0
clear
  • Tortilla Притиснете, Алуминиум Легура Tortilla Создателот, Кујна Тесто Тесто Притиснете за Донесување на Индискиот стил Chapati, Roti, Patacones, Empanadas
  • -20%
  • -20%
Tortilla Притиснете, Алуминиум Легура Tortilla Создателот, Кујна Тесто Тесто Притиснете за Донесување на Индискиот стил Chapati, Roti, Patacones, Empanadas

Tortilla Притиснете, Алуминиум Легура Tortilla Создателот, Кујна Тесто Тесто Притиснете за Донесување на Индискиот

DEN 858.96

Износ
Това е достапна

висок квалитет за Употреба : да се Има се направени од избрани алуминиум материјал, ова tortilla притиснете е да се носат отпорни и ' рѓа отпорни, кој е со висок квалитет за вашиот секојдневна употреба.Лесен за Користење : Тоа е лесен и удобен за вас да работат во овој притиснете го тестото : само завиткајте го тестото во топка, ставете ја на машина база, а потоа користете го шарки лост да притиснете надолу за да формираат совршен круг заврши.Количка за Рачка : Опремен со количка за рачка, ова tortilla создателот е лесно за вас да се исчисти и да ги зачувате, но ве молиме да се исуши пред складирање.Широка Примена : Ова упатство tortilla печатот бил широко се применуваат и тоа е многу погоден за правење на rotis, tacos, tortillas, patacones, tostones, empanadas, arepas, кнедли, мини пита школки, patacon pisao и chapatis итн.Искрена Ветување : Ние секогаш се прави се потрудиме да им обезбедиме на нашите клиенти со најдобра услуга, па ве молиме да се чувствуваат слободни да не контактирате ако имате било какви прашања во врска со нашите производи.Спецификација : Предмет Тип : Tortilla Press Material : Алуминиум Alloy Color : Silver Size : 22x16x8cm / 8.7x6.3x3.1in Weight : 686g/24.2 oz Application : Направете домашна tortillas и empanadas, tortillas, etc Package Листа : 1 x Tortilla Press Note : 1. Ве молиме овозможи 1‑2cm грешка поради прирачник за мерење.Ви благодариме за вашето разбирање.2. Набљудувачите не се калибрира истата точка боја се прикажани во фотографии може да се покажуваат малку различен од вистинскиот објект.Ве молиме да земете во реалниот како стандард.

Повеќе информации

Item Type:
Tortilla Press
Material:
Aluminum Alloy
Color:
Silver
Size:
22x16x8cm / 8.7x6.3x3.1in
Weight:
686g/24.2oz
Application:
Make homemade tortillas and empanadas, tortillas, etc
Package List:
1 x Tortilla Press :
1. Please allow 1‑2cm error due to manual measurement. Thanks for your understanding. :
2. Monitors are not calibrated same, item color displayed in photos may be showing slightly different from the real object. Please take the real one as standard. :

Најдобрите понуди во категоријата

Мали складирање tote 10 x 10 x 10 инчи s пелена должност и капење потребите се организираат и се на дофат во сек�

Кликнете на "Видете сите купување на опции" или "Додади во Кошничка" копче за да го купите.Се продава од Ant

Вистински ОЕМ Фабрика Дел во Оригиналниот Мало Пакување.ОЕМ квалитет & Директен fitment Загарантирана.Точн

Име на производ : за да се Префрлате Прекинувач Поклопец;Навој Дупка со Дијаметар : 11mm / 7 / 16"(0.433").Вкупнат

Стилски дизајн го прави тоа не само перење кошница, но, исто така мебел украс.Голем капацитет, погоден за

★【Разноврсна】Полиците се мултифункционални полици кои ги зачувате повеќе простор и да ја задржите ва

100 Компјутери #180 Ронки Датотека : Melody Susie пескарење бендови се дизајнирани со издржлив материјал...

Бара ГЛАСАЧКО место II Започне База (3552) со 1 / 4" лансирањето род.Може да достигне височина од 2000 метри.E2 X (Л

Ноќта на вештерките врана скелет декорација создаде гаден атмосфера или одеднаш се плаши луѓе во парти�

1 / 2"13 X 10".Машина Завртки, Хексадецимален Главата, Челик, Топло Натопи Поцинкуван.Челик 1 / 2"13 X 10", Надвореш�

Температурата мерење на точност не надминува +0.7 metyers, а најдалеку откривање на далечина е 2 метри Тоа мож

Секоја цел е за 10 торби; Околу торба големина : 6"x9"; Приближно fillable големина : 6"x8"; Совршен за пакување наки

Материјал : смола и легури.snapin тип без поврзување на хард пластични материјали со совршени детали.летањ�

Оваа Очите На Змејот Круг Накит Кутија мерки околу 2.25" високи и 4" во дијаметар.Тоа тежи околу 13 унци.Оваа

Награден со квалитет на печат ECARF.Компатибилен со CHG и алкохолбазирани рака sanitizer без impaiting на неговата е�

Generice производи.Овој Случај Е компатибилен за samsung галакси забелешка 9 Protecte пластични Одличен телефон ка�

Материјал : елката Кеса направена од тешки оксфорд ткаенина е долгатрајни и водоотпорен, трајни и стаби�

Тоа може да ја придружува бебиња, од мајкаassisted удар на бесплатно возење на децата ракапритисни tricycle...

Природен Гас Hydroponic Соба CO2 Генератор 8 Режач Безбедност Автоматско Пилотирање Горилници Природен Гас Hydr

Растителна Основа, Biodegradable и.Нема Лажни Мирис или Боја 100% Чисто Етерично Масло Мешавини.Оваа корисна леп

【ПОДОБРИ УМЕШНОСТ】 Ова бебе боја топката играчка развива моторни вештини и боја за признавање и ракао�

Тегови fiying птици, седат на гира клупата, аголот е контролирана помеѓу 45 60 степени, држете го гира, директ

Во околу 3 недели ќе добиете вашиот заврши нарачана стоматолошки апарат 60 ден парите назад гаранција.Ја�

Акции Слика се прикажува.Вистински објект може да варираат.Чикаго Младенчиња.Nico Hoerner.Повеќе од 5 милиони

Имаме повеќето конкурентни цени и најдобар квалитет на производи.Големина : XXLarge | Боја : A03розова Промоц�

Тежина Капацитет 265 кг.Патување Растојание : 15 милји.Производ Тежина : 50 кг без батерија, 55lbs.со батеријат�

Please wait...