0
clear
  • Слајд Спојка Ракав - H, 3, Изложени, 9-7/16 во OD
  • -20%
  • -20%
Слајд Спојка Ракав - H, 3, Изложени, 9-7/16 во OD

Слајд Спојка Ракав - H, 3, Изложени, 9-7/16 во OD

DEN 2136.00

Износ
Това е достапна

sleeve надворешен дијаметар : 9-7/16 во.вртежен момент капацитет : 101000 во lbs.спојување големина код : 3. максимална вртежи во минута : 6800 ВРТЕЖИ во минута.sleeve тип : Слајд.Speicfication : ракав надворешен дијаметар : 9-7/16 intorque капацитет : 101000 во lbscoupling големина код : 3maximum вртежи во минута : 6800 RPMsleeve тип : Slidetooth профил : Crownedbolt тип : Exposedhalf ракав должина : 3-9/32 inflex type : Full Flexmaximum слајд растојание : 1-7/16 inseries : H.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

LM алуминиум легура слива спојка.На LM серијата еластична спојка користи затегнување сила на countersunk заврт

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Дизајнирани да се приспособат на значителни шок товари, вибрации, и неусогласеност.Electrically изолација.Не

4pcs 5x8mm Моторни Вилица Вратило Спојка Флексибилни Цевки OD19x25mm 3 / 4 / 5 / 6 / 6.35 / 7 / 8 / 10мм.Вклучувајќи : 4pcs D19 L25 с

Материјал : Користење Авијација Алуминиум со отпорност на корозија Висока Цврстина, Висока Прецизност,

Вратило спојка Често се користи за да се поврзете серво мотор, stepper мотор,енкодер, завртка возење, машина

Тесни Одговара овозможува пренос со нула backlash на ниски вртежи.Одлична флексибилност овозможува ексцен

Флексибилни спојки се користи во широк спектар на апликации, како што се моторни возила, транспортери, es

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

Флексибилни вратило couplers отстранува стресот помеѓу моторот и возите компоненти.Ве молиме имајте во пре

Лесно Се Вклопуваат Ви Овозможува Да Се Соберат И Партиција Центар И Ракави Непречено.Одлична Флексиби

Структура : Универзална.Број на модел : Метал универзална заеднички спојки.Standard or Nonstandard : Стандард.Флекс

Тесни Одговара Овозможува Пренос Со Нула Backlash На Ниски Вртежи.Одлична Флексибилност Овозможува Ексцен

Пакетот Листата ги Вклучува, како Следи : 2pcsx Shaft Спојка 8pcsx M3 Завртки.Материјал : Алуминиум.Боја : Сина.Од

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Лесно се вклопуваат ви овозможува да се соберат и партиција центар и ракави непречено.Одлична флексиби

Please wait...