0
clear
  • Тетоважа Трансфер Принтер Машина, Преносни Црна Матрицата Термички Копир Печатач Машина за А4 А5 Комплет Наместен, Матрицата Хартија Тетоважа Термички Матрицата П?
  • -20%
  • -20%
Тетоважа Трансфер Принтер Машина, Преносни Црна Матрицата Термички Копир Печатач Машина за А4 А5 Комплет Наместен, Матрицата Хартија Тетоважа Термички Матрицата П?

Тетоважа Трансфер Принтер Машина, Преносни Црна Матрицата Термички Копир Печатач Машина за А4 А5 Комплет Наместен,

DEN 5471.76

Износ
Това е достапна

✔ПРОФЕСИОНАЛНИ ТЕТОВАЖА ТРАНСФЕР на КОПИР - Постојат неколку копчиња/ копчиња за различни функции, можете да изберете копирај методи, deepness итн., што е многу погодно и функционална.Два светлосни индикатори, моќ на светлината покажува кога машината започнува да работи, грешка светло покажува нешто погрешно на машината, како на TPH е прегревање. ✔КАРАКТЕРИСТИКИ - Нашите тетоважа трансфер копир е погодна за печатење тетоважа трансфер печатење на хартија и термална хартија и хартија погодна големина е A4 и Б5, која овозможува брза брзина на печатење, малку бучни звук. ✔ВИСОК КВАЛИТЕТ - Тетоважа трансфер копир се изработени од АБС материјал, кој е на животната средина, безбедно и трајни производи за долгорочна употреба.Лесни, едноставни, сигурен копир кои ќе го направат вашиот живот полесно. ✔ДОБАР ПОМОШНИК ЗА ТЕТОВАЖА УМЕТНИК - Висок квалитет тетоважа трансфер машина е дизајниран за нормално тетоважа хартија и копирање на фото, обезбедување на брз и ефикасен трансфер печатење, специјално за документ на хартија или фотографија со сложени модели.Тоа е навистина добар помошник за тетоважа уметник. ✔ИЗДРЖЛИВИ - Оваа копир е создадена специјално за тетоважа уметник.За разлика од другите копир машини, нема да мора да се мачат со неуредна светилки или ремени кои често треба да се замени.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Пиштол Машина Тетоважа Со 10 Заврши Бакар Калеми.Пиштол Тетоважа Лагер Карактеристики : Лесен За Боја, К�

Со супериорен квалитет материјал, стабилни перформанси и брз топлотна дифузија, тоа може да се работи з�

СИЛИКОНСКИ ТЕТОВАЖА ПРАКСА на КОЖАТА : ја Имитира структурни карактеристики на човечка кожа, тој е напр�

НИСКО ниво на БУЧАВА РАБОТИ : Ниски вибрации го прави работата со низок глас или дури и voicelessly.Нека вашит�

1.Може да се вклопат за трајна шминка игли,погоден за веѓи, исто така и за телото мала тетоважа дизајн;...

Екран на допир за тетоважа моќ, може да биде лесно да се работи на напон од нежно допира екранот.Екран на

1.Оваа тетоважа пенкало е дизајниран за веѓа, eyeliner и усна тетоважа 2.Метал материјал е стабилна.Ниско нив�

Тоа не може да се користи од страна на вистински луѓе Тетоважа машина Почнувајќи напон : 33...

▼ Тетоважата машина ви нуди безбеден и брз начин да се одбележи тетоважа на кожата ▼ Иглата брзина е бр�

Било незадоволни купување искуство во однос на секој проблем на нашето тетоважа комплет, се чувствуваа�

Прилагодлива должина : должина на тетоважа игли може да се прилагоди на машината, погоден за 99% кертриџ и

Заврши Тетоважа Пенкало за Полнење : Wormhole Заврши Тетоважа Пен Сетот за континуирано работење, ниско нив�

Двоен режим на операција, може да се постави еден и dual mode, на состанокот различни барања.Лево интерфејс е

Деликатни Изглед : На тетоважа машина е направен од висок квалитет на алуминиум алуминиумски материјал�

Работното време, ротирачка брзина и интензитет се прилагодливи.Ниско ниво на бучава и брзо да се во боја

Пенкало Тетоважа Моторни ВисокоКвалитетни Пластични Домување : Школка Користи Пластичен Материјал, Од�

Брзина : 12 V / 10500 RPM.Одговара за сите стил тетоважи.Ново училиште,старата школа,поставата,боење,лесен за у�

Машина Rorary Тетоважа Силна Сила, Без Топлински По Работењето За 8 Часа, Погоден За Кука И Hooking.Машина Јагл�

Мотор : Јапонија увезени мотор.Тежина : 118g.Брзина : 8v / 9000rpm.Прилагодливи удар lenth : 15мм (олабави завртки за �

1.Може да се вклопат за трајна шминка игли,погоден за веѓи, исто така и за телото тетоважа дизајн; 2.Брзина

★ ЛЕСЕН УДАР CHANGEROTATE 360 СТЕПЕНИ : Со оптимизирање на прилагодливи режимот на патување.Без разлика колку т

Изработен од квалитетни алуминиумски материјал, стабилна и трајни производи за употреба.Совршен за shader

Заклучување бод дизајн, направи pin зафат поцврста.7 in Package Тежина : Околу.Во случај на отпорност, уредот ќе

❇️ МултиФункции : На Трајна Шминка Pen висок квалитет на машина, Дизајнирана за да ви дадат најблиските ч

НЕ се ЛИЗГА : Антилизга носителот дизајн,удобно да зафат и практично да работат.БЕСКРАЈНИ МОЖНОСТИ : на в

Боја : Црвена, мозочен Удар : 4mm.Faulhaber германски мотор, Оперативен Брзина : 7.5 V 9000s.Работен Напон : 7.5–10v; не н

Please wait...