0
clear
  • Wi-Fi Температура Лицето Тело Признавање Measurement System Не-контактирајте со Инфраред Скенер за Контрола на Пристап на Машина Термички Откривање Стојат Панч Картичка за А
  • -20%
  • -20%
Wi-Fi Температура Лицето Тело Признавање Measurement System Не-контактирајте со Инфраред Скенер за Контрола на Пристап на Машина Термички Откривање Стојат Панч Картичка за А

Wi-Fi Температура Лицето Тело Признавање Measurement System Не-контактирајте со Инфраред Скенер за Контрола

DEN 1771.20

Износ
Това е достапна

Температурата мерење на точност не надминува +-0.7 metyers, а најдалеку откривање на далечина е 2 метри. Тоа може да се користи за брзо идентификување vertification и непријавени ниво обработка на податоци и проблеми.Гласовен потсетник ако некој без да се носи маска.Повеќе инсталација методи : Поддршка на ѕид/портата заградата/desktop заградата/column заградата рата, која може да се сретне vatious инсталација барања.Се анализира на лице за препознавање и споредба со живи ликови, и гласот емитува да се споредат откривање резултати, заврши verificalion процес во рок од 1-2 секунди;5.Лице за препознавање : Тој користи напредни лице за препознавање на алгоритам технологија за откривање на daces. 5 Главни Функции : 1.Тоа исто така може да се помести и прикажува слободно, флексибилни се Применува на различни локации и сценарија.Користење на бинокуларна камери, поддршка живеат detedcion, намалување на влијанието на изрази на лицето и ризикот од фото измама, availablle да се користи и дење и ноќе.Suport човечкото тело инфраред индукција : Кога човечкото тело се чувствува, на пополнување на светлината автоматски ќе се врти на on, потоа екранот се врти за да започнете со лицето признавање.Аларм : уредот автоматски ќе алармот ако температурата е повисока од 37.3℃, која е погодна за управување и контрола на клучниот персонал на епидемија.3℃, избегнување на неточни од страна на рачни термометри. Температурата мерења е повеќе точни преку infrafed термичка обработка на слика.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

【ПОДОБРИ УМЕШНОСТ】 Ова бебе боја топката играчка развива моторни вештини и боја за признавање и ракао�

1 / 2"13 X 10".Машина Завртки, Хексадецимален Главата, Челик, Топло Натопи Поцинкуван.Челик...

Име на производ : за да се Префрлате Прекинувач Поклопец;Навој Дупка со Дијаметар : 11mm / 7 / 16"(0.433").Вкупнат

Тегови fiying птици, седат на гира клупата, аголот е контролирана помеѓу 45 60 степени, држете го гира, директ

Пакетот вклучува : 2 парчиња;Капацитет : 350ml / 11.7 оз;Материјал : Стакло Шише+Бамбус капак+силикони запечату

Имаме повеќето конкурентни цени и најдобар квалитет на производи.Големина : XXLarge | Боја : A03розова Промоц�

Предвидено со Сертификат за Автентичност и Доживотна Гаранција за Автентичноста со world реномирани ант�

Во околу 3 недели ќе добиете вашиот заврши нарачана стоматолошки апарат 60 ден парите назад гаранција.Ја�

MFJ4125 Префрлување Напојување има switchable AC влезен напон 110 VAC на 4762 Hz и 220 VAC на 4763 Hz.Работи со AC влез 85135 VAC или 1

Ниско Напонски Поврзувања се toolless.Кабли приклучок во предниот и задниот дел од плочата на ист начин.Цвр�

Опис На Производот Мек Зафат Двоен Диск Топката Крајот & Хексадецимален Метрички ТСе Справи Со Сет, 8 Пар

Generice производи.Овој Случај Е компатибилен за samsung галакси забелешка 9 Protecte пластични Одличен телефон ка�

12x зголемување.Полиран Месинг домување и телото.Функционална компас и телескоп.Стакло оптика за јасно г

Тежина Капацитет 265 кг.Патување Растојание : 15 милји.Производ Тежина : 50 кг без батерија, 55lbs.со батеријат�

Награден со квалитет на печат ECARF.Компатибилен со CHG и алкохолбазирани рака sanitizer без impaiting на неговата е�

Секоја цел е за 10 торби; Околу торба големина : 6"x9"; Приближно fillable големина : 6"x8"; Совршен за пакување наки

Ноќта на вештерките врана скелет декорација создаде гаден атмосфера или одеднаш се плаши луѓе во парти�

, со 13mm или повеќе индукција на далечина.Интелигентни течни ниво репер за вредноста и на ниво на меморис�

Издржлив материјал : овие string за нараквица на одлуки е направен на 3 plies полиестер и лесно восок, кој е здр

Please wait...