MM Сечење на Работ, Калај

Општи Сечење.ПРАТЕНИКОТ Прекинувач.За употреба со Челични.Мицубиши Материјали САД Corporation произведува р

Please wait...