0
clear
  • Горна Доза Цела Собранието за Chevrolet Silverado Изразат Приградски Тахо GMC Сиера Yukon Savana(Без Мапата Сензор Дупка)
  • -20%
  • -20%
Горна Доза Цела Собранието за Chevrolet Silverado Изразат Приградски Тахо GMC Сиера Yukon Savana(Без Мапата Сензор Дупка)

Горна Доза Цела Собранието за Chevrolet Silverado Изразат Приградски Тахо GMC Сиера Yukon Savana(Без Мапата

DEN 4030.80

Износ
Това е достапна

YHTAUTO Прифатлива и Премиер Доза Колектор за Полнење, Директно Одговара. >Компатибилен со Chevrolet Модели на Компатибилни со GMC МоделиВнесувањето колектор е одговорен за точни дисеминација на воздух во цилиндрите на моторот за согорување.Ако тоа не успее, вашиот автомобил е витални функции се влошува и ќе доживее пад во автомобил перформанси.Една испукана цела мора да биде заменет, ако тоа не може да биде безбедно да се санираат.Најчестиот проблем со цела доза е погрешна заптивка.Поради притисокот од топлина и резултат на контракција и проширување, на заптивка може да се испукани.Кога ќе се открие доза колектор не успее, " најнапред извади ја заптивка и проверете дали постои некоја пукнатина некаде на тоа.И постојат неколку симптоми кои може да ве предупредува.Во некои автомобили, доза цела дихтунзи, исто така, печат мотор coolant.Природно, тоа може да доведе до coolant течење ако овој печат носи надвор.Ова ќе произведува различни coolant мирис, или се лоши, ќе забележите пареа, drips или локви на coolant под возилото.На прегрее моторот е продолжение на coolant протекување проблем.Ако доза цела дихтунзи течење coolant во доза колектор, моторот може да се прегрее без никакви видливи надворешни протекување.Кога доза колектор не успее, гориво и воздух сооднос ќе бидат погодени и предизвикува перформансите на моторот прашања, како што се misfires, намалување на моќта и забрзување, па дури и одолговлекување.Бидејќи на бројот на misfires и се помалата моќ на моторот моторот се случува да се трошат повеќе гориво од вообичаено.Ако се вози приближно иста оддалеченост секоја недела, може да видите на вашиот резервоар одвод побрзо.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

ОВА Е СОСЕМА НОВО : DNJ® Издувната цевка Заптивка.ОДГОВАРА : 9911 Ford, Линколн, Меркур 4.6 L V8 SOHC Природно Aspirated.FIT

Го замени Дел Број Доза цела прилагодување вентил замена # 68020076 AB, 911406, и ќе добиете доза цела размавта м�

Подобрен дизајн овој доза колектор е темелно конструиран за да се подобри на оригинална опрема дизајн �

Компатибилен со ОЕМ дел броеви:68166449 AA,4593839 AB,911904 Доза Цела Тркач Вентил Одговара За : 20072010 Chrysler 300 3.5 L V6, 200

Повторно се изведуваше замена доза колектор за Ford мотори.Топлина стабилизира најлон зголемува plenum трај

10 години искуство во доза цела развој,обезбедување на пазар илјадници доза водот годишно.Овој мотор доз

Одговара за : 04.505 Chevrolet Silverado / GMC Сиера Камион 6.6 L LLY Duramax Дизел.Осветленост Дел Број : 761006 B, 761006 B.Перформанс

Со цел да се зголеми коњски сили и вртежен момент.Карактеристика на еден авион доза стил.Обезбедува доб�

Бренд Нови IMRC Доза Цела Тркач Контрола на Пареа Канистер Чистка Вентил.Овозможува Замена На Оштетени ил

COMPATIABLE ВОЗИЛА Оваа Доза Колектор е Специјално Конструиран за да Одговара За Форд За Explorer 4.0 l 2002 2003 2004 2005,�

Идеална замена оваа доза цела тркач мотор директно ја заменува оригиналната мотор на одредено возило г

Рокер рака орев тема големина е 7 / 1620 Направен од алуминиум со природен крај.Вклучува доза вентили, изду�

【Возило Fitment1】Компатибилен со Кадилак Escalade / Escalade EXT 20022006, Escalade ESV 20032006, Компатибилен со Chevrolet Лавина 1500 200

Вакуум Порта Цевка за LT4 Долина Плоча при Користење LT Камион Мотор со LT4 Supercharger.Директно одговара со LT Ка�

Please wait...