0
clear
  • Вистински Kenmore Елита 9081 Фрижидер Вода Филтер - W10295370A EDR1RXD1
  • -20%
  • -20%
Вистински Kenmore Елита 9081 Фрижидер Вода Филтер - W10295370A EDR1RXD1

Вистински Kenmore Елита 9081 Фрижидер Вода Филтер - W10295370A EDR1RXD1

DEN 1319.52

Износ
Това е достапна

Овој дел е компатибилен со моделите, вклучувајќи;.Ова е Производител на супституција.Дел може да се разликуваат во изглед, но е функционален еквивалент пред делови, вклучувајќи; 9930, 9930, W10394044, W10743248. Вистински original equipment Manufacturer (ОЕМ) дел.Компатибилен брендови : Kenmore елита, Kenmore.Kenmore вода филтер 9081 има NSF 42, 53 и 401 тврдења.Проток Литри Во Минута-200. Вода филтер 9081 е за одберете Kenmore страна на по-страна, на дното-замрзнувач и топ-замрзнувач фрижидери.Вистински original equipment manufacturer (оем) делови!Kenmore вода филтер 9081 има nsf 42, 53 и 401 тврдења.Тоа го намалува олово и други метали; хлор вкус и мирис; испарливи органски соединенија (VOCs); како и некои пестициди и лекови.Вода филтер 9081 е за одберете Kenmore страна на по-страна, на дното-замрзнувач и топ-замрзнувач фрижидери.Замена на секои 6 месеци, или почесто ако проток на вода значително го забавува.Следете пакет инструкции кога ќе го инсталирате овој вистински Kenmore вода филтер.Претходниот дел броеви : 9930, W10394044, W10743248.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Алаткатабесплатно инсталација и течењеслободен одговара.Европската TUV, BPAFree, ROHS, ДОФАТ, Австралиската В�

???? 【Премиум материјали】 : Ефикасно го Намалува 99% од штетни супстанци.Усвојување на високоодделение ко

Компатибилни Модели : W10295370, W10295370 A, W10276924, W10291030, WRL767 SIAM, WRS322 FDAB, WRS325 FDAB, WRS526 SIAH, WRS537 SIAB, P4 RFWB, P5 WB2 L, Filter1, PS2378001

Оловослободно : MR9 е тестиран и сертифициран за NSF / ANSI 372 за оловослободна согласност.NSF / ANSI 42 : Тестиран о�

Замена за модели : МОБ RPWFE, WSG4, DWF36, WF277, R3600, MPF15350, OPFG3RF300, RWF1063, RWF3600 A.Maxblue фрижидер вода филтер карактеристики

Frigidaire : WFCB, WF1 CB, ССФ1, NGRG2000, RF100, RG100, 218710901, Puresource, Puresource PlЗа разлика од општиот брендови, нашиот фрижидер вод

Шупливи влакна Мембрана : 0.2 micron големината на порите.Ги отстранува 99.999999% од бактериите, 99.999% од протозои

Тие се светски лидер во дизајн, производство и маркетинг на филтрација производи за сепарација, појасну

ОВАА REFRESH ФИЛТЕР Е КОМПАТИБИЛЕН СО ОВИЕ МОДЕЛИ : Samsung DA2900020 B DA2900020 B 04609101000 DA2900019 A DA2900020 A DA2900020 B DA9708006 ABHAFCIN HAFC

Please wait...