0
clear
  • Сирена Половина Голо Одржување на Школка Бронзена Статуа Фонтана-Големина 29 x 19 x 31H
  • -20%
  • -20%
Сирена Половина Голо Одржување на Школка Бронзена Статуа Фонтана-Големина 29 x 19 x 31H

Сирена Половина Голо Одржување на Школка Бронзена Статуа Фонтана-Големина 29 x 19 x 31H

DEN 1104.00

Износ
Това е достапна

sulpture.Градина Статуа.рачно насликани заврши.Нема љубител на безвременски море ученост и тајни на длабоко може да се спротивстави на ова неверојатно детални Сирена држи школка фонтана.Вода spills од школка, со помош на пумпа за вода (пумпа не е вклучен).Рачно изработени во фрли месинг и заврши со бои подлабоко од океанот себе, овој неверојатен изразување на светот под брановите го разубавува секој простор и го подобрува било оркестарот.Нашите импресивен, 360-степен, големи статуата е стручно заврши со рака-се применува, класичен бронза патина потенцирана од страна на antiqued тон на зелена и кафеава patinas да го изнесам неверојатен детал е сигурен да биде градина фокусна точка.Оваа бронзена статуа е музеј квалитет, рачно-изработени од високо-квалитет чиста бронза користење на Изгубени Восок Процесот на бронза кастинг.Големина : 29"L x 19"W x 31"Х Тежина е : 70 Lb.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Големина : 24x9x9.6cm / 9.4x3.5x3.8inch.Може да се користи како сезонски ноќта на Вештерките табела dcor или да се украс

★Ова е една убава автомобил декорација pendant во вашиот rearview огледало или виси во прозорецот, патио, врата

【Совршен подарок】 : живописни слика на лик, таписерии изработка е добар избор, како подарок за вашата с�

декорација, статуа, градина, влезот,.Fiberglass коњ статуа, 1) Производ Големина : H235*L250*D80cm 2) Материјал : Fiberglass 3)

Уникатни парчиња од страна на уметникот на LLADRÓ.СОВРШЕН ПОДАРОК идеја.Дизајниран и рачно изработени во �

Чиста "А" одделение 88 / 12 бронза (без смола).Се одлучат за декоративни носителот дојде дома, приказна која

На возраст од 12 тој го покажа својот equestrian вештина на неговиот татко и на сите кои се гледа кога тој tamed Buc

Направени Во Индија.Страна Направена.Месинг.Откако почна со работа во 1998 година, Егзотични Индија е поз�

Анти гравитацијата фонтана светилка користат основните принципи на науката да се создаде антигравитац

1 Исклучителна текстура опис и доброто крива форма направи луѓето да падне во љубов на прв поглед и не мо

▴Текстурата е одлична, рачно резбани, ретрообработка, преглед е јасно, рогови може да се расклопуваат, а

Го ПРАВИ ГОЛЕМ ДАР : Погоден за секоја соба или место, што е најдобар избор за партија, банкети, приеми и д

Тежина : 5 кг.Димензија : 7.5 x 4 x 8 инчи.Овој музејодделение, ракаполиран биста е рачно резбани од една солид

* Како подарок за пријателите и семејството, тоа е исто така најдобар подарок за housewarming Симулација на ел�

, без оглед на тоа каде е поставен, тоа е убава глетка, додавајќи притиснете на боја во вашиот дом живот.И�

Стручно се Фрлија во Bronzed Смола Со Чувствува Дното.Врвен Детали И Рачно Насликани Акценти Навистина Дон�

Совршен Подарок : на Елени главата планината е совршен за секој гледа за да додадете декоративни парче у

Браун Flocked Буда Биста.Flocked Чувствува Текстура Буда Биста.исто така, достапен во Црна.Буда Биста Украс.Смо

Едноставни Геометриски Дизајн.Прекрасен декор да се прикажуваат во вашиот дом, канцеларија, библиотека

Димензии : Висина 20.4 инч .Долго 16.8 инч .Ширина 12 инчи .Димензии : Висина 51 cm .Долго 42 cm .Ширина:30 cm .Тежина : �

Светецот Себастијан fiberglass статуа мерки 125 см.Оваа статуа е фино работел со висока грижа за детали.Оваа с�

БЕЗВРЕМЕНСКИ МЕМОРИЈА : Оваа извонредна рачно изработени метална скулптура е прекрасен начин да ги имп�

8 cm и ширина на 18.Со заштитна копчиња : мека фланелен боксери заштитна лепило под декоративни слика : зашт

Голи Жена Nino Oliviono РемекДело, Тоа Е Супер Популарна Фигура Во Бронза Е Секси.Во многу популарни бронзен�

☞ Класичен ретро дизајн, да се доживее животот помеѓу елеганција и secularity, е прекрасно искуство дека нем�

★Уникатна форма, повеќе уметничка атмосфера ★Додадете малку топлина во вашиот живот...

5 во, Guan Гонг статуи висина 15in.Оваа Guan Гонг статуа донесува чиста боја дизајн во боја.☆【Guan Ју & Бог на Бог�

Големина : L7.5*W3.1*H4.9 cm(L27 / 8*W11 / 4*H17 / 8 инчи).Материјал : Метал.Висок квалитет раканаѓ статуи Убава декоративн

Димензии : Висина 18.0 CM.Долго 6.0 CM.широчината 5.0 (CM).Димензии : Висина 7.0 инч.Долго 2.4 инч.широчината 2.0 (инчен)

Оваа Прекрасна коза черепот на главата скулптурата е Совршен за секоја Соба.Може да се користи како сез�

Please wait...