0
clear
  • PowerNet 7x7 ПРО Нето-со Едно Парче Рамка | Бејзбол Софтбол Пракса Нето | Притискање Pitching Вата Преносни Backstop Обука Помош | Лак Стил Рамка | Не-Совет Пондерирана База
  • -20%
  • -20%
PowerNet 7x7 ПРО Нето-со Едно Парче Рамка | Бејзбол Софтбол Пракса Нето | Притискање Pitching Вата Преносни Backstop Обука Помош | Лак Стил Рамка | Не-Совет Пондерирана База

PowerNet 7x7 ПРО Нето-со Едно Парче Рамка | Бејзбол Софтбол Пракса Нето | Притискање Pitching Вата Преносни

DEN 415.20

Износ
Това е достапна

Одлично за надворешна и внатрешна употреба.Нето поставува во помалку од 2 минути.Вклучува 7ft x 7ft (49 Регион) нето, 1 торбичката со рамо, рака и земјата удели.Секој систем е целосно пренослив и совршен за во домот или на теренот за обука.ПОЛЕСНО и ПОБРЗО SETUP – Подобрување на едно парче рамка, нема собрание потребно.Рамка огради затворена, и нозе замав во за складирање/транспорт.Може да се користи и како портабл backstop.7'x7' ПРО НЕТО (Едно Парче Рамка) - размена на Инстант преносни бејзбол & софтбол нето.Се распаѓа да се вклопи во сметководствената торба за лесно долгорочно складирање и преносливост во секое возило.Совршен за удирање, pitching, вата, филдинг.Совршен за самостојна или тренинг сесии.Не се потребни алатки.Едно парче рамка прави подесување на snap.УЛТРА ПРЕНОСЛИВ / ВОЗ НАСЕКАДЕ – Целосно расклопна обука мрежи се соберат брзо и лесно.КОРИСТИ & ОДОБРЕНА од СТРАНА на ПРО ИГРАЧИ - Орландо Arcia, Хозе Мартинез, германски Маркез, Луис Valbuena, Gorkys Претстави, Едуардо Escobar, Kirsti Merritt, Кели Kretschman, Danielle О'Toole, Mo Mercado.На Power Net 7 X7 ПРО мрежата е изградена со Про-Одделение база имајќи го цврсто, хит по хит.Мрежи можат да го издржат дури и најтешките хитови или терени.Вклучува земјата удели за дополнителна стабилност.Tee, топката caddy и други додатоци се продава одделно.Лак рамка е дизајниран да flex со секој замав фаќање и baseballs и softballs во својата екстра широк устата.Пондериран челик база со здрав плоштадот нозе зголемување на стабилноста.Нашиот систем стои 7 метри (H) и 7 метри (W) создавање на еден голем backstop за различни практика вежби, вклучувајќи pitching, мека-фрли, и tee работа.На Power Net 7 X7 ПРО Бејзбол и Софтбол Пракса Притискање на Нето-е напредна обука алатка за елитните спортисти.Лесни за лесна преносливост и сместување за време на тренинг сесиите.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

7 ft x 4 ft IРАМКА PITCHING ЕКРАН Инстант преносни бејзбол pitching екранот е 7 метри висок од 4 метри широк и може да

БРЗО и ЛЕСНО ПОДЕСУВАЊЕ Ова Одбојка Нето Сет со Столбови обезбедува лесно поставување и takedown.Имаме лес

ВКЛУЧУВА : Morvat Бејзбол Опрема вклучува 7' x 7' бејзбол и софтбол притискање нето, на прилагодливи бејзбол te

♥ Заврши одбојка во собата за употреба на отворено и вклучува : тешки метални столбови со времето отпор

Нето поставува во минути, па тоа може лесно да се преземат за да се области за обука, но исто така може да

7 "X 7' ТЕШКИДОЛЖНОСТ СПОРТСКИ НЕТО 7ply knotless спортски пребивање е дебела, трајни и тешкидолжност.Не дозвол

Please wait...