0
clear
  • Жица Конектори, Ferrule Crimping Алатка за Полнење Multicolor Игла Тип Универзална 1900pcs Калај Позлатен за Индустријата за Автомобили
  • -20%
  • -20%
Жица Конектори, Ferrule Crimping Алатка за Полнење Multicolor Игла Тип Универзална 1900pcs Калај Позлатен за Индустријата за Автомобили

Жица Конектори, Ferrule Crimping Алатка за Полнење Multicolor Игла Тип Универзална 1900pcs Калај Позлатен за

DEN 472.56

Износ
Това е достапна

Предност : Автоматски се прилагодува себе соодветен дијаметар за соголување терминали, на ratchet само прилагодување дизајн подобрува точноста и сигурноста за време на crimping да се избегне губењето на терминали. Удобен Алатка : Жица ferrule конектори за полнење може да направи вашата работа полесна, многу практични и сигурен алатка за car5.Функција : 1.Предност : Автоматски се прилагодува себе соодветен дијаметар за соголување терминали, на ratchet само прилагодување дизајн подобрува точноста и сигурноста за време на crimping да се избегне губењето на терминали. Премиум Материјал : Направен од премиум бакар и најлон материјал, rustproof, цврсти и издржливи, долг животен век. Широка Примена : Жица ferrule терминали е погодна за различни опрема прекинувачи, батерии, автомобили и домаќинствата.

Повеќе информации

Item Type:
 Wire Ferrule Terminals
Material:
Copper + Nylon
Surface Treatment:
Tin plated
Usage:
Widely used in automobile, electrical, electronic industry, equipment, industry, automation, lighting, power control system, telecommunications, chemical industry and other industries
Composition:
White:
E0508, 500PCS
Gray:
E7508, 400PCS
Red:
E1008, 350PCS
Black:
E1508, 300PCS
Blue:
E2508, 250PCS
Gray:
E4009, 60PCS
Yellow:
E6012, 40PCS
Package List:
1900 xWire Ferrule Terminals1 x Storage Box :

Најдобрите понуди во категоријата

Пакет Содржина : 25 Пар JSTСМ Домување Конектор.Теренот : 2,5 mm; Игла Тип : 4 Терминали.Боја : црна и сребрена; М

[НЕМА ИСТЕКУВАЊЕ] Овие изолирани цевка терминали се лесни и мали, цврсто поврзани и нема да излегуваат в

2 Парчиња 5600200720 жицанатабла / жицадаwire конектор за SMDконектор машки pin 0.079" 2.00 mm бакарни легури 5600200720...

Име на производ : не се изолирани задник конектори.Дизајн : цевка Тип ,Материјал : Висок квалитет на бакар

Стандард crimp, а потоа печат топлина се смалуваат задник конектори.Загарантирана да се одржи на силна crimps

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Пластични,Copper.Net Тежина : 27g; Пакет Содржина : 50( / +2%)Компјутери x Cri

Задник splice конектори, изолирани crimp терминали задник конектор, идеален за автомобилската употреба.Изол

✔ Идеален за Поврзување на 2 или Повеќе Жици : затворена крајот crimp на жица конектори се користи безбедно

Тие не се за големи, па тие се лесен за употреба со основно жица.Heyiarbeit Изолирани Uформа Crimp Терминали Жица

Земја на Производство : КИНА; Материјал : Бакар; Нето Тежина : 14g.Пакет Содржина : 20 Pcs x Crimp Терминал; Модел :

Терминали може да се crimped или лемење на кабел.Функција : 1.Школка е направен од PCUL94 V0 пламен retardant материја

А В Г : 2216 0 51 5mm2 / 1614 1 52 5mm2 / 1210 46mm2.Во согласност со сите релевантни нас Европските стандарди, се инсталира

♥ Лесно е да се Користи : Нема потреба да crimp, транспарентни ракав дава прецизен увид, кога лента и вметне

Seachoice се работи за и од boaters, нудејќи широк дијапазон на производот линија, додека останатите прифатлива.

Нерѓосувачки челик 316 изградба идеален за изложен апликација.Завртки не се вклучени.Доаѓа со 3 стави на

ОГРАДАТА SPLICESkeywords : ЗЈЗMW25 G250 5275087 T476709 TF34 PE T7670489 09 FC999312 RSA3 / 16 IP ШВMW15 W250 GSW123 FSG2 J21 M4 BP FHG12 J52 XBP ШВMW15 G250 FSG2 J21 BP T7670

FTZ Индустрии Кул Печат Задник Splice Жица Терминал Конектори.ТоплинаПомалку / Solderless Connection Едноставно Лент

5 Компјутери мали 55698 A жицанатабла / жицадаwire конектор P=3мм 5569 конектор машки pin 0.118" 3.00 mm месинг HX300028 A...

Please wait...