0
clear
  • Gibot Бутан Факел, Двојно Оган Удар Факел Полесни Кулинарски Кујна Факелот со Безбедноста Заклучување и Прилагодливи Пламен за Десерти, Creme Brulee, СКАРА и Печење (Бутан ?
  • -20%
  • -20%
Gibot Бутан Факел, Двојно Оган Удар Факел Полесни Кулинарски Кујна Факелот со Безбедноста Заклучување и Прилагодливи Пламен за Десерти, Creme Brulee, СКАРА и Печење (Бутан ?

Gibot Бутан Факел, Двојно Оган Удар Факел Полесни Кулинарски Кујна Факелот со Безбедноста Заклучување и Прилагодливи

DEN 671.52

Износ
Това е достапна

★ Двојно Пламен Дизајн : Нашата бутан факел има двојно пламен, кои може да зголемиш греење област и да се подобри греење ефект.Правец на стрелките на часовникот ротација копчето е единствен пламен, и стрелките на часовникот ротација копчето е двојно пламен.Можете да ја прилагодите двојна или еден оган колку што е потребно, без да влијаат на пламен ниво. ★ 2 Палење Начини : ① Постојано гори : завртете го копчето за да се "заклучи", може да се задржи пламен на изгореница без притискање на копчето за палење континуирано; ②Manual контроли : завртете го копчето за да се "надвор", треба рачно да управувач завртување на копчето за да се запали.Откако ослободите прстот, пламен автоматски ќе се изгасне. ★ Пламен Регулатива : пламен температурата може да достигне до 1300 °C/2370 °F. Тоа може да се прилагоди според различни работи барања.Се прилагоди на "+" насока на зголемување на пламен должина, и да се прилагоди на "-" насока да се намали пламен должина.Најдобар пламен должина е : 2.0-2.5 cm. ★ Широко се Применува : Мини големина, лесно да се носат.Кујната факелот е да не се користи само за во кујна, но исто така и за индустрија, отворено и на други места.Тоа е идеален за печено бел пиперки, бар коктели, осветлување каминот, изработка на накит, свеќи, пури, скара, кампување, заварување и уметност т расклопување или поправка со себе. 3. Прочитајте го упатството внимателно пред да го користите. 4. Не допирајте млазницата за време или веднаш по користење. 5. Кога рефил гас или не се во употреба , ве молиме да се прилагоди на пламен ниво на "-" и "ИСКЛУЧУВАЊЕ" на позицијата !. 6. Чувајте го подалеку од оган извор, грејач и запаливи кога се користи !!!. 7. Кога тоа доаѓа со пламен скокање или кратко пламен, одат за да се надополнува со бутан гас !!!!.

Повеќе информации

Најдобрите понуди во категоријата

Refillable удар факел До 11g на бутан гас рефил може да се полнат.Забелешка : Користењето на Проток на Гас Моде�

✱Прилагодливи Пламен или Постојан Пламен Mode се Прилагоди на температурата опсег преку ГАС копчето.Бри

Орел RX Вклучувајќи 2 Бутан Горива.ЦЕЛОСНО НАТОВАРЕН СО НЕВЕРОЈАТНИ КАРАКТЕРИСТИКИ – Jo Готвач е ОРЕЛ RX К�

Answer : ___________________________ Note : Бутан Гас Не Се Вклучени 【МОЌЕН ПЛАМЕН】DYD кујна бутан факел обезбедува неспоре

????【ИЗВЕСТУВАЊЕ】 : Кога ја користите Скара Пиштол, ве молиме да обрнете внимание на брзината на ветерот

Please wait...