0
clear
  • 219 ГР OINIDAI во АКАРНАНИЈА 219BC Зевс Човек-на Чело Бул паричка Добра
  • -20%
  • -20%
219 ГР OINIDAI во АКАРНАНИЈА 219BC Зевс Човек-на Чело Бул паричка Добра

219 ГР OINIDAI во АКАРНАНИЈА 219BC Зевс Човек-на Чело Бул паричка Добра

DEN 4860.00

Износ
Това е достапна

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world - реномирани античка монета Изгорат 2298 var.; BMC Централна, стр. 189-190, на сос служ. 6-14; BCD Акарнанија 345-352 Laureate глава на Зевс надесно; thunderbolt да се остави; magistrate име подолу.OINIAAN, Брада главата на реката-бог Achelous право.Во екстремни југот на земјата, во близина на устата на Achelous, Oiniadai беше блиску до Aitolian граница.Ќе се понуди на точната ставка на сликата, предвидени со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста.In Greek митологија, Achelous беше покровител божество на "сребро-вителот"Achelous Река, која е најголемата река од Грција, и така на шефот на сите речните божества, секој реката со свој реката дух.Неговото име е пре-грчки, неговото значење непознати.Грците го измислил etymologies да се дружат со грчкиот збор корени (една таква популарна етимологија преведува името како "оној кој ги мие далеку заштита").Сепак, овие се etymologically unsound и на многу подоцна потекло од самото име.Achelous често пати беше намалена на брада маска, инспирација за средновековна Зелена Ман.Подни мозаици, Zeugma, Турција.Потекло Херкулес и Achelous во еден Римски ѕидното сликарство од Салата на Augustales Some грчки извори велат дека тој бил син на Gaia and Oceanus; сепак, античките Грци генерално се верува со Хесиод that Tethys and Oceanus беа родителите на сите три илјади реката богови.Во Ренесансата, improvisatory mythographer Natalis Доаѓа направи за неговите parents Gaia and Helios,Хомер поставени Achelous над сите, потеклото на сите светски бесплатен.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Материјал : смола и легури.snapin тип без поврзување на хард пластични материјали со совршени детали.летањ

Расположение : "јас сум толку благодарен за вашето пријателство" напишани на Куќиште Картичка...

Претходна направени кабел BNC и Моќ Подготвени Да Одите.Преднаправи СитевоЕдно видео надзор кабли ќе се

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Чикаго Младенчиња.Nico Hoerner.Повеќе од 5 милиони

Пакетот вклучува : 2 парчиња;Капацитет : 350ml / 11.7 оз;Материјал : Стакло Шише+Бамбус капак+силикони запечату

Лесен за инсталација и лесен за ракување.Стабилни перформанси и висока сигурност 100% сосема нов и висок

4 Парче Деца Кревет Сет вклучува утешителот, опремени дното лист, рамни врвот на состојба, и реверзибилн

Растителна Основа, Biodegradable и.Нема Лажни Мирис или Боја 100% Чисто Етерично Масло Мешавини.Оваа корисна леп

Подобрување на успехот и возбудата на вашата програма со презентирање на Хејс награди!.Убава и автентич

Стилски дизајн го прави тоа не само перење кошница, но, исто така мебел украс.Голем капацитет, погоден за

HDMI 1.2, HDCP 1.1 и DVI 1.0 согласност.Поддржува DVI / Коаксијален текст и HDMI излез.Автоматско откривање на текст фо

Двојно Двострано Лента Вклучени Боја : Црна Должина : 5 FT.Канал Големина : 0.49"H x 0.8"W Вкупна Големина : 0.68"H x 3.

Новото Подебели Жици за Целосни Изглед.ПреИнсталиран Затворени Кабел Чешли.Висока Густина Mod Mesh Sleeving.Ши

FUME СЛОБОДНИ РЕРНА ПОЧИСТА : ги Отстранува тешки рерна масти и храна!Совршен за рерна место за чистење во

【Компатибилни Модели】 : Само компатибилен со LG Stylo 5 / Stylo 5 Плус / Stylo 5+ / Stylo 5 X / Stylo 5 V.НЕ е компатибилна

Kaisi Алатки 30 Дена за Враќање и Замена Политика.8 inch Package Вклучува : 2 * Вшмукување Чаша Cups Kaisi Алатки 30 Дена з

Please wait...