0
clear
  • Соништа На Будење: Музика За Подобар Свет
  • -20%
  • -20%
Соништа На Будење: Музика За Подобар Свет

Соништа На Будење: Музика За Подобар Свет

DEN 287.52

Износ
Това е достапна

Овој албум со севкупното вокалист, songwriter и bandleader Дара Tucker карактеристики свежи, инспириран аранжмани на класичен singer-songwriter и душата композиции на протест ера.Соништа на Будење дава глас да плаче за социјална правда и промени кои се зафати низ сад.Песни од таквите легендарниот songwriters како Стиви Вондер, Donny Hathaway и Пол Симон се претставени преку џез леќа со релевантни перформанси од вокалист и нејзиниот славен група на музичари.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Овој новооткриен во живоснимката од изведбата на Љубовта Врховниот suite е откровение.Снимен во Пентхаус

Овој новооткриен во живоснимката од изведбата на Љубовта Врховниот suite е откровение.Снимен во Пентхаус

Делукс CD + DVD сет.Заедно со Holdsworth, оваа неверојатна изведба карактеристики Ален играње со неговото Трио, �

Please wait...