0
clear
  • Првата Причест Чашката Центар Дрвени Ѕид Крст Со Бели Глеѓ, 8 Инчен
  • -20%
  • -20%
Првата Причест Чашката Центар Дрвени Ѕид Крст Со Бели Глеѓ, 8 Инчен

Првата Причест Чашката Центар Дрвени Ѕид Крст Со Бели Глеѓ, 8 Инчен

DEN 2782.80

Износ
Това е достапна

Висок Квалитет.Бесплатни Прва Класа Превозот.Направен во САД.Applique е украсни везана во која парчиња или дамки на ткаенината во различни форми и модели се пораби или заглавени на поголем дел да се формира слика или модел.Тоа е најчесто се користи како украс, особено на облека.Техниката се остварува или со рака крои или машина.Апликација најчесто се практикува со текстил, но, терминот може да се примени слични техники кои се користат на различни материјали.Во контекст на керамика, на пример, некоја апликација е посебна парче од глина да се додаде примарната работа, генерално, за целта на декорација.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Сентиментални природно дрво како тонови декоративни крсте.Направени од издржлив смола камен материјал

Полна Боја Слика на Ѕид Крстот Икона Исус во Олтарот Првата Причест JHS.Произведено во Италија е Подготв

Цврсти доволно и може да бидат обесени сам или со други крстови да се формира декоративни крстот ѕид.Пое

Направен во Светата Земја од Вистински Маслиново Дрво Собрани во Израел.Достапни во Пет Големини да се �

Оваа гроздобер стилизирана верски крстот е знак на убав начин да се прикаже вашата вера.Почнав со метал

Овој крст е направен од цврст орев дрво и карактеристики на злато пломба која тече по средината и страни

Овој Ирски Крстот е Направен од Казна Pewter и Епоксидни.Крстот Мерки на 5 Инчи Долго.Крстот Карактеристики

Овој голем 13" x 20 ½ " дрвени, рачно изработени крстот е направен во нашата продавница во Angleton, TX.Овој ориги�

Убава дизајн ,светла боја, добра декорација и подарок !.Материјал : рачно насликани трајни смола.Мерења :

СВЕТИОТ КРСТЕ Ова крсте опишува Исус на крстот.На крсте нагласува исусовата жртва на крстот, кој донесе

Можете да се вратите оваа точка од која било причина : нема превозот обвиненија.Објектот мора да се врат�

Висок Квалитет.Бесплатни Прва Класа Превозот.Направен во САД.Applique е украсни везана во која парчиња или �

Ве молиме, напишете име и датумот во СОПСТВЕНИ СЕГА ЖОЛТА ТАБОТ за персонализација.Чест и задржете ја за

Димензии од Леано Железо Крст 9 1 / 2" W X 14 1 / 2" L Идеален за Внатрешни работи или Надворешноста Употреба.Уб�

Оваа 3 Тон Троица Семејство Ѕид, Крстот е направен од polyresin, handpainted и полиран поединечно.Оваа 3 Тон Троица �

* Wondeful подарок за вашите пријатели кој е католик или љубов крстот украси Направени од премиум алуминиум�

Бесплатни Персонализација : ве Молиме наведете ги вашите детали во Жолта Обичај Сега Јазичето Ласерски

Овој крст е направен од цврст орев дрво и карактеристики сребрен пломба која тече по средината и страни

Оваа Западна Ѕвезда И Сини Фармерки Ѕид, Крстот е направен од polyresin, handpainted и полиран поединечно.Иако се п

1 Врежан Крст Inerwned Слуша : Под Погледот На Бога, Две Слуша Се Inerwned Forever I Може Да Се Постави Било Каде И Ле Б�

Please wait...